Nějakou dobu chodíš se svým klukem a najednou přišel čas, kdy poznáš jeho rodiče a sourozence. Zajisté s tím budou spojené obavy z toho, jak tě jeho rodiče přijmou, o čem si s nimi budeš povídat a budeš se určitě zajímat o to, jak udělat na poprvé dobrý dojem. Mrkni se na tipy, jak zvládnout den D i jeho rodiče a jak zapadnout do jeho rodiny.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Nějakou dobu chodíš se svým klukem a najednou přišel čas, kdy poznáš jeho rodiče a sourozence. Zajisté s tím budou spojené obavy z toho, jak tě jeho rodiče přijmou, o čem si s nimi budeš povídat a budeš se určitě zajímat o to, jak udělat na poprvé dobrý dojem. Mrkni se na tipy, jak zvládnout den D i jeho rodiče a jak zapadnout do jeho rodiny.

První návštěva u jeho rodičů může být pěkně stresující záležitost. Co když to budou nějací podivíni s úchylkou?

První návštěva u jeho rodičů může být pěkně stresující záležitost. Co když to budou nějací podivíni s úchylkou?

První přípravy

Prvně je důležité se s přítelem dohodnout, kdy konkrétně rodiče navštívíte a zda u nich pobudete na oběd nebo na večeři. Nejlépe uděláš, když požádat svého kluka, aby si pro tebe přišel, a společně jste zavítali k rodičům. Budeš se cítit daleko jistěji, než kdybys k nim šla sama, a navíc si spolu můžete po cestě i popovídat, aby z tebe spadly jakékoliv prvotní obavy. Rozhodně svému partnerovi pověz, z čeho ses nejistá nebo čeho se obáváš, aby ti mohl při určitých situacích pomoct. Také ho vyzpovídej, pokud to doposud nevíš, jaké mají záliby jeho rodiče, co mají nebo nemají rádi a také se soustřeď na jeho sourozence. Aspoň budeš mít takovou malou „příručku“ a vodítko k tomu, čím můžeš jeho rodiče oslovit a hodit s nimi na nějaké téma řeč.

Než přijde den D

Den před tím, že zavítáš do jeho rodiny, si vše připrav, abys pak nemusela vše hnát na poslední chvíli. Připrav si oblečení, ve kterém půjdeš a také případné dárečky, které jeho rodiče od tebe dostanou. Samozřejmě se nezapomeň dobře vyspat, což je také důležité. Kdybys nebyla dobře vyspaná, nemuselo by to prospět tvé dobré náladě, kterou na den D a rodiče budeš opravdu potřebovat. Klidně využij i nějakou relaxaci, která tě uvolní a po níž se budeš cítit lépe a odpočatě. Také si nezapomeň říct, že všechno proběhne hladce a na návštěvu i rodiče se těš. Nemáš se přeci čeho bát, partner tam bude s tebou.

Oblečení i líčení v důležité roli

Správně vybrané oblečení je součástí úspěšné první návštěvy. Vyber si takové, ve kterém se budeš cítit dobře a sebejistě. Raději se vyhni provokativním modýlkům, které zrovna nejsou v této chvíli ideální. Pokud máš v oblibě extravagantnější módu, v tuto chvíli na výraznosti trochu uber. Na první dojem by extravagance nemusela působit na rodiče dobře, i když na druhou stranu je to věc každého. Ovšem jeho rodiče neznáš a nevíš, jak by na tebe mohli reagovat, třeba nějakými poznámkami nebo výtkami tvému klukovi typu „Koho sis to proboha našel?“. Proto raději zvol něco neutrálního, ale to, co ti sluší. Časem, až tě jeho rodiče poznají, už nebudou na tvůj typ módy koukat tak, jako při první návštěvě. Součástí módy je samozřejmě i styl líčení. Ten si zvol v jemném stylu, který tvojí tvář i oči rozzáří, abys působila veselejším dojmem. Opět se raději vyhni nějaké extra výraznosti, třeba tučných linek a hromadě stínů, které by rodiče nejspíš nenadchly, ale nalič se samozřejmě tak, aby ses cítila naprosto v pohodě.

Ukaž jen své pravá „já“

Hrůzou většiny holek, které jdou na první návštěvu je většinou rozhovor, který budou vést a také to, jakým stylem na rodiče mluvit, co říkat nebo raději neříkat, jak se tvářit a podobně. Ideální recept na to snad ani není, ale rozhodně se řiď tím, abys byla svá. Nesnaž se chovat „nastrojeně“, udrž si své já, od kterého se pak odvíjí vše. Co se týče rozhovoru, který bude probíhat, je dobré poradit se s přítelem, aby ti v případě velkého mlčení hodil udičku a ty ses mohla na jeho téma rozpovídat. Nyní se ti také budou hodit zájmy, které mají rodiče a sourozenci, kterých teď můžeš s úspěšností využít, což je daleko lepší téma, než se ptát na to, jakou má rád taťka barvu, nebo jaké počasí mamce vyhovuje :-) . Řekni jim, že ses dozvěděla, že mají určité zájmy a téma vzápětí rozveď. Poté přidej i své záliby a uvidíš, jakou rychlostí si budete mít o čem povídat. Můžeš se domluvit se svým klukem, že kdybys třeba říkala něco nevhodného, jako že se stát může, ať odvede řeč jinam.

Ani pro něj není první setkání s rodiči jednoduché.

Čím rodiče obdarovat?

Jistě to není žádná povinnost, aby rodiče či sourozenci dostali od tebe nějaký dárek. Ovšem je to slušnost a nějaká malá pozornost zajisté neuškodí. Nemusíš utratit za dárky tisíce, zkrátka se poraď se svým klukem, co mají rodiče celkově rádi a kup jim dárek společný. Pokud bys raději koupila něco každému zvlášť, tak je nejlepší se řídit tím, co mají rádi jednotlivě. Sourozenců, pokud jsou mladší, můžeš koupit nějakou blbinku, která je pobaví a pokud jsou starší, tak požádej přítele, aby okoukl, co mají rádi, nebo co používají a nějakou drobnost jim kup. Mamku si můžeš získat tím, když využiješ svého kulinářského umění, což většinou mámy ocení. Zkus třeba upéct tvůj výborný koláč a přines ho sebou, určitě to ocení všichni z jeho rodiny. S tátou ti opět pomůže přítel, který ti může dát nějaké tipy, abys mu zakoupila nějakou drobnost z jeho zálib. Ale určitě tím nic nezkazíš, když doneseš nějakou ukuchtěnou pochoutku, kterou si rodiče, sourozenci, ty i tvůj kluk dáte k čajíku nebo ke kafi.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář