S přítelem si užíváte super sex, a když vášnivé milování skončí, spokojené vzdychne, otočí se a je jasné, že dal lištičkám dobrou noc. Ty máš přitom chuť na příjemné popovídání a mazlení, což je v onu chvíli nemožné.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

S přítelem si užíváte super sex, a když vášnivé milování skončí, spokojené vzdychne, otočí se a je jasné, že dal lištičkám dobrou noc. Ty máš přitom chuť na příjemné popovídání a mazlení, což je v onu chvíli nemožné. Pak si můžeš začít lámat hlavu s tím, proč je konec parádního sexu zakončený tím, že partner spí a ty jen zíráš do stropu s velkou chutí si povídat. Jak to vlastně muži po sexu mají?

Ten tvůj po sexu zase usnul? Třeba to není až tak nepochopitelné. Muži a ženy se v tomhle liší.

Ten tvůj po sexu zase usnul? Třeba to není až tak nepochopitelné. Muži a ženy se v tomhle liší.

Muži a ženy = naprostá odlišnost

Muži a ženy jsou protiklad a to v mnoha ohledech. Každý tedy vnímá sex a závěr milování odlišně, což nemusí být pro druhou polovičku příjemné. Ženy jsou naprogramované většinou na to, že po sexu vyžadují příjemné mazlení, popovídání anebo rozebrání určitých věcí, na které jindy nebývá čas a to je pro ně právě ta třešnička na dortu. Pokud tedy muži po sexu usnou, mohou to vnímat jako odfláknutí a také jako honbu mužů za jediným účelem, kterým je sex. Samozřejmě že muži příliš netouží po povídání jako ženy, i když se také vyskytují ukecánci, kteří by si mohli povídat i do rána :-) . Muži zpravidla za nejdůležitější věc považují kvalitní a vášnivý sex. Pokud jej dostanou, jsou plně spokojeni, což projeví právě usínáním. Muži zkrátka většinou mají v genech usínání po sexu, tudíž není nutné se tím znepokojovat a hledat za tím důvody, které ani nejsou reálné. Příčinou toho, že muži po sexu usínají, je však také hormon prolaktin, který ovlivňuje libido u mužů i žen a pokud je jeho množství v těle větší, což se při sexu tak děje, dochází k velké únavě a následně spánku. Samozřejmě není na škodu pohovořit si o tom s přítelem a vyhledat nějaký kompromis, abyste byli spokojeni oba.

Anketa

Usíná tvůj přítel po sexu?

Zajímá tě, jak doposud Kámošky hlasovaly? Koukni na aktuální výsledky.

Loading ... Loading ...

Zkus to brát trochu jinak

Pravdou je, že muži to mají v posteli většinou o něco fyzicky náročnější než ženy a tudíž u nich brzy dochází ke ztrátě energie. Tu potřebují získat právě odpočíváním, které během pár minut skončí u spánku. Pokud tě tato skutečnost trápí a snažíš se za tím hledat něco, co ani není a třeba se domníváš, že tím, že usne, tě nemá rád, je na čase brát to z jiné stránky. To, že partner po sexu s tebou spokojeně usne, znamená především to, že si to s tebou náramně užil a nic mu neschází. Zkus to tedy brát jako pochvalu sebe samé a uvidíš, že se rázem zbytečné obavy a myšlenky rozplynou.

I ženy mohou být posexoví spáči

Všude se najdou výjimky a stejně tak je tomu i zde. Stejně jako existují muži, kteří mají po sexu povídavou a pusu jen tak nezavřou, tak stejně tak se objevují ženy, které po milování během pár minut odpadnou. Samozřejmě nejvíce usínají po sexu muži a hlavní důvod toho, proč se muži v porovnání se ženami dostávají po sexu rychleji do říše snů, zatím vědci neobjasnili. Každopádně ať je kombinace posexové situace jakákoliv, je dobré najít vzájemný kompromis, který bude pro oba přijatelný a ve vztahu i sexu se budete cítit spokojeně.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • julie

    víte proč muži po sexu usínají a ženy ne?? protože muž prožije orgasmus a to jjeho tělo vyčerpá …a žena? no tak dámy kolik z vás mají pravidelný orgasmus ….?

  • Miso

    A nie je to nahodou preto :-) ze sa pri milovani muzi na rozdiel od zien “viac namakaju” ??? psssssst… :-) ja viem ze budu zeny teraz protestovat xixi

  • Fil

    Pri orgasmu se do mozku uvolnuje hormon, ktery zpusobuje ospalost.. Jenom si chlapi dejme ruku na srdce a priznejme, ze poorgasmovy pocit je stejny jako prijemne usinani a naopak ;) Je to jenom chemie ;)

  • Vejtek

    Tak k tomuhle se musím ohradit! jsem kluk a po sexu nikdy neusnu, s přítelkyní to máme uplně naopak, já mám po milování tolik energie, že bych ji mohl rozdávat a uplně zářím jak sluníčko, kdežto má přítelkyně je uplně po tom uplně unavená a vyřízená, a to odvedu většinu práce :-D :-D a velmi kvalitně! ;-)