Přátelství s bývalkou a bývalým je v dnešní době naprosto běžná věc. Stejně jako může být kluk po určitý čas tvým kámošem než se z vás stane pár. Je tu však jeden rozdíl, a to ten, že v prvním případě mají za sebou dva lidé společně strávené chvilky a také možná slovo “miluji tě”. Jestliže máš pocit, že se tvůj současný miláček věnuje spíše bejvalce než tobě, tady si to můžeš potvrdit. A jestli to bude sedět, pak by si možná měla vytáhnout kotvu!

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Sice s ní už dávno nechodí, ale i tak ho ta mrcha neustále přitahuje! Jak řešit takovou situaci?

Sice s ní už dávno nechodí, ale i tak ho ta mrcha neustále přitahuje! Jak řešit takovou situaci?

Neustále ji pomáhá

Pokud se seznámíš s klukem, který neustále reaguje na každé její zavolání a poskytuje jí pomoc pokaždé, když potřebuje, pak bys měla být na pozoru. A to především v případě, ví-li i ta dotyčná, že právě randí s tebou! Tvůj nový objev totiž může být ten typ člověka, co neumí říkat ne. Lidé, kteří na všechno kývnou, po čase sami narazí, i když nechtějí. No zeptej se sama sebe, jaké by to bylo, kdyby si neustále pomáhala svému ex. Dělala mu úkoly, zjišťovala informace nebo mu zajišťovala vše, co potřebuje. Asi by se to tvému nastávajícímu klukovi moc nelíbilo, nebo ano?A i přesto, že tvůj současný idol přísahá, že jde jen o vzájemnou pomoc a že v tom není nic víc, je důležité se mít na pozoru! Když zvedne okamžitě telefon, když mu volá, pak ji zřejmě nechce nechat čekat. A proč dává přednost jí před tebou?

Stále si píšou a volají

Někteří lidé se snaží udržet kontakt s lidmi, jenž v jejich životě už nemají takové místo. Platí to i o bývalých partnerkách, když se dva lidé rozejdou v dobrém. To je samozřejmě v pořádku, ovšem všechno má své hranice. Jestliže tvůj kluk pro tvou bejvalku dělá první poslední a přidá se k tomu i další hrozba jménem smsky a volání, je na čase zbystřit! Jak jistě víš, dnešním zabijákem vztahů je i Facebook a tomu se prostě nelze vyhnout. Jestliže si ti dva navzájem komentují každou novou fotografii, zřejmě o sebe mají neustále zájem. To je ta horší varianta. A stejně horší varianta je, když on má stále zájem o ni. Zachrání tě možná fakt, že už ho ona nechce. Je jasné, že sem tam si dva lidé něco okomentují, lajknou, protože udržování kontaktů je v pořádku, ovšem pálit jeden komentář své bývalce za druhým, lajkovat všechno co publikuje, nebo ji denodenně psát do zpráv, to skutečně není normální. Ale předtím, než začneš šílet, si se svým novým klukem sedni a vysvětli mu, že se necítíš moc dobře, když se snaží své bývalce tak přiblížit, a to jen přes FB. V lepším případě tě ihned vyvede z omylu. Pokud se ti bude zdát, že se nějaké reakci nebo odpovědi vyhýbá, nebo jednodušše neví co říct, pak jsou tvé obavy možná oprávněné. Jestliže se tvůj kluk zapojí do diskuze o tvém problému a navrhne např. že se můžete společně setkat s jeho bývalkou, sama se můžeš přesvědčit, zda je čeho se bát.

Pořád o ní mluví

Čím častěji kluk mluví o své bejvalce, tím větší je riziko, že stále není smířený s rozchodem. Pokud se ukáže, že tomu tak je, pravděpodobně by jsi se měla podívat po někom jiném. Jestliže ho prostě láska neopoustila, v současné době to nebude mít žádnou budoucnost. Samozřejmě je normální, když si dva lidé povídají o jiných lidech – je to součást vztahu. Většinou to jsou ale rozhovory o různých situacích s jinými lidmi, o přátelích nebo rodinných příslušnících. A jestliže se v kladném, až moc kladném slova smyslu baví o své bejvalce, i když je značně vidět, že nemáš o takové téma zájem, pak je to špatně. Jestliže neustále naráží na to, co je u ní nového, jestliže tě s ní srovnává (kdy ona je ta lepší), zřejmě prostě k ní chová nějaké city, které váš vztah postrádá.

Když ho ona zve na akce

Jestliže ho jeho bejvalka pozve na svoje narozky, nebo kamarádovu house párty, pak by neměl být mezi prvním pozvanými. Jestli tvůj kluk má se svou bejvalkou čistě kamarádský vztah, pak se není čeho bát. Jestliže máš ale některé z předchozích příznaků denodenně na talíři, bylo by dobré pátrat, co zatím je. Může se také stát, že jeho bejvalka si bude chtít zajít do kina, zaběhat si, nebo na nějakou párty. A tvůj kluk je mezi prvními zvanými. Zeptej se ho, proč zrovna on? Ona může jít přeci s kýmkoliv jiným – sama, s kamarádkou nebo kámošem. Proč neustále touží po jeho přítomnosti? V ideálním případě tvůj kluk takové pozvání odmítne, jestliže ne, je třeba mu dát najevo, že s tím nesouhlasíš!

On žálí, že se s někým seznámila

Žárlivost je běžná věc – ve vztahu. Ale pokud jsou dva lidi od sebe, předpokládá se, že už spolu nechtějí být. Bohužel to tak někdy být nemusí. A jestliže tvůj kluk až moc dává najevo nesouhlas s tím, že má jeho bejvalka nového přítele, je jeho starostlivost nějak moc přehnaná, nebo ne? I když ti bude tvrdit, že je to pro něj jako ségra, tak si tu výmluvu může strčit někam. Přeci mu má být úplně jedno, s kým jeho bejvalka chodí. Jestliže mu to jedno není, žárlí, že ji má prostě někdo jiný! Předpokládá se, že tvůj kluk bude rád, že má jeho bývalá někoho jiného, v dalším případě mu to bude úplně jedno. Dej si pozor na kluka, kterému není jedno, že jeho bejvalku líbá někdo jiný, to zavání průšvihem!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář