Ne každé špatné rande musí znamenat špatnou společnost. Neodepisuj toho kluka po prvním rande a raději si zkus promyslet, jestli si nezaslouží druhou šanci.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Proč nevzdávat vše po nevydařeném rande?

Potápějící se loď

To pečlivé líčení, to dlouhé upravování vlasů, ten nekonečný výběr šatů. Tolik času stráveného přípravami na dokonalé rande, ze kterého se vyklube katastrofa bez konce a to po několika minutách. Na chatu s ním byla zábava, jeho smsky sis četla před spaním, ale nyní je z něho naprostý pitomec. Rozhlížíš-li se i ty okolo sebe, zda-li tě s tím mamlasem nevidí někdo známý, zkus ještě otočit kartu. Ať už pro dobro své pověsti, nebo proto, že je tak sladký – zkus tohle zvážit, jestli je opravdu tak zle.

Nejdříve si uvědom, co vlastně znamená slovo „špatné“

Rande ještě nemusí být tak špatné, jak se může na první pohled zdát. Než se rozhodneš použít nějakou z únikových vět typu „Promiň, ale ráno brzy vstávám.“, měla bys tomu klukovi dát šanci. Na prvním rande je mnoho z nás nervózních, a pokud k tobě není například hrubý, zkus to ještě vydržet. Pokud totiž odejdeš ještě před předkrmem, můžeš se připravit o skvělého muže, který byl jenom trochu nervóznější, než obvykle.

Zamysli se, jestli je špatný ten člověk, nebo aktivita, kterou děláte

Mluvíme-li o nóbl restauraci, tak v takovém případě není co řešit, ale o takovém rande, které se odehrává na nějakém jiném místě, by se dalo polemizovat. Pozve-li tě na rande na plavečák, i když se nechceš ukazovat v plavkách, nebo na bowling, kdy si během prvního hodu zlomíš tři prsty, neodsuzuj ho. On nemůže za to, že se rande nepovedlo, jde o to, že bylo na špatném místě. Půjdete-li příště třeba jenom na procházku, můžeš být mile překvapena.

Udržuj si pozitivní postoj

To znamená, že pokud jdeš na rande naslepo, a tvůj společník nebude přímo odpovídat tvým požadavkům, neskočíš na první autobus, který pojede okolo. Ačkoliv hnedka mezi vámi nevzplanula jiskra, neměla by ses chovat neomaleně. Přeci jen je to také člověk s pocity, a tak by ses k němu podle toho měla chovat. Zkus si rande užít i v případě, že už na začátku je ti jasné, že se nebude jednat o lásku na celý život.

Není-li šance, neprotahuj to

V případě, že nic nepomůže a tvoje rande je jedna velká katastrofa, neměla by ses zase tolik přemáhat a protahovat tak svoje utrpení. Jsi-li si jistá, že to opravdu nikam nevede, jednoduše odejdi. Ale slušně! Základem je si vybrat také dobrou příležitost, pro únik, protože pokud mu svůj pocit ohledně toho, že se k sobě moc nehodíte, řekneš ještě předtím, než vám přinesou jídlo, připravuješ si nejhorší okamžiky svého života. Řekni sice to, co si myslíš, ale dělej to s citem. Ač se tvůj společník mohl celý večer chovat jako pitomec, přeci jen má také nějaké ty city. I kdyby to mělo být hodně, hodně hluboko.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Mirka

    Taky jsem zažila nevydařené rande. Bylo to rande na slepo – psala jsem si s klukem, kterého jsem poznala na seznamce jenvážně.cz. Z prvního rande jsem dobrý pocit neměla, ale šla jsem na druhé a když na obou stranách opadla nervozita, bylo to moc fajn. :-) Ne každý první dojem je správný.. :-)

  • Dominika Mikulská

    Protože pak můžete nakonec zjistit, že je to ten pravý…co se škádlívá to se rádo mívá. Protiklady se přitahují. To co se mi na první pohled nelíbí se mi časem zalíbí…