Určitě už jsi slyšela o skupinkách lidí, kteří se na různých místech vyskytují tak, jak je pánbůh stvořil. Můžeš na ně narazit kdekoliv – na pláži, v lese i na horách. Naturisti jsou všude.

avatar

Karolína Hrubá
Rebelka, která jde do všeho naplno a před ničím se nezastaví.

Jsou naturisti zástěrkou pro skupinový sex?

Naturisti nejsou žádní pornoherci. Nepředstavuj si tedy za jejich setkáním nějaké sexuální orgie. Je to prostě parta lidí, kteří nepatří mezi sexy symboly, ale rozhodně se za své tělo nestydí. Život bez oblečení je baví a naplňuje. Nikdo z nich neřeší malá prsa, velká břicha ani celulitidu. O tom totiž naturismus není!

Naturisti se nevěnují jenom odhalování. Sportují, cestují a radují se ze svobody.
Naturisti se nevěnují jenom odhalování. Sportují, cestují a radují se ze svobody.
zdroj: 25.media.tumblr.com

Naturismus jako filozofická myšlenka

Někteří lidé si naturismus spojují s nudismem. Na vyznačených místech u moře pojmenovaných „nudapláž“ se opravdu mohou vyskytovat nazí lidé. Spíše jim jde ale o rovnoměrné opálení celého těla a jsou pouze odvětvím pravého „naturismu“. Ten je totiž částečně také filozofickou myšlenkou, která zahrnuje i spojení s přírodou v okamžiku, kdy jsou nazí.

Lesní turistika k naturismu patří

Krátké procházky lesem patří u naturistů k velmi oblíbené zábavě. Většinou ale docházelo k podezření, že se z naturistů stávají exhibicionisti. Mezi těmito dvěma skupinami je ale velký rozdíl. Exhibicionista jiné lidi vyhledává, zatímco naturista se „textilákům“ vyhýbá. Naturisté tudíž začali své procházky provozovat mimo vyznačené trasy a na delší pochody vytvářejí organizované a ohlášené akce.

I naturisté mají vlastní klub

Existuje dokonce i oficiální klub naturistů, který má již několik tisíc členů po celé republice. Pořádají pravidelné akce a vyhledávají situace, kdy se budou moci procházet bez oblečení nebo se věnovat svým oblíbeným sportům – samozřejmě také nazí. Nejvíce možností jim nabízí již zmiňované „nudapláže“. Jsou připraveni ale i na zimní období.

Svobodu naturistů můžeš zažívat po celý rok.
Svobodu naturistů můžeš zažívat po celý rok.
zdroj: snow.co.nz

Naturisté v zimě rozhodně nesedí doma

Naturisté se v zimním období rozhodně doma nezavírají, pouze přesouvají svoji nahatou vášeň pod střechu. Věnují se pak saunování nebo pobytu v krytých bazénech, kde mají po domluvě k dispozici celý prostor. Nejvstřícněji se k naturistům staví například aquapark Babylon v Liberci, kde se pravidelně pořádají i sezónní akce. Dalšími místy je aquapark Čestlice v Praze, aquapark Olomouc, městské lázně v Brně a aquapark Všestary. Tím rozhodně seznam vyhrazených míst nekončí. Kdo by si ale myslel, že je taková naturistická akce jenom o koupání, mýlil by se. Pořádají se zde kromě toho také různé akce, jako je naturistická Mikulášská, masopust či jiné oslavy v rouše Adamově a Evině.

Horská turistika naturistů ve Švýcarsku je zakázaná

V zahraničních zemích zašli ale naturisti mnohem dál. Zatímco u nás probíhají v zimních měsících uzavřené oslavy v aquaparcích, ve Švýcarsku se procházejí naháči přímo po horských hřebenech. Jejich odvahu je potřeba ocenit. Místo toho se dočkali od švýcarských úřadů zákazu provozování naturismu pod výhružkou vysoké pokuty.

Naturismus je oblíbenou aktivitou po celém světě. U nás teprve začíná.
Naturismus je oblíbenou aktivitou po celém světě. U nás teprve začíná.
zdroj: thinkkink.net

Turistické stezky pro naháče nejsou pohádkou

Naturismus v Čechách vznikl právě po vzoru zahraničních naháčů, kteří se rozhodli povýšit nudismus, neboli opalování na slunci bez plavek, na naturismus. Například v sousedním Německu najdeš i několik oficiálních turistických tras, které jsou určené přímo pro turistiku naturistů.

Naturismus je absolutní svoboda

Naturismus může provozovat absolutně kdokoliv. Neexistuje věkové omezení, ani podmínky pro předepsaný vzhled. Stačí mít chuť sportovat nebo se scházet s přáteli bez oblečení a pocítit tu prazvláštní svobodu, kterou si všichni naturisté tolik chválí.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář