Máš pocit, že jsi to především ty, kdo je ve vztahu iniciativní a z jeho strany je to spíš mdlé? Většinou musíš svému klukovi jako první napsat, zavolat či k němu zajít, abyste se na chvíli viděli, a on je především ten pasivní i bez zájmu? Možná si zvykl, že se mu vždy naservíruješ jak na stříbrném podnose a má pocit, že se zas tak o nic starat nemusí. Mohla jsi třeba v jeho očích ztratit určitou vzácnost a nic ho nemotivuje k tomu, aby první kroky dělal on. V tomto článku se proto dozvíš, co dělat, aby ses pro něj stala vzácnější.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Rozmazluješ přítele stálou přítomností? Možná je čas začít být pro něj vzácná tak, aby si vážil každé chvilky.

Rozmazluješ přítele stálou přítomností? Možná je čas začít být pro něj vzácná tak, aby si vážil každé chvilky.

Uprav návštěvní hodiny

Většinou to, co můžeš mít kdykoliv se ti zachce, pro tebe ztrácí tu pravou vzácnost. Kdežto věc či cokoliv jiného, co můžeš mít víceméně zřídka, je pro tebe daleko vzácnější. To samé třeba může platit i v případě toho, kdy pociťuješ, že pro tvého kluka už nejsi tak vzácná. A co z toho pramení? Snaž se trošku přemoct a uber vaše „návštěvní“ hodiny. Když zminimalizuješ svou iniciativu, začne tušit, že něco není v pořádku a začne pátrat, kde je zakopaný pes. Pokud o vztah opravdu stojí, zahájí zvyšování své iniciativy a začneš se pro něj stávat vzácnější. Bude vědět, že mu nebudeš psát a chodit k němu tak často, jak tomu bylo předtím a chvilek s tebou si začne vážit. Sám se vžije do role více iniciativního a možná mu to i rychleji dojde. Akorát buď opatrná, aby spíš nenabyl dojmu, že vztah se blíží ke konci.

Uspořádej si nový harmonogram

S touto částí poměrně úzce souvisí přechozí odstavec. Pro to, abys pro svého kluka začala být znovu vzácná, není na škodu pozměnit svůj denní plán. To znamená zařadit tam věci, na které ti předtím nezbýval čas a které bys ráda provozovala. Naplánuj si na každý den nějakou aktivitu. Přemluv kámošku, ať s tebou chodí například do fitka, do kina, navštěvujte různé akce nebo si najdi nějakou fajn brigádu a podobně. Aktivit a možností je nepřeberně, takže si svůj denní plán rychle vyplníš. V tomto případě jde totiž o to, aby viděl, že se dokážeš zabavit i bez něj, že máš i své koníčky, kterých se nechceš vzdát a také že máš s kým někam chodit. Navíc tvůj program bude kolikrát tak nadupaný, že by někdy nezbyl čas, abys zase přišla, nebo sis vzpomněla na napsání zprávy, ne? Znovu to v něm vyburcuje pocit, aby se začal více snažit, a opět pro něj budeš vzácnější. A iniciativa i vzrůst zájmu z jeho strany na sebe nejspíš nenechá dlouho čekat.

Odjeď na víkend, ale sama

Máš možnost odjet mimo město s kámoškou na víkend nebo jet k babičce, která tě zas ráda uvidí? Udělej to. Za prvé tobě samotné prospěje změna prostředí a prožiješ trochu jiný víkend, než na který si zvyklá. A tvému klukovi se s největší pravděpodobností začne stýskat a bude se těšit na tvůj příjezd, po kterém zajisté uvidíš změny. Opět se staneš pro něj vzácnější a bude se co nejvíce snažit, abys další víkend strávila s ním. A jak se tohoto výsledku dočkat? Před odjezdem mu napiš stručnou zprávu, kde mu napíšeš, kam odjíždíš a kdy se pravděpodobně vrátíš. Klidně mu napiš, že ses rozhodla zcela spontánně a za nějakou chvilku tě čeká odjezd. Vyvaruj se však tomu, aby SMSka vyzněla rozchodově. Neboj se mu napsat, že se na něj těšíš, ale zase to příliš nepřeháněj. Užij si pěkného víkendu a po příjezdu vyčkávej. Pokud o tebe fakticky stojí, nebude dělat mrtvého brouka a brzy se budeš moci těšit na cinknutí zvonku nebo na pípání mobilu. Víkendové odloučení však dokáže prokázat, na jakých základech váš vztah stojí. Někdy totiž takové odloučení je jen ku prospěchu, ale v některých případech jen prokáže, že momentální vztah nikam nespěje, o čemž by však byl už jiný článek.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář