Sex je přirozenou součástí našeho života stejně jako menstruace. Že se obojí ale vzájemně vylučuje? Ne každá z nás má na sex v tomto období chuť. Býváme často podrážděné, přecitlivělé, nervózní. Odborníci se však shodují v tom, že většina z nás je při menstruaci na sex více naladěná než normálně. Jak jsi na tom ty? Máš při menstruaci taky chuť na sex, ale bojíš se nebo máš jen špatný pocit, protože se stydíš? Poradím ti, jak si sex při menstruaci užít a zapomenout na všechny obavy.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Je vůbec vhodné provozovat sex během měsíčků? Také na to máš největší chuť, když to "nejde"?

Je vůbec vhodné provozovat sex během měsíčků? Také na to máš největší chuť, když to "nejde"?

Co je dobré vědět?

Sex při menstruaci není nic špatného, zdraví ohrožujícího. Důležité je dbát na hygienu. Měla by ses osprchovat před a po sexu. Nejde jen o umazané prostěradlo, ale hlavně o to, že tvoje pohlavní orgány jsou při menstruaci náchylnější k infekcím. Nejsi chráněna před pohlavními chorobami, proto bys měla používat kondom. Pokud máš delší dobu partnera a důvěřujete si, kondom potřeba není. Měla by sis taky uvědomit, že pokud nebereš hormonální antikoncepci, nejsi při menstruaci chráněná před otěhotněním. Pravděpodobnost je sice malá, ale je. Spermie totiž dokážou v pochvě přežít až tři dny a ovulace se u některých holek objevuje těsně po menstruaci.

Jak na to?

Při samotném sexu zvol polohu, při které ležíš na zádech, dobré taky je mít nohy výš než tělo a pánev podepřenou polštářem. Krvácení tak bude slabší. Uvidíš, že když si pánev podepřeš, tvůj prožitek bude ještě intenzívnější, partner totiž snadněji dosáhne na tvůj bod G. Určitě bys pod sebe měla dát ručník, abys nemusela hned povlékat. V lékárně nebo v sexshopu můžeš koupit tzv. soft-tampons. Jsou to houbičky z přírodního materiálu, které se při menstruaci zavádějí do pochvy jako běžný tampon. Chvilkově zastavují krvácení, ale zároveň nebrání pohlavnímu styku. S přítelem během sexu mluv, řekni mu, pokud tě to bolí, nedělej nic, co nechceš ty sama.

Výhody souložení při menstruaci

Menstruace je pro většinu z nás bolestivá. Při orgasmu se však vyplavují hormony, které tiší bolest a zmírňují křeče. Sex tak prý pomáhá i při migréně, takže není důvod se vymlouvat ani na bolest hlavy. Dochází také k uvolňují děložních svalů. Díky tomu krev z těla odchází rychleji a menstruace dřív (či bezproblémověji) skončí. Při menstruaci se naše pohlavní orgány prokrvují více než jindy, jsme proto citlivější na dotek. Tím pádem sex při menstruaci může být daleko intenzivnějším zážitkem, než jsi zvyklá.
Tak co, jsi pořád ještě proti sexu při menstruaci nebo to s přítelem hned vyzkoušíte?

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Honza

    Se svou přítelkyní provozujeme sex i když má menstruaci. Ze začátku jsem se bál jestli ji to nebude bolet, ale když jsme si o tom spolu promluvily a stanovili jsme si pravidla tak jsme do toho šli. Ze začátku to moc nešlo, ale podařilo si nám to další den překonat a oba jsme si to velice užili. Do té doby jsem u přítelkyně neviděl tak silný prožitek z orgasmu. Na závěr bych se chtěl zeptat na různé polohy vhodné na sex při menstruaci.

  • nickki

    sex při menstruaci je hodně intimní záležitost a jsem moc ráda, že ho s přítelem provozujeme :) sice ne při každé menstruaci, ale když ano, tak to stojí za to :) ) myslím, že si to i víc užívám, rozhodně jsem mnohem citlivější :)