„Leze na nás jaro.“ Kdo by tuto větu neznal, že? Ale víš, proč se to vlastně říká? Proč naše hormony začátkem jara šílí?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jaro je tu, tak proč na to nehupnout?

Na jaře se mnohem více projevuje sexuální puzení. A proč vlastně? Po chladné zimě nastupují první teplé dny a celá příroda se probouzí. Opět zase pořádně začíná svítit sluníčko a jeho vliv je více než patrný. A to je nejen v lidské říši, ale především v té živočišné. Zvířata se páří hlava nehlava, zabřezávají a těhotní a jejich touha má zčásti vliv i na nás.

Jaro a sex
Nasaj do sebe vonící jaro a připrav se na něžný flirt.

Sluníčko, dobrý den

Jedním z hlavních důvodů, proč máme větší chuť na sex, je slunce, které se po zimě pomalu ale jistě probouzí. Jeho paprsky jsou doslova lékem na špatnou náladu a čerstvý vzduch je tím pravým pro naše pozimní vyvětrání. Takže rychle ven, nasát do sebe všechny ty skvělé věci, kterých přes zimu byl nedostatek. Sluníčko v nás navíc probouzí hormon serotonin, který je jedním z těch dohazovačů, který nám pomáhá se sbližovat. Jde o hormon dobré nálady, která jistě napomáhá vstřícnosti během psaní telefonního čísla na kousek papíru toho hezkého kluka.

A do naha

Tak žhavé to sice ještě není, ale po chladném období zimy, kdy jsme byli nabalení jako medvědi, je tu teplo, což znamená méně oblečení. Kabáty, rukavice, čepice, šály, svetry a mnoho dalšího končí zazimované na dně skříně a namísto toho se na horní poličky derou tílka, sukně a šaty. A co to znamená? Že kluci mají větší chuť, protože je se konečně na co dívat! Zvyšuje se tak u nich hladina testosteronu. A podle některých studií mají dívky na sex chuť více, když ji mají i kluci. Navíc po zimě vyráží do ulic více lidí, protože proč sedět doma, když venku je tak hezky?

Spánkový hormon má utrum

Melatonin je hormon, který v dětství brzdí vývoj našich pohlavních hormonů, načež volnou ruku jim nechá až v pubertě. Tím ale jeho vliv na nás nekončí. Tvoří se totiž i dále a to především v noci, protože má velmi rád tmu. A v zimě je tma pořád, tudíž máme tohoto hormonu více než dost, což znamená, že naše chuť na sex se snižuje. Jakmile je ale na jaře více světla, jeho vliv na nás se snižuje a flirtovací orgie mohou započít.

Láska na nás útočí

Vlivem jarního probouzení je mimo jiné také zvýšena hladina tzv. hormonu lásky, oxytocinu. Díky němu se všichni chováme jako „zamilovaní puberťáci“, kteří bez ustání flirtují a tokají. Na lavičkách v parku je najednou plno a spojené obličeje páru vypadají, jako kdyby šlo o siamská dvojčata. Tak přesně tak vypadá působení tohoto hormonu, který je někdy také označován jako hormon důvěry.

Závěrem

Jaro letos přichází opravdu pomalými krůčky, ale jeho vliv už je lehce patrný. V ulicích se objevuje více lidí, což nutně vede k poznávání nových sexuálních objektů. Pokud i na tebe „leze jaro“, neměla bys rozhodně váhat a vyrazit na čerstvý vzduch, ve kterém to jiskří nevybitou sexuální energií nastřádanou dlouhou zimou.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář