Julie Gaia Poupětová je možná nejlepší sex koučkou u nás. Snaží se rozvíjet páry i jedince v jejich intimním životě. Zajímá tě víc? Přečti si tento exkluzivní rozhovor.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Praktický trénink s tím nejlepším odborníkem!

Sex koučink je velmi zajímavá metoda, a proto jsem se rozhodla, poskytnout ti rozhovor s její nejúspěšnější představitelkou v Čechách – Julií Gaiou Poupětovou. Je to žena, která se snaží vylepšit sexuální život těm, kterým něco chybí. Nebo rozvíjet osoby, které chtějí prožít ještě něco intenzivnějšího a najít něco zcela nového. Pozor nejedná se jen o milování v páru. Česká sex koučka se snaží rozvíjet i sebemilování neboli masturbaci.

Rozvíjet druhé naplňuje život jí samotné
Rozvíjet druhé naplňuje život jí samotné.

Pokud by tě sex koučka zaujala, určitě se můžeš přihlásit do jejích kurzů, kterých pořádá hned několik (a všechny jsou opravdu zajímavé). Anebo si přečíst její knihu (spolu s možností zhlédnout i DVD) – Cesta k ženskému orgasmu. Díky svému povolání a skvělé pověsti je již známá. Byla například v pořadu Jana Krause Uvolněte se prosím, ale můžeš ji slyšet na vlastní uši každý všední den od 22 do 24 hodin na rádiu Frekvence 1.

Speciální sexuální výcvik

1) Zkusila byste ve zkratce něco povědět o vašem vzdělání?

Původně jsem vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor klinická imunologie a vývojová biologie. Zpětně mám pocit, že to byla jedna z nejlepších škol, kterou jsem jako základ pro sex koučink mohla studovat. Ke koučinku mě přivedlo vnitřní vnuknutí v průběhu studií koučinku s Marilyn Atkinson (Ericksson college – Canada), kde jsem získala titul Professional Coach. Mám rovněž ukončený první stupeň vzdělávání na Californské Sex Coach U a působím jako Assdociated Sex Coach. Také jsem absolvovala speciální výcvik Sexological bodywork training pod vedením Josepha Krammera (Californie – USA), který mě opravňuje k sexuologické práci s tělem klientů přímo v průběhu sezení.

2) Říká se, že jste sex koučink přivedla do Čech. Je stále pravda, že jste jedinou sex koučkou v Čechách?

V tuto chvíli je Sex Coach U jediná vzdělávací instituce, která nabízí certifikační programy přímo pro výkon profese Sex kouče. Možná tedy nejsem jediná, ale zřejmě v tuto chvíli mám v ČR jako jediná pro svou profesi specifické vzdělání.

3) V zahraničí jsou takoví sex kouči, kteří praktikují poradenství přímo při sexu. Proč se to netýká vás?

V první řadě, koučovací přístup NENÍ poradenství. “Radit” a “koučovat” jsou dva velmi odlišné přístupy. U jednoho je autoritou poradce a měl by mít návod i řešení, u druhého (koučovacího) je zdrojem klient a ta nejlepší řešení objevuje díky otázkám od kouče. Zjednodušeně je koučování o tom, že se dokážete tak dobře zeptat, že si klient poradí sám. :-) A k druhé části vaší otázky, nevím, co považujete za sex. Je pravda, že i v zahraničí převážná většina sex koučů používá při své práci především mluvené slovo a málo jich využívá tělesné techniky, což je právě můj přístup. V rámci své profese používám mnoho tělesných nástrojů včetně různých dotekových technik, skupinové praktické výuky i masturbačního koučování. A masturbace je přeci jedna nejpříjemnějších, nejužitečnějších a nejbezpečnějších forem sexu, ne?

Sex koučink
Julie Gaia Poupětová

Hledání vnitřní motivace

4) Kromě kurzů pro ženy pořádáte i kurzy pro muže. Očekávala bych, že návštěvnost bude vyšší u žen. Je to tak?

Ještě stále více chodí na kurzy ženy. Pro muže jsme ale v únoru 2013 začali dělat nový praktický kurz a v tuto chvíli je o něj veliký zájem právě ze strany mužů.

5) Jak byste definovala rozdíl mezi sex koučinkem, sexuologií a psychologickým poradenstvím?

Přístup kouče není medicínský. Při koučování není cílem hledání poruch a stanovování diagnózy. Úkolem kouče je anglicky hezky řečeno “to empower the client” – čili volně přeloženo spojit klienta s jeho vlastními zdroji a zaměřit se především na jeho silné stránky. Důležitá je proto také vnitřní motivace klienta a to, co klienta přirozeně inspiruje na cestě k jeho cílům.

Koučování není poradenství. Úkolem kouče je klást otázky tak, aby si klient stanovil cíle a vytvořil cestu sám. Kouč také nepřebírá za klienta zodpovědnost v rozhodnutích týkajících se jeho zdraví či dalších důležitých oblastí. A i když sex koučink není v pravém slova smyslu ani terapií, jeho účinky někdy mohou být léčivé a terapeutické. Rozvoj vlastní sexuality a sebepoznávání často přináší nové vhledy do situace a změny, které pozitivně ovlivňují další oblasti klientova života i jeho vztahy s okolím.

6) Jak sex koučink ovlivnil váš soukromý život? Nevadila tato profese manželovi?

Je velmi důležité si uvědomit, že dobrý sex kouč je především autentický a tak jsou osobní zkušenosti velikou součástí toho, co by sex měl být ochotný absolvovat. Zejména pokud se zabývá tělesnou výukou. Některé zážitky a stavy je třeba si odžít ve vlastním těle a na vlastní kůži, abyste mohla s těmito druhy zkušeností pracovat u dalších lidí. Na tu druhou otázku byste se musela zeptat některého z mých dvou partnerů :-) .

Sexuální stydlivost maskovaná prudérností

7) Je to zaměstnání takové, které vás naplňuje?

Ano, pro mě to není zaměstnání, ale spíš poslání. Vnímám svou práci jako hluboce motivující a naplňující.

8) Nestálo se pro vás téma sexu spíše rutinou? Stále vás „baví“?

Pokud je vaším vnitřním zdrojem povídání si o sexu a podpora dalších lidí v sexuálním rozvoji, neustále se můžete učit a to posunuje vás i vaše klienty. Rutina znamená, že děláte ty samé věci stále tím samým způsobem. Nic z toho není můj případ.

9) Pokud byste hodnotila dle své praxe, tak jaký je největší problém, týkající se sexuálního života, nás Čechů?

Největším problémem, který ale není jen český, je minimální povědomí o ženském vzrušení a anatomii a sexuální stydlivost maskovaná prudérností. Média nám vykreslují úplně opačný obraz, než jaká je reálná situace. Jako typicky český vnímám problém podhodnocování vzdělávání se v oblasti, kde se většina lidí nikdy nezačala učit a všichni přesto předpokládají, že všechno umí. :-) To je hodně český přístup.

10) Se sexem souvisí i nevěra. Myslíte si, že se může vztah vrátit do starých kolejí, pokud jeden z páru druhého podvede?

Nemyslím, vztah se nemůže vrátit do starých kolejí a v dlouhodobých vztazích se nikdy nic nevrací do starých kolejí. Vždy ale můžete společně s partnerem opustit nereálná očekávání a vytvořit nový druh vztahu nebo partnerství, který bude respektovat potřeby obou partnerů mnohem více, než ten předchozí model založený na překonaných hodnotách vašich rodičů a prarodičů. A v tom potřebujete většinou podporu zkušeného kouče a ochotu milovat svého partnera takového, jaký doopravdy je a ne jen idealizující iluzi :-) .

11) A na závěr máte nějakou univerzální radu pro naše čtenářky Kámoška.cz? Co třeba na muže v sexu vždy zabere?

Žádná univerzální rada neexistuje. Určitě ale mohu doporučit náš nejúspěšnější kurz Umění potěšit muže, kde se naučíte respektovat svou vnitřní ženu a zároveň být mnohem lepší milenkou, než si vy i váš partner dokážete představit.

Za celou redakci Kámoška.cz Vám děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů, a nejen těch, týkajících se profesního života.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Petr

  jste banda kokotů!

 • Karel

  Palec hore! že mažete lidem komenátře

 • Karel

  Co jste to za stránku že mažete lidem komentáře??? Se vracíme před 89, že člověk nemuže říct svuj názor.. tady jsou povoleny jen komentáře ružových piček… jeeee to je tak super… buďte rádi, že Váš web vubec někdo čte..

 • Karel

  namyšlenost sama…. když už si partneři nechají kecat do vlastního sexu..tak je něco špatně.. každý potřebuje něco jiného a musejí si o to říct sami partneři navzájem..tahat do toho nějakou koučku… blbost…