Petting a necking jsou erotické hrátky, při kterých ale nedochází k pohlavnímu styku a představují tak relativně bezpečné způsoby mazlení. K vzájemnému uspokojení dochází především líbáním a hlazením. Pro mnoho mladých lidí představuje petting a necking první sexuální zkušenosti a pro ty zkušené jsou předehrou samotného milostného aktu. A co vlastně přesně znamená petting a necking? Co je součástí a jaká jsou jeho rizika?

avatar

Evril Štádlerová

Petting a necking

I mazlení může být pekelně vzrušující!

Co je petting a necking?

Slovo petting má svůj původ v angličtině, a to ve slově pet – v češtině znamenající mazlíček nebo také mazlit se. Petting je tedy mazlením, a to po celém těle. Jakýmsi jeho druhem je právě necking, což je mazlení od pasu nahoru. Necking je pro mnoho párů první etapou na cestě vzájemného poznávání. Petting a necking se staly populární zejména v poválečných USA, kdy se ještě kladla poměrná velká důležitost na sexuální zdrženlivost a také neexistovala moderní hormonální antikoncepce.

Nástrahy pettingu a neckingu

Z hlediska rizika otěhotnění a rizika přenosu případné pohlavní nemoci je petting a necking víceméně bezpečnou sexuální alternativou, protože nedochází ke vzájemnému kontaktu pohlaví a výměně sekretů. Ale i tak je třeba dát pozor, pokud nechceš otěhotnět, protože pouhá kapka partnerova spermatu i jen na krajíčku vagíny může znamenat zárodek nového života. Pokud chcete s partnerem v hrátkách pokračovat i po ejakulaci, je dobré sperma z rukou důkladně smýt nebo setřít např. vlhčeným ubrouskem.

Petting ale může zahrnovat i vzájemné tření pohlavních orgánů bez průniku, v tomto případě je však možnost otěhotnění o něco větší. Co se ale týká orálního sexu, tak u něj hrozí vysoké riziko nákazy pohlavní nemocí. I malá oděrka v ústech znamená riziko přenosu.

Jak na petting?

Pro začátek je dobré si vzájemně ujasnit, kam až chcete s partnerem zajít. Pro začátek můžete začít s neckingem a postupně zkoušet víc. Mezi techniky pettingu a neckingu patří líbání rty, jazykem, jemné dráždění zuby, sání, lízání, objímaní, hlazení a tření.

Svlékání

Petting a necking znamená samozřejmě i svlékání, které může být velmi vzrušující, a to zejména pokud je vzájemné. Nejlepší je nechat si na sobě zezačátku spodní prádlo a sundat ho až budete oba chtít a budete opravdu jiskřit. Pokud jsou vaše hrátky plánované, je nejlepší vybrat si sice svůdné, ale zároveň i pohodlné a dobře sundatelné prádélkoJ.

Líbání a dotyky

Líbání představuje ten nejprostší způsob vyznání lásky a citů. Už při samotném líbání může dojít k orgasmu, a to zejména u kluků, kteří se sexem teprve začínají. Nabývajícími sexuálními zkušenostmi se však doba nástupu orgasmu obvykle prodlužuje.

Při líbání oba zapojte nejen rty, ale také jazyk a zoubky (v malé míře, pozor na kousnutí a stisk). Jeho erotogenní místa (mezi která patří zejména uši, bradavky, bříško nebo penis) můžeš nejen líbat, ale i sát, olizovat, kroužit kolem jazykem… vše záleží jen na tvojí fantazii a vašich přáních. Zejména bradavky a penis patří mezi velmi citlivá místa, proto je lepší je zpočátku dráždit spíš něžně a případně postupně přidat na intenzitě . Na závěr je jen třeba říct, že tyto moc příjemné činnostiJ – jakými bezesporu petting a necking jsou (pokud jsou však prováděny s tím správným protějškem, na správném místě a ve správnou dobu)  povoluje náš právní řád až od 15 let.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • mir.

  Jako HIV se da prenest i felaci ci lizanim kundy ale jen pokud pokud mas otevrenou ranu v xichte nebo na jazyku.

 • Jojo

  Lolek – i při líbání můžou mít ty nejšťastnější jedinci orgasmus a třeba AIDS se dá orálním sexem přenést.

 • LoLek

  LoL u toho stím orálním sexsem jsem se musel začít smát ?? Kdo to psal ?? By mě zajímalo jaké choroby se přenesou oralním sexem ??? !
  Mno bohužel ani takhle to nefunguje u “kluku”. “Už při samotném líbání může dojít k orgasmu, a to zejména u kluků, kteří se sexem teprve začínají.” tohle se objevuje maximálně ve filmu prcičky .. :) ale jinak článek dobrý až na tyhle hrubky .. ^^

 • noname

  Co kdyz ste domluveni a ona odmitne si neco vysvlect?to akorat posere celou atmosferu a naladu ale zni to dobre…:)

 • http://www.facebook.com Tom dies

  hned zítra to zkusím s tou svou ;DDDDDDDDDDD

 • http://zadna.cz epicstorm

  TO JE KRUTEEE TYVOLE GOOD