Možná jsi zapřísáhlá nekuřačka, možná se už bez krabičky a zapalovače neobejdeš. Možná máš kluka, možná nemáš. Možná ti vadí kuřáci, možná ne. Každá máme na kouření jiný názor, ale více či méně ovlivňuje život nás všech, ač se ti to možná nezdá. V tomhle článku ti ale nechci a nebudu rozmlouvat, jak je kouření špatné.

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Možná jsi zapřísáhlá nekuřačka, možná se už bez krabičky a zapalovače neobejdeš. Možná máš kluka, možná nemáš. Možná ti vadí kuřáci, možná ne. Každá máme na kouření jiný názor, ale více či méně ovlivňuje život nás všech, ač se ti to možná nezdá. V tomhle článku ti ale nechci a nebudu rozmlouvat, jak je kouření špatné. Chtěla bych se spíš podívat trochu blíže na problematiku kouření a vztahů.

Kouří tvůj kluk? Nebo snad kouříš ty? Podívej se na to, co vše můžeš tenhle zlozvyk udělat s jinak pohodovým vztahem.

Kouří tvůj kluk? Nebo snad ty? Podívej se na to, co vše můžeš tenhle zlozvyk udělat s jinak pohodovým vztahem.

Pár vět ze života

Nejdříve bych ráda popsala svůj postoj. Jsem nekuřačka, nikdy jsem neměla cigaretu v puse a nikdy mít nechci. Těší mě představa, že si v dospělosti budu moci říct, že jsem to ani nikdy nezkusila. Myslím, že mě to dělá výjímečnou, protože nemám potřebu utíkat s davem, jako většina mých vrstevníků, neutrácím za cigarety zbytečné peníze a neničím si zdraví. Dokážu si totiž říct ne :-) Možná teď zním přehnaně “slušňácky”. Ještě před dvěma lety to ale bylo mnohem horší. Neexistovala pro mě představa, že bych někdy chodila s klukem, který kouří a veřejně jsem odsuzovala svou sestru kuřačku. Naštěstí jsem pochopila, že velká část světa kouří a že svým postojem jejich názory stejně nezměním. Kouřit jsem nezačala, ale mám přítele kuřáka a když vyrazím v sobotu večer s kamarády “zapařit”, dokážeme už se ohledně cigaret navzájem akceptovat.

Stačí najít kompromisy

Proč ti tu vlastně tohle všechno vyprávím? Je jen na tobě, jak moc necháš cigarety zasahovat do svého života. Můžeš se snažit svého přítele změnit k lepšímu a cigarety mu zakazovat. Mnohem lepší je ale najít kompromis. Ať si kouří, ale ne před tebou. Stejně tak můžeš čekat na prince nekuřáka na bílém koni, ale musíš počítat s tím, že se také nemusí objevit. Možná se ti kamarádi smějí a ponižují tě. Kašli na větu “..to nejsou praví kamarádi”, protože jedině vytrvalost ti přinese ovoce. Po čase si zvyknou a začnou tě tak brát, ne-li obdivovat :-) .

Co si o tom myslíš kluci?

Dawe, 17 let: “Sám jsem kuřák a je mi úplně jedno, jestli holka kouří nebo ne. Vadí mi, když je to fakt přehnaný a ona má radši cigarety než mě. Pokud je to příležitostně, nebo tak dvakrát za den, je to pro mě oukej.”

Petr, 18 let: “To se odvijí podle daný holky. Jsem nekuřák, ale když by mi za to opravdu stála, tak to, že kouří, překousnu. Jinak se mi docela hnusný holky, co kouří jak fabriky a ještě si s tím vystavujou fotky na Facebook.”

Standa, 15 let: “V tomhle jsem absolutně tolerantní. Sám kouřím příležitostně, ale chodit s pravidelnou kuřačkou pro mě problém není. Všechno je to její věc, a když jí to třeba pomáhá vyrovnat se s každodenním stresem, beru to.”

Honza, 17 let: “Musel bych být hodně zamilovaný, abych snesl holku, co kouří jak Temelín. Už je za mnou ta doba, kdy jsem z frajerství potřeboval zapadnout a tak jsem si každé odpoledne s kámošema dal. “

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Klára

    Další zbytečnej článek nesdělující naprosto nic… achjo :)

  • lucka

    ja kourila od naky 5 tridy asi tag 10 let krabicku az dve dene a pak ze dne na den sem prestala,najednou mi top zacalo smrdet a kdyz sem si zapalila chtelo se mi zvracet,uz pul roku nekourim a ani nemam chut

  • plantae25

    ja sama nekourim a nikdy jsem to nezkusila.my kuracti rodice pro me byli odstrasujici pripad a nesnasim tech smrad. pokud neni nekuracka restaurace tak do ni nejdu. nikdy zadny z mych pritelu nekouril a u toho zustanu, nesnesla bych kdyby smrdel cigaretama