Každá z nás ví, že sex je nedílnou součástí každého dobře fungujícího vztahu.

avatar

Marta Štefková

Každá z nás ví, že sex je nedílnou součástí každého dobře fungujícího vztahu. Stává se ti ale, že zrovna nemáš na milování chuť, ale nedokážeš svému partnerovi sex odepřít? A nebo že tě dokonce do něj nutí? Tak to nejsi sama! Podobné zkušenosti totiž má většina dívek i žen – vždyť po celém dnu jsme tak unavené, že jsme rády, když se večer podíváme na nějaký ten seriál v televizi a pak v posteli spokojeně usneme. A pokud na nás začne přítel dorážet s tím, že chce sex, tak se buď přemůžeme, ale z milování nic nemáme, a nebo ho necháme, ať si nechá zajít na sex chuť, což ale vede k častým hádkám a někdy i ke zbytečnému rozchodu.

Partner na mě tlačí se sexem

Nenech se zastrašit a stůj si za svým. Vynucený sex je něco, co do zdravého vztahu nepatří.

Co dělat, když tě nutí

Hádka ještě není to nejhorší. Někteří partneři totiž sex tak zbožňují, že svou partnerku k němu nutí. Nepomůžou žádné výmluvy, sliby, dokonce ani slzy. A přestože se o tom moc nemluví, muži se často dopouští na ženách domácího násilí, které hraničí až se zneužíváním a znásilněním.

Neboj se o svých náladách hovořit

Ve vztahu je velmi důležitá komunikace, proto bys neměla předstírat, že tě sex baví, když tomu tak není. Pokud na tobě tvému příteli skutečně záleží, pochopí tvé důvody a přestane tě do milování nutit. A až budeš mít zase chuť, třeba se začne víc snažit a ty budeš sex vnímat o něco pozitivněji. Stačí k tomu celkem málo – navodit romantickou atmosféru pomocí svíček a podmanivé hudby, nebo vyzkoušet nové polohy a delší předehru. Pokud by se ale stalo, že by tvůj přítel nepřestal s vynucováním pohlavního styku, pak by sis měla promyslet, jestli má vůbec cenu s někým takovým být. Pouhé nucení k sexu totiž nemá daleko k dalším formám domácího násilí, navíc by si mohl připadat jako tvůj majitel, který si tě může vzít, kdykoliv se ti zachce.

Jak mu vysvětlit, proč nechceš sex

Především si musíš řádně promyslet, jak zformuluješ své důvody, proč nechceš sex. Příčiny jsou různé – třeba tě milování bolí, a tak se chceš vyhnout něčemu, co je ti nepříjemné a pro tebe bolestivé. V tom případě bys měla zajít ke svému gynekologovi a poradit se s ním, co a jak. Jsou i dívky a ženy, které sice při sexu necítí bolest, ale prostě je nebaví. V tomto případě bys měla své zdůvodnění směřovat na sebe, aby si tvůj přítel nemyslel, že za všechno může on. Mužská ješitnost přece nepřipustí, že by sex s ním tebe nebavil! Zkus mu říct, že se při sexu necítíš dobře, a proto si chceš dát malou pauzu v sexu. A nebo že chceš místo sexu vyzkoušet jen hlazení, při kterém můžeš přítele uspokojit, aniž by došlo k pohlavnímu styku.

Tolerance v sexu

Ženy mají trošku jiný pohled na sex. Zatímco muž v sobě stále chová určité zvířecí sklony a bere sex jako projev svého mužství, žena má raději mazlení a něžnosti. No řekni – nepotěší tě, když tě tvůj přítel pohladí a řekne ti do očí, jak moc tě miluje? Nebo když ti lásku vyznává krásnou kytkou nebo drobnými dárečky? Vztah ale nemůže fungovat, pokud bys sex odmítala úplně. Jestliže by ses nemohla vůbec přemoci a sex by byl pro tebe největším zlem, pak bys měla uvážit, jestli je vůbec dobré hledat si nějakého partnera. Vždyť každý normální kluk přece touží po milování, na kterém není nic špatného. Tolerantní by tedy neměl být k tobě jen tvůj partner, ale i ty bys měla zkusit pochopit jeho zálibu v sexu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář