Už je to zase tady. Palčivá výměna názorů mezi tebou a tvým přítelem vyústila v ostrou hádku. Ani jeden z vás to nemyslí zle a nechce tomu druhému ublížit, jenže je tu ta přihlouplá hrdost, kterou ani jeden z vás neholdá “spolknout”. V dnešní době všichni víme, že hádky ve vztahu jsou normální, naopak fungující vztah bez hádek je raritou. Bohudík existuje to sladké usmíření po hádce. Co když to pro vás dva znamená zrovna sex?

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Víš, co by mělo přijít po velké a ošklivé hádce? Co třeba takhle sex na usmířenou?!?

Víš, co by mělo přijít po velké a ošklivé hádce? Co třeba takhle sex na usmířenou?!?

Kouzlo usmiřovacího sexu

V čem vlastně spočívá to kouzlo sexu na usmířenou? Nehledej v tom nic složitého, můžou za to hormony. Vášnivá hádka vám oběma zvýší hladinu dopaminu a adrenalinu, což způsobí, že se cítíte velmi vzrušení. A to se pak samozřejmě dotkne i vašich pocitů při sexu. Všechno najednou začneš vnímat intenzivněji a orgasmus prožíváš mnohem víc, než je pro tebe obvyklé. V neposlední řadě také pak cítíš úlevu, že je hádce zažehnáno.

Pro a proti

Pro mnohé z nás by bylo hezké, kdyby řešením každé hádky byl sex, bohužel to tak ale nefunguje a stejně jako jiná řešení, i toto má svá pro a proti. Jako úplně to nejzákladnější bys měla brát to, zda se ti do toho chce. Usmiřovací sex není pro každého. Pokud jsi od přírody spíše tichá a klidná povaha a toto řešení se ti navíc vůbec nelíbí, nenuť se do toho. Tvůj přítel by si také klidně mohl začít myslet, že sex je řešením každé hádky, což bude mít negativní následky. Přestane hledat řešení problému, bude odmítat jakékoli omluvy z jeho strany a je dost dobře možné, že hádky začne vyvolávat právě kvůli sexu. Na druhou stranu, jestliže jsou vaše hádky dlouhodobé, je dost dobře možné, že se ti v afektu zkrátka sex příčí. Dávej si na tyto situace pozor, může totiž nastat řetězová reakce. Hádáte se a nespíte spolu = začnete se hádat ještě více kvůli tomu, že spolu nespíte.

Vítěz a poražený

Problém může nastat, jestliže se během sexu nebo po něm jeden z vás začne tvářit jako vítěz hádky a naznačuje, že poražený je ten druhý, neboť přišel s návrhem na sex. Tomuto příkladu se snaž vyhýbat ze dvou důvodů. Zaprvé, je možné, že se díky hádce “kdo vyhrál minulou hádku” pohádáte znovu a budete zase tam, kde na začátku. Zadruhé, pokud to budeš ty, kdo se tváří jako vítěz, uvědom si, že nebýt ústupku tvého partnera, ještě pořád byste se hádali. Takže žádné vyčítavé ani vítězoslavné pohledy. Raději přítele pochval za to, že byl schopný uznat chybu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • lulu

    tohle asi nikdy nepochopim….po hadce mam fakt naladu mu roztahnout nohy.
    a navic s pritelem se vzdycky omluvime at jsme uz udelali cokoli, zadna tvrdohlavost, protoze ta nefunguje.