Panuje mezi tebou a tvojí mámou špatná nálada, nebo se dokonce i hádáte? Věř mi, že všechno jde napravit. Stačí se chovat s rozmyslem a držet se následujících dobrých rad.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

S mámou si vůbec nerozumíme! Co s tím?

1. Nelži jí

Pamatuj si, že lež má krátké nohy. Pravda stejně většinou vyjde najevo a je daleko lepší rovnou přiznat barvu, než pak vysvětlovat dvojnásobný malér – samotný prohřešek a k němu ještě lež.

2. Naschvály ještě ničemu nepomohly

Řekne ti „nedělej to“ a ty sice nechceš, ale naschvál to uděláš? Takhle ale rozumný člověk nejedná. Zbytečně tím děláš ještě větší dusno, než bylo předtím, a to nemá žádný smysl. Poslouchat na slovo nechce nikdo z nás, ale to je přece něco úplně jiného, než když věci děláme záměrně naopak, abychom někoho naštvali.

3. Ach, ty drzé poznámky

Odsekávání, úšklebky, potřeba mít poslední slovo… to není dobrá metoda, jak mít doma klid. Vždyť ani ty bys nechtěla, aby na tebe byl někdo takhle nepříjemný, viď?

4. Pamatuj, kolik věcí pro tebe dělá

Máš jít umýt nádobí, ale tobě se nechce, protože ti zrovna na facebooku píše ten kluk, co se ti docela líbí? Dobře, je to nepříjemná situace, ale na druhou stranu mamce se taky nemusí mnohdy chtít a nákup domů donese, uvaří, uklidí, vypere a vyžehlí, nebo sis myslela, že to u vás doma dělají trpaslíci?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář