Ať už jsi holka se zájmem o focení, pokročilá modelka nebo stojíš právě na začátku své kariéry, jednou to přijde: chuť nafotit něco odvážného, skvělá nabídka na nafocení uměleckých aktů nebo třeba prosba tvého přítele. A proto je dobré, abys věděla, jak to probíhá, na co se připravit a jak vypadat ve finále jako novodobý sexsymbol!

avatar

Lucie van Koten Kunešová
Modelka a autorka knihy JakNaModeling.cz

Focení aktu není nic pro stydlivky. Ujisti se, že vždy pracuješ s profesionály a výsledek bude stát za to!

Focení aktu není nic pro stydlivky. Ujisti se, že vždy pracuješ s profesionály a výsledek bude stát za to!

Vkusné a decentní

Když se řekne umělecké akty, většině z nás se vybaví nahé a nepříliš lichotivé fotky postarších žen. Ale dobře nafocené akty s opravdovým profíkem zvýrazní Tvé křivky, zakryjou nedokonalosti a zdůrazní každý detail obličeje a těla. A až to dáš svému klukovi jako dárek k Valentýnu, určitě budeš mít aspoň na rok o vášeň postaráno. Takže jestli po takových fotkách toužíš, neváhej a pusť se do toho.

Před kým se svlékneš?

Ze začátku je dobré vědět, s kým fotíš. Podívej se do portfolia fotografa, na jeho recenze, spolupráce či možné výstavy, které už má za sebou. Já jsem fotila s jedním irským fotografem z Dublinu. Mělo jít o sadu fotek do jeho připravované celoevropské výstavy. Focení probíhalo v půli prosince, kdy jsem celá promrzlá hledala půl hodinku jeho ateliér. Jako vždy, ani tehdy nešlo o přepychové prostory a topilo se jen ve vedlejší místnosti. V aťasu už byla vizážistka, která mě jen lehce nalíčila. Většinou se dává vrstva pudru a tmavě se zvýrazní rty. Svlékla jsem se jen do županu a šla na „plac“, kde už byl připraven satén všech barev a malá židlička. Už jen to, že jdeš do lehce odhaleného focení ukazuje, že se nesmíš stydět. Fotograf a stylistka tě musí vidí nahou, aby přesně věděli, ze kterého úhlu a z jakého profilu Tě fotit tak, aby fotka byla co nejlepší. Neboj se toho, jsou to profesionálové, kteří mají v hlavě pouze svůj projekt a jelikož už viděli stovky dalších modelek, tvé tělo (ač ty si to nemyslíš) jim přijde jedinečné. Soustředí se na celkovou figuru a vizáž modelky. Zřejmě jsi něčím zajímavá, že si tě vybrali, a tak se nestyď a nesnaž se s nikým srovnávat.

Vášeň a emoce

Ale abych nepředbíhala! Samotné focení pár snímků v mém případě trvalo téměř pět hodin. „Fotíme analogem,“ vysvětloval fotograf anglicky, „aby byly fotky opravdu kvalitní. Není tedy možná oprava nebo retuše,“ dodal a já se třásla zimou. Každá póza tak musela být vybroušená, dokonalá ve všem směrech a s vyladěnými detaily. U uměleckých aktů by něměly být vidět jakékoli nerovnost pleti, celulitida či špatně oholené místo. Vše se musí perfektně nasvítit, aby se z ženského těla nestala jen nevzhledná hrouda masa a kostí. Každý vlas musí být upraven, prsty být u sebe a rty kupodivu zavřené. Většinou se vyžadují emoce ve tváři – smutek, naděje, citlivost. Žádné sexy pózy, pak to celé působí laciným dojmem! Než se smáčkla spoušť, kropili jsme vlasy vodou, aby splývaly s tělem. V té zimě mi už fialověla pleť a naskakovala husí kůže.

Výsledek?

Stálo to za to! O pár týdnů později jsem dostala nádherné černo-bílé obrazy v životní velikosti a nevěřila svým očím – to jsem opravdu já? Jak vidíš, není se čeho bát a s dobrým fotografem se vše dá nafotit velice jemně, vkusně a je jen na tobě, co ukážeš. Až uvidíš výsledné fotky, nebudeš věřit, že jsi to opravdu TY!

TIP : Autorka je majitelem blogu Život podle Lucie, na kterém najdeš další zajímavé články ze světa modeling.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://darksome.eu/ Darksome

  Umělecký fotograf Darksome průběžně hledá nové modelky pro spolupráci v oblasti uměleckého aktu.
  Jedná se převážně o akty pořízené v infračerveném spektru, které jsou charakteristické svým snovým nádechem a výrazným barevným posunem, jehož následkem výsledné fotografie působí spíše jako obrazy.

  Formou spolupráce je TFP a místem focení Znojmo.

  Fotografie a více informací naleznete na: http://darksome.eu/
  Kontakt: info@darksome.eu

 • http://www.chramostova.cz Lucie Chramostová

  Je těžké, aby se někdo kdo nemá zkušenosti s fotografováním tvářil přirozeně.
  Proto je hodně na fotografovy jakou dokáže při fotografování udělat atmosféru. Já se profesionální fotografii věnuji již několik let a moje osvědčená metoda je to , že si na fotografování vždy nechávám dost času, aby se model mohl rozkoukat a trochu si zvyknout.V žádném případě při fotografování nezačínáme akty. Většinou dámy nebo slečny chtějí i nějaký zajímavý portrét, tak začínáme “normálním portrétem” a pomalu se propracováváme k odvážnějším fotografiím. Tak, aby to bylo zcela přirozené. A musím přiznat, že na výsledku je to hodně znát.

 • http://in-my-own.blog.cz Dragell

  Opravdu je velmi důležitá volba fotografa, i když vím, jak to pro mne prve bylo těžké (a nevybrala jsem ani dobře, ani špatně :) ). Když člověk nemá kontakty a představu, kde je sehnat, tak to moc nejde.
  A co bych možná ještě poradila, pokud jdou slečny fotit poprvé a nemusí to být akt, je důležité se tvářit přirozeně. Zrovna dnes jsem stála jedné fotografce a dala jsem se s ní trochu do řeči, přičemž mi řekla, že ji hodně dělá problém, když se slečny snaží tvářit profesionálně, ale přitom mají v obličeji křeč.