Jsi také milovnice roztomilých plyšových zvířátek a tvůj přítel na jejich místo v posteli žárlí? Pak věz, že nejsi divná a rozhodně se svých vycpaných kamarádů zbavovat nemusíš.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Hračky nejsou jen pro děti

Jistěže plyšová zvířata jsou vyráběna hlavně pro děti, ale nic to nemění na tom, že mohou být vhodná i pro dospělé. Jde o to, že plyšáci symbolizují pocit bezpečí a domova, a proto jsou například pro malé děti tak důležití. Ale tyto pocity jsou důležité nejen pro děti. Takže určitě nejsi divná, i když máš svého oblíbeného mazlíka u sebe, ačkoliv dětství už máš dávno za sebou.

Plyšáci nejsou jen pro děti
Plyšáci rozhodně nejsou jen pro děti.
zdroj: pinterest.com

Průzkum ve Velké Británii

To, že mnoho dospělých má také své plyšáky, se povedlo zjistit během jednoho průzkumu prováděného ve Velké Británii. Hoteliéři tu odpovídali na otázky ohledně jejich návštěvníků, a tak vyšlo najevo, že mnoho z jejich hostů si s sebou vozí na cesty plyšáky. Ať už šlo o služby ohledně vyprání plyšáka nebo jen vyděšené telefonáty, jestli se jejich mazlíček nenašel po jejich odjezdu. Většina z těchto dospělých se pro svého plyšáka vrátila a přiznala, že jim připomíná domov.

Plyšák jako oživení vztahu

Není výjimkou, že plyšák může suplovat opravdové zvíře, které si z nějakého důvodu nemůžeš pořídit. A takový „mazlíček“, který potřebuje péči a lásku, může vést ke zlepšení vašeho vztahu. Sice se ti to může zdát divné, ale de facto může jít o to samé, jako kdybyste měli opravdové zvíře, jen je tu menší riziko rámusu a pokud jednou zapomeneš plyšáka nakrmit, jistě na tebe nikdo nepošle policii za týrání zvířat.

Úchylka aneb sexy plyšáci

Na světě existuje mnoho úchylek spojených se sexem, přičemž své místo zde nacházejí i tato měkká vycpaná zvířátka. Například taková ursusagalmatofilie je úchylka na plyšové medvědy, která mnohem častěji postihuje ženy než muže. Jde vlastně o dotýkání, mazlení a hlazení, které může vést k vyvrcholení. Samozřejmě je mnoho dalších úchylek, které jsou spojeny s plyšovými zvířaty. Ať už jde o ukájení nad jejich hebkými tělíčky nebo jen nutkavé vyhledávání jejich přítomnosti.

I láska k plyšovým medvědům může někdy přerůst.
I láska k plyšovým medvědům může někdy přerůst.
zdroj: pinterest.com

Plyšáci rozhodně nevycházejí z kurzu

To, že plyšáci nejsou jen dětskými hračkami, ti může dokázat tento krátký přehled, ve kterém hrají hlavní roli měkcí kamarádi.
Mr. Bean, Toy story (Příběh hraček), Ted nebo třeba naše pohádka Kuky se vrací. Co mají společné? Plyšáky. Pan Bean rozhodně nedá ránu bez svého medvídka, ve filmu Příběh hraček dostávají hračky dokonce celovečerní prostor, ve filmu Kuky se vrací je hlavní hrdinou vycpaný kamarád a Ted? Ten je pak výrazným protikladem všech těch roztomilých medvídků, jelikož hulí i chlastá.
Kromě filmů plyšáky ale najdeš i třeba v divadlech. Jako příklad za všechny je představení Amberville, ve kterém jsou plyšáci v hlavní roli. Nejde ale o mazlivé divadlo, ale drsný příběh spjatý se smrtí a násilím.

Párty pro plyšáky

V nespolední řadě tu jsou pak párty, kde můžeš plyšáky vidět jako hlavní téma. Ať už jde o výhry v podobě plyšáků nebo o párty, na které se odehraje „plyšáková“ bitva. Když chceš své plyšové lásce dopřát trochu cestování

I tvoji plyšáci se mohou stát cestovatelem.
I tvoji plyšáci se mohou stát cestovatelem.
zdroj: luxist.com

Dalšími speciality pro plyšáky pak jsou placené zájezdy. To znamená, že svého mazlíčka pošleš na cesty s týmem lidí, kteří ho vyfotí u pamětihodností a zdokumentují jeho cestu. Po návratu ti ho předají i s CD plným fotek a nějakým tím suvenýrem.
No, takže vidíš, že plyšáci rozhodně nejsou ostudou, proto si je ve své posteli můžeš s velkým klidem ponechat!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář