Nebaví tě už klasické postelové hrátky a chtěla bys zkusit něco nového? Zaujal tě BDSM vztah mezi Anou a Christopherem z příběhu Padesát odstínů šedi, ale nevíš, jak na to?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Co je vlastně BDSM?

BDSM je zvláštní sexuální druh vztahu založený na dominanci, který mezi sebou po vzájemné dohodě mají dva lidé. Než se ale dozvíš víc, podívejme se více na název. BDSM není jen tak nějaká zkratka, protože tento shluk písmen v sobě skrývá hned několik vodítek, co takový sexuální vztah obnáší. Nejdříve B a D – bondage a dominance. Bondage vyjadřuje podřízenost nebo svazování a dominance je nadřazenost nad někým. Pak je tu D a S – což znamená znovu dominanci a poté submisivitu, což znamená podřízenost. A nakonec S a M – sadismus a masochismus. Tedy sexuální praktiky založené na přijímání bolesti.

Podřízenost
Submisiv je svému pánovi podřízen ve všech ohledech.
zdroj: spoutana.cz

Co takový vztah obnáší?

Na základě dohody vzniká takový vztah BDSM. Jde o to, aby oba partneři souhlasili dobrovolně a nikdo je do ničeho nenutil. Ačkoliv nejčastější představa je, že nadřazený je muž, nemusí to tak nutně být. Dominantní může být samozřejmě i žena. Role pána a jeho „otroka“ jsou většinou přímo dané a platí až do zániku takového vztahu. I tak ale existuje výjimka – switch je člověk, který mění role submisiva a dominanta, jak se mu chce. I tak ale základem je, že submisiv svého pána musí vždy bez námitek poslechnout a splnit jeho požadavky. Za to je pak následně trestán nebo naopak odměněn. Dohoda je v tomto vztahu potřebná z toho důvodu, aby partneři navzájem znali své hranice a věděli, které věci už jsou nepřístupné.

Kukla na hlavě
Kukla na hlavě a submisivní z dvojice nic nevidí. Může tak jen hádat, co s ním hodlá pán dělat.
zdroj: spoutana.cz

Jaké jsou praktiky?

BDSM umožňuje širokou škálu praktik a sexuálních či jiných pomůcek. Takový vztah je většinou založen na ponižování a trestech či odměnách. Jako nejčastější forma trestu je pak vyplácení – ať už rukou nebo nějakým bičíkem či důtkami. Dále se pak můžeš setkat s roubíky, šátky na oči, pouty, provazy, plácačkami, řetězy nebo obojky. Záleží jen na tom, jak se oba v BDSM vztahu dohodnou. Ohledně praktik tě pak nemůže překvapit svazování, poutání, výprasky nebo dokonce pissing (pomočování partnera) či koprofilie (tedy kálení na sexuálního partnera). Můžeš ale narazit i na mnoho fetišistických úchylek.

Jaký je vztah mezi lidmi v BDSM?

Pokud se partneři dohodnou na BDSM vztahu, pak tu platí, že žádný submisiv nesmí mít víc pánů. Může tedy „patřit“ jen jednomu člověku. Ale naopak dominant může být submisivem pro někoho jiného. Takže tu může vzniknout jakýsi „řetězec“ z dominantu a submisivů. Takovému člověku se pak říká komtesa.

V takovém oblečku se nehneš
Absolutní kontrola může být velmi vzrušující.
zdroj: spoutana.cz

Jak to vypadá během sexu?

Jak už bylo řečeno, během sexu musí submisiv poslouchat svého pána na slovo, jinak ho čeká nějaký trest. Co ještě ale nebylo zmíněno, je to, že v takovém sexu je pak nejčastěji i druhé rozložení rolí než jen na podřízeného a nadřízeného. Nejčastěji jde o rozdělení rolí, ve kterých je vždy jeden podřízen, aby bylo vše zachováno. Jde tedy o role jako např. na učitele a žáka, na otrokáře a otroka, na rodiče a dítě, na psa a jeho pána apod. Dalším důležitým faktem je to, že submisiv může během sexu kdykoliv použít sjednané „záchranné“ slovo, kdy pak dominant musí okamžitě se vším přestat a odstranit to, co jeho podřízenému vadilo. Tím se také předchází tomu, aby bylo submisivnímu člověku nějak ublíženo na zdraví.

Pomůcky a další hračky

BDSM a fetish hrátky s sebou přináší i řadu velmi originálních a pro neznalé na první pohled prapodivných pomůcek. Skvělý přehled a širokou nabídku přináší český e-shop Spoutaná.cz, ve kterém najdeš vše od kožené módy až po bizarní postroje, biče a třeba i pás cudnosti s dildem. Dost možná ti přehled pomůcek o BDSM poví víc, než kdejaký článek.

Závěrem

Pokud tě tento druh sexuálního vztahu zaujal, tak kromě více informací můžeš na internetu narazit na komunity lidí, kteří žijí tímto životním stylem. Mnoho lidí se k této formě sexu nehlásí, ať už ze studu nebo třeba ochraně svého soukromí.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • D:)

    Ježiš to jsou bláboly. Nejlepší je ten, že submisiv nemůže mít více Pánů. Mne by fakt zajímalo co za telata píše ty články. To je tak na úrovni deníčku puberťačky.