Chystáš se na dovolenou,trip s kamarády nebo romantický víkend s přítelem? Najednou si ale uvědomíš, že to máš dostat. Co teď s tím? Přece si to nenecháš zkazit. V dnešní době existují i pilulky na oddálení menstruace. Zajímá tě, kde je seženeš, kolik stojí? Kladeš si otázku, jestli se dá menstruace oddálit i hormonální antikoncepcí? Pak čti dál, vše ti prozradím. Nemusíš dovolenou či výlet strávit tím, že budeš mít špatnou náladu kvůli tomu, že budeš mít menstruaci.

avatar

Kristýna Gregorová

Dostat to či ne, to si můžeš určovat sama

Dostat to či ne, to si můžeš určovat sama

Doopravdy lze oddálit menstruaci?

Ano, jde to hned několika způsoby: hormonální antikoncepcí či hormonálními tabletami. Také se říká, že se menstruace dá oddálit vymačkanou šťávou z citronů. Nevím co je na tom pravdy, ale být tebou, tak bych to radši nezkoušela :-) . Při představě, že by se měla pít citronová šťáva, se leckterá z nás zašklebí. Pryč s ptákovinama, zlaté pilulky!

Oddálení menstruace při užívání hormonální antikoncepce

Pokud užíváš hormonální antikoncepci, neměl by to pro tebe být problém. Jednoduše začneš bez týdenní pauzy užívat další platíčko. Z toho si můžeš vzít třeba jen několik pilulek, ale poté už ho znovu nesmíš začít užívat. Minimální počet pilulek, mezi dvěma pauzami, je 21. Taky bych tě chtěla upozornit, že u některých druhů hormonální antikoncepce to takhle nefunguje! Pečlivě si pročti letáček, který nalezneš v každé krabičce. Takto si můžeš oddálit menstruaci pouze s jednofázovými pilulkami, které jsou kombinované, s tzv. minipilulkami to nejde. Ovšem nejjednodušší bude, když se zeptáš svého lékaře, ten ti určitě ochotně poradí.

Oddálení menstruace hormonálními tabletami

Pokud hormonální antikoncepci nemáš, tak ti gynekolog na požádání předepíše na oddálení menstruace hormonální tablety (Orgametril nebo Norethisteron atd.). Ty jsou dostupné pouze na lékařský předpis. Užívají se 2x – 3x denně po jedné tabletě, podle toho, jak rozhodne lékař. Měla bys je začít brát 5 dní před očekávanou menstruací. Když přestaneš prášky užívat, menstruace by se měla dostavit do 3 dnů. Než se pro tyhle pilulky rozhodneš, měla by si zvážit všechny jejich klady i zápory. Jako plus musím beze sporu uvést to, že si můžeš zachránit dovolenou a nemusíš se omezovat. Záporný je však fakt, že si pilulkami rozhodíš cyklus.

Cena

Co se týče hormonální antikoncepce, ceny jsou různé. Záleží na typu, také třeba na tom, zda budeš chtít, aby ti antikoncepce zlepšila stav pleti. Takové pilulky jsou dražší. Cena antikoncepce se pohybuje okolo 300 Kč – 1500 Kč na tři měsíce, existují samozřejmě i dražší. Hormonální tablety na oddálení menstruace koupíš na lékařský předpis přibližně za 100 Kč/30 tablet. Teď už víš vše, takže ti menstruace nezkazí žádnou zábavu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Evita

  Ahoj, tak už jsem je prodala, šly na dračku…

 • Evita

  Ahoj děvčata, buď po dobrání platíčka začít brát nové nebo 5 dní před očekávanou menstruací začít brát Norethistosteron… (prášky na oddálení menstruace, jsou na předpis, nové balení stojí lehce přes 100 kč). Nebo napište mě, mám ještě 25 tablet (z původních 30) tbl. . Minimální trvanlivost do 1/2017. Cena 80,- za balení.

  Buď na email Stirka31@seznam.cz nebo tel: 720 506 860 (pouze smsky, neznámá čísla neberu)

 • MissC

  Ja jsem zkoušela pít citronovou šťávu a musím říct, že se mi menstruace posunula o 5 dní. Ale na moji kamarádku to zas nemělo žádný vliv. Záleží na člověku, u každého to je jiné.

 • Klárka

  Ahoj.V únoru mi bude 13,a chtěla jsem se zeptat.Na silvestra jedu na tábor,a zrovna na ten den,kdy budu odjíždět mi vychází menstruace.Chtěla bych začít brát ty hormonální tablety,ale nevím,jestli to ještě v mém věku můžu.A taky jestli mi tu musí předepsat doktor.Gynekologie bych se chtěla ještě vyhnout.Děkuju předem:)

 • A.

  To jsou rady tohleto.. a co my, kteří tohle nesmíme brát? Neexistuje snad jiná možnost?

 • Aneta

  Ahoj, beru antikoncepci Tri-regol 21 + 7 a mam menstruaci dostat 30.12. jenomže bych ji nechtela na Silvestra, jak ji mohu oddálit??
  Pani doktorka mi predepsala novou antikoncepci Cilest, mohu vynechat 7 cervenych tabletek a uzivat antikoncepci Cilest?? Děkuji za odpověď

 • Pája

  Zdravím, je mi právě 17 a mám jet do Vídně na 1 den,beru antikoncepci Stodette a den před tím mi vychází že doberu plato antikoncepce.Chtěla bych být v klidu ve Vídni a tak se ptám jestli mi pomůže když si vemu z dalšího plata dvě pilulky abych ji nedostala a co potom mám udělat,jestli dobrat po pauze to plato nebo … Děkuji za odpověď

 • Kámoška.cz

  TereZ, hormonální antikoncepci ti doktor předepsat může i v tomhle věku. Jinak vždy je lepší kombinovat několik způsobů ochrany, protože hormonální antikoncepce tě neochrání před pohlavními chorobami. Kombinace prášky + kondom je v rámci možností to nejlepší.

 • TereZ

  mUže mi ji predepsat i ve 14 letech ? a muzu ji používat i kdyz budu mit pohl.styk misto ostatních tablet?

 • TereZ

  Ahoj Kámoško! Je mi 14 a za par měsícu mi bude 15..Muže mi jí i přesto gynekolog předepsat?? :-) a mužu tu HORMONAL. ANT. používat i jako normální při pohl. styku?