Zajímala jsi se někdy o to, co je to vlastně štěstí a jakou má podobu? Víš, každý si pod tímhle slůvkem představuje něco jiného. Někdo vidí štěstí v lásce, někdo v penězích a někdo zase ve zdraví. Štěstí jako takové je ve skutečnosti stav mysli, kdy si dokážeš vychutnat všechny okamžiky a být vděčná za to, co ti život nabízí.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Zajímala jsi se někdy o to, co je to vlastně štěstí a jakou má podobu? Víš, každý si pod tímhle slůvkem představuje něco jiného. Někdo vidí štěstí v lásce, někdo v penězích a někdo zase ve zdraví. Štěstí jako takové je ve skutečnosti stav mysli, kdy si dokážeš vychutnat všechny okamžiky a být vděčná za to, co ti život nabízí.

Nedokážeš si užívat život a závidíš holkám, které podle tebe mají zkrátka štěstí? Co když můžeš mít štěstí i ty?

Nedokážeš si užívat život a závidíš holkám, které podle tebe mají zkrátka štěstí? Co když můžeš mít štěstí i ty?

Kde hledat štěstí?

Klíčem ke štěstí je ocenit to, co máš. Zní to jednoduše že? Ovšem pravdou je, že každý hledá štěstí někde jinde, ale přitom ho máme všichni v sobě, jen je třeba se naučit to tajemství štěstí správně používat. Nabízí se zde otázka, proč je tolik lidí vlastně nešťastných? Je to právě proto, že nevědí, co to štěstí ve skutečnosti je a kde ho hledat. Pocit štěstí je stav mysli, je třeba se naučit přijímat to dobré a nedělat si starosti.

1. Čas běží

Pokud stále hledáš nějaký návod, jak být šťastná, skoncuj s tím. Jednoduše buď vděčná za to, co máš a nemysli na to, co nemáš. Zakázáno není však pomýšlet na to, co bys chtěla mít. Přeci jen věci, na které myslíme, k sobě přitahujeme právě myšlenkama. Nauč se být spokojená sama se sebou, ale také s tím, co ti život nabízí, přeci jen svou budoucnost můžeš změnit kdykoliv.

2. Změny

Další důležitou věcí je, aby si pochopila, co jde změnit a co ne. Věci nějakou dobu trvají, proto je potřeba si na některá přání počkat. Můžeš kdykoliv zapracovat na zlepšení svého života, pochopit, že to bude nějakou dobu trvat, a akceptovat, že jsou i věci, které změnit prostě nelze – třeba to z jaké jsi rodiny apod. Je nutné se naučit přijímat.

3. Smích

Když se usměješ, změníš kolem sebe nejen svou auru, ale zlepší ti to také náladu. V opačném případě, pokud ty vykoužlíš úsměv na tváři někomu jinému, lidé tě začnou vnímat jinak – lépe. Nesmíš zapomínat, že úsměv je vnějším odrazem vnitřních pocitů, tak se smíchu neboj. Jsi-li smutná, přitáhneš k sobě stejnou skupinu lidí, tak to prostě funguje.

4. Nálada

Stane se ti, že se ráno probudíš a už víš, že tenhle den bude prostě příšerný? Proč k sobě ale přitahovat negativní energii? Jestliže vstaneš s úsměvem, i když možná nemáš důvod, od tvého dne se to odrazí. Ku příkladu, ráno se poliješ čajem a šíleně tě to rozčílí na další dvě hodiny. Za takovou dobu k sobě stihneš přitáhnout obrovskou hromadu dalších takový věcí, jednoduše mysl je takový džin. Přemýšlíš-li negativně, dostaneš negaitvní odměnu. Přemýšlíš-li pozitivně, dostane se ti pozitiva.

5. Nelituj

Každému z nás se někdy stane, že nám život nepřihraje dobré karty a někdy ta nálada prostě není, máme problémy. Myslím si, že s tímhle budeš souhlasit. Ve výsledku pak litujeme, utápíme se v depresích, jsme smutné. Ale proč? Je to ztráta času a energie. Sama se držím toho, že co nelze vyřešit, neřeším. Spíše se nad to snažím povznést a brát takové, jaké to je. Je samozřejmé, že některé problémy je třeba řešit – ty které víš jak vyřešit, klidně můžeš.

6. Na 100 %

Ať děláš cokoliv, pokus se to dělat na maximum a vlož veškeré své úsilí do každé činnosti. Věř mi, že tvá mysl tě bude podporovat a ty se poté budeš cítit spokojená, hrdá a šťastná.

7. Co chceš, to dostaneš

Mezi jednu z nejdůležitějších tajemství štěstí je víra. Před písemkou si říkáš, jak to nedokážeš, a proč? Proč si nevěříš? Ve skutečnosti můžeš mít všechno, chceš ten šperk, to oblečení, tu motorku, toho kluka, můžeš mít všechno, ale musíš svou mysl přemluvit, aby v to věřila. Nejde o to, aby se tvé přání stalo rutinou, musí to být něco, v co budeš opravdu věřit, že získáš. Neboj se si přát cokoliv, jen to musíš opravdu chtít a nepochybovat.

8. Společnost

Jak už jsem zmiňovala, musíš brát také ohled na lidi, kteří se kolem tebe pohybují. Negativní lidé přitahují stejnou skupinu lidí, stejné tak jako šťastní lidé přitahují ty šťastné. Je to jednoduché, ale pravdivé. No zeptej se sama sebe, budeš raději ve společnosti lidí, kteří mají problémy, když ty jsi vlastně spokojená? Ne. To samé platí o lidech, kteří jsou smutní, vyhledávají ty, kteří s nimi mohou sdílet jejich problémy – a to jsou právě ti negativní. Takže až se budeš utápět v depresi z “maličkosti” nesmíš se divit, že se kolem tebe neděje nic pozitivního, protože to ty přitahuješ tu negativitu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Kristýna

  Pěkně napsané! Já bych za sebe ještě doplnila dvě věci
  1)Brát v úvahu, že každý je svobodná, za sebe zopovědná bytost. A pokud se někdo nechová podle toho, jak je podle vás vhodně nebo jak by se vám líbilo, je třeba se s tím smířit a uznat, že ten člověk má právo se chovat takhle a rozhodovat za sebe, protože za sebe nese zodpovědnost. Tohle pro mě bylo zásadní, protože jsem se dřív trápila chováním druhých a chtěla jsem je změnit, vyzařovala jsem negativní energii, ale teď si dokážu říct: ” On/a se tak rozhodla chovat, takhle je to v pořádku.” :)

  2)Nejdůležitější je LÁSKA! Nemyslím tu, kdy chodíte s klukem, někdy na sebe třeba žárlíte atd. Na první pohled se to sice může jevit jako láska, v některých případech se i poštěstí, ale je to spíše stav zamilovanosti. A taková sobecká láska, kdy od partnera očekáváte modré z nebe, za to že mu dáváte svoji lásku není ta pravá. Tím ale nechci říct, že na zamilovanosti je něco špatného! Mám na mysli nesobeckou, všeobjímající lásku ke všemu a ke každému (a především k sobě).

  Proto se mějte rády takové jaké jste, protože kdybychom byli všichni stejní nebo stějně krásní a dokonalí, bylo by to už o něčem jiném (nebo taky o ničem :) )

  PS: Doporučuji úžasnou kníhu Vesmír v nás. Mě otevřela oči :)

 • Veronika Jasmine

  Jedno,extrémně důležité vám chybí.Sebevědomí.Bez něj může být nejúžasnější holka na světe a ostatní na to nepřijdou…Protože ona nemá to sebevědomí aby se ukázala..

 • http://www.hogreta.blog.cz hogreta

  The Secret… :)