Někdy i to nejlepší kamarádství může přinášet jenom nepříjemnosti. Toxická přátelství není radno podceňovat – víš, kdy je ten pravý čas najít si jinou přítelkyni?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Od vydírání k podvádění! 7 znaků, že tvoje kamarádka za nic nestojí

Kamarádství

Lidé se vzájemně ovlivňují, to je prostě fakt. Pokud tě tvoji přátelé a kluci dokážou pozvednout, jsi díky nim lepší a spokojenější, potom máš velké štěstí. Vždycky ale existuje druhá strana mince a nejinak je tomu u kamarádství. Člověk si to nerad přiznává, ale někdy na nás naši blízcí mohou mít také špatný vliv. Bohužel před tím ale raději dlouhou dobu zavíráme oči a utvrzujeme se v tom, že to bylo naposledy, že už se to nikdy nestane. Čím častěji se to špatné ale opakuje, není zbytí a je nutné si přiznat pravdu. Jaká jsou znamení, že tvoje kamarádka už není tvojí kamarádkou?

1. Tajemství už nejsou tajná

Ve chvíli, kdy se po škole rozšíří tvoje tajemství, která tímto pádem pozbývají punc tajnosti, je zřejmé, že je něco špatně. Obzvlášť, pokud jsi to řekla jenom jedné osobě – tvé nejlepší kamarádce. Jak jinak by se to mohlo dostat ven, než že to někomu řekla, i když jsi ji prosila, aby to nedělala? Tohle se nedá omluvit tím, že se prostě podřekla a že už to nikdy neudělá. Tajemství jsou od toho, aby byla tajná a ne od toho, aby to věděla celá škola. Taková kamarádka ti může jenom uškodit.

2. Jsi pejskem na vodítku

Jakmile je přátelství nerovné, je to špatné přátelství. Pokud jsi tu pro svou kamarádku naprosto vždycky, když tě potřebuje, přijdeš, jakmile tě o to požádá, ale ona nikdy nic podobného neudělá, tak to potom není pravá kamarádka. Jistě, pokud potřebuješ její rameno, aby ses vyplakala, ale ona je zrovna na dovolené v Chorvatsku, je to v pořádku, ale pokud odmítne přijít, protože jí schne na nehtech lak, voláš na špatné číslo. Podívej se do svého seznamu kamarádek, jestli tu není nějaká jiná, pro kterou bys byla něco víc, než jen pejsek, který na zavolání přijde.

3. Malá vyděračka

Že nemáš ráda úzké sukně? Ale přeci nenecháš jít kamarádku samotnou, ne? Ty nemáš ráda tuhle kapelu? Ale ji rodiče nikam nepustí, když půjde sama a to jí přeci nemůžeš udělat ne? Pokud slýcháš věty jako „Pokud jsi opravdu moje kamarádka, tak to uděláš.“ nebo „Udělej to pro mě, já bych to udělala taky.“, tak jsi narazila na pěknou vyděračku. Kamarádka prostě hraje na city a nutí tě dělat všechno v zájmu přátelství – zamysli se, jestli náhodou nemáš na víc.

4. Jsi jen modelína

Je fajn mít světaznalou kamarádku, která tě všude protáhne a všechno zařídí, životem proplouvá ani neví, jak a všechno jí vždycky projde. To ale neznamená, že je něco lepšího, než ty. Nenechávej se tedy od ní předělávat, ponižovat a nutit do něčeho, co nechceš. Jestli ve chvíli, kdy jste se seznámili, jsi měla ráda Mozarta, četla jsi knihy a měla dlouhé vlasy, a nyní nosíš otrhané oblečení, posloucháš metal a venku se flákáš do dvou do rána, zamysli se, jestli jsi tohle doopravdy ty. Jestli ses náhodou jenom nezměnila ve svou kamarádku.

5. Lže

A ke všemu tě do svých lží zatahuje. Když se jí rodiče ptají, kde večer byla a ona si vymyslí domácí úkoly, které měla dělat s tebou, i když to vůbec není pravda, je těžké říct pravdu. Ale je to lepší, než se nechat zatahovat do jejího světa a stávat se komplicem jejich lží. Pravda stejně vyjde najevo, dříve nebo později se někdo podřekne a ty budeš nakonec ve stejném průšvihu jako kamarádka, i když jsi v tom byla naprosto nevinně. Stojí ti to za to?

6. Zajímá ji tvůj kluk

Je jedno, jak dlouho jste kamarádky, ženské přítelkyně jsou vždycky záludné. Takže pokud se tvoje kamarádka až příliš často vyptává na tvůj vztah a k tvému příteli se až podezřele lísá, nepodceňuj ji. Abys taky jednoho krásného dne nepřišla jak o kamarádku, tak o přítele.

7. Brzdí tě

Vždycky, když máš úspěch, slyšíš z její strany jenom nářek na její zpackaný život a na to, jak se jí nic nedaří. Nikdy neocení to, že máš svoje vítězství zasloužené, že máš své známky a úspěchy vydřené – ne, hlavní totiž je, že ona nemá nic. Když ji člověk chvíli poslouchá, radost brzy odezní a nakonec si budeš připadat provinile. Dávej si ale hlavně pozor, aby se tato její lítostivost brzy neproměnila v závist a tvoje kamarádka nezačala být pomstychtivá, popřípadě ti tvoje úspěchy nechtěla vzít nečestnou cestou. Kamarád, který neumí podržet a upřímně od srdce poblahopřát si nezaslouží, aby s tebou sdílel tvoje štěstí.

Nech ji jít

Existuje spousta typů kamarádek, kterým je lepší se vyhýbat. Někdy se na tom dá ještě zapracovat, ale někdy je lepší prostě ji nechat jít. Lidé do našeho života přicházejí a zase odcházejí. Buď si jistá, že to nebude trvat dlouho a někdo jiný zaujme její místo.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář