Když si před rokem našla ségra za přítele Slováka, nikdo z nás nečekal, že pojedeme na pravou slovenskou veselici se vším všudy.

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Hodně veselá svatba

Moje sestra je osůbka s úsměvem na rtech a její přítel Tomáš (dnes tedy již manžel) rozhodně také není žádný bručoun, a proto se rozhodli uspořádat svatbu na Slovensku, kde má Tom ohromnou rodinu a legrace je tím pádem garantována na 100 %. A i kdyby zábava nebyla, lahodné víno je ideální k nastartování libovolné veselice. Pokud byl někdo na Slovensku či Moravě, tak mi určitě potvrdí, že kvalitním vínem se v těchto krajích rozhodně nešetří. Za místo svatby jsem tedy byla víc než ráda, ale i tak bylo zapotřebí zařídit hromadu dalších věcí. A kdo jiný by je zařizoval, než mladší sestřička – tedy já.

Slovenská svatba mojí milované sestřičky dopadla na jedničku!
Slovenská svatba mojí milované sestřičky dopadla na jedničku!

Symbol lásky a věrnosti

Výběr šatů, svatebních ozdob a dalších záležitostí šel naštěstí mimo mě, mým úkolem totiž bylo doporučit vhodné svatební prsteny. Obeznámená s rozpočtem svatby jsem vynechala brilianty a zaměřila se raději na zajímavý design, kdy prsten pro ženicha skvěle ladí s kroužkem pro nevěstu. Nakonec jsem vybrala velmi elegantní prstýnky z bílého zlata, ukázala ho našim hrdličkám a bylo. Většinou si prstýnky vybírá přímo nevěsta, ale protože máme se ségrou hodně podobný vkus, nebála se mi takový důležitý úkol svěřit. Stejně jako několik dalších.

Kam s babičkou?

Protože na svatbu jela i česká část rodiny, bylo zapotřebí zajistit ubytování. Vybrala jsem moderní hotel v Žilině, který je nedaleko historického centra, kde se tvořily také svatební fotografie. Na všechna místa to měli svatebčané blízko, což nemělo chybu. Nesnáším svatby, kde se musí člověk dopravit hodinu tam, hodinu jima a po celém dni je jen utahaný. I tak jsem ale navíc ještě zařídila autopůjčovnu v Žilině kvůli větší dodávce, do které se vešlo až dvanáct lidí a nejbližší nevěsty se nemuseli dopravovat v několik autech.

Ano?

V odpoledních hodinách padlo ono magické ANO a já jsem si při pohledu na ségru uvědomila, že se jí nezmění pouze příjmení, ale celý život. To už třeba jen z toho důvodu, že Tom a jeho slovenská rodinka ségru přijmula za vlastní a hned jí nabídla, proč nechce bydlet v Žilině místo v Praze.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář