Nedávno jsi potkala skvělého kluka a osud jako by ti přihrál dobré karty, domluvili jste si společnou schůzku v oblíbené kavárně. To je ale teprve začátek. Aby bylo tvé první rande úspěšné, musíš si být vědoma všeho, co vypustíš z úst a samozřejmě musíš dotyčného kluka pořádně zabavit. Kámoška ti poradí, kterým tématům se vyhnout a jak si zajistit druhé rande.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Jseš na prvním rande a bojíš se, že vám dojdou konverzační témata? Ticha se bát nikdy nemusíš!

Jseš na prvním rande a bojíš se, že vám dojdou konverzační témata? Ticha se bát nikdy nemusíš!

Sebevědomá řeč těl

První rande pro tebe může být nervy drásající zkušenost, a to zejména proto, že nevíš, co od něho budeš moci očekávat. Je jasné, že se každá holka chce ukázat v tom nejlepším světle a v mnohých případech nechce, aby první rande bylo randem posledním. Nicméně, existuje několik tipů a triků, jak si kluka omotat okolo prstu tak, aby na vaše rande (na tebe) nezapoměl a brzy zažádal o schůzku číslo dva.

  • Co se prvního kroku týče, až se s dotyčným klukem setkáš, snaž se udržovat oční kontakt v průběhu celé vaší konverzace. Nesmíš ho však sjíždět očima přílíš nápadně, občas se můžeš nevinně podívat jinam a pak zase zpět na něj.
  • Pokud máš pocit, že tvůj hlas se až příliš chvěje a koutky ti neustále cukají, je na řadě uklidnění. Přestaň mluvit, zhluboka se nadechni a až se na to budeš cítit, začni zase od znova v klidu mluvit.
  • Dobrý pozor by sis měla dávat na chování, kterým dáváš až příliš najevo, že jsi nervózní. Patří sem například poklepávání nohou, prstů o stůl. Klukovi musíš dát najevo, že konverzace s opačným pohlavím ti nedělá žádný problém. Navíc, kluci docela rychle poznají, že se cítíš nejistě a jak jistě víš, touží po sebevědomé dívce.

Klukům se obecně líbí, když je slečna malinko stydlivá, je ovšem důležité, jakým způsobem to dá najevo. Nervózní poklepávání nohou příliš atraktivní není, jestliže ale víš, že tě nervozita také chytla do svých spárů, můžeš si chytit pramínek vlasů a jemně ho natáček okolo prstu. Působí to rozhodně lépe, než když by se vám neustále klepal stůl.

Nebuď jak kulomet

Možná jsi už tohle přirovnání někdy slyšela, možná ne. Každopádně, rande je o dvou osobách a jestliže nenecháš kluka nic říct, není to příliš dobré. Samozřejmě pokud víš, že jsi prostě ukecaná, alespoň se kluk možná nebude nudit, ale musíš mu dát určitý prostor na jeho názory a vyjádření se. A jak celý rozhovor nastartovat? Na začátku se ho můžeš zeptat, jakou měl cestu. Důležité je, že začne-li o něčem mluvit, musí tvé další otázky navazovat. Takže až ti začne vyprávět o tom, že při cestě za tebou se mu stalo něco zajímavého, musíš se soustředit na toto téma a neodpovědět jen “hmm, aha a kolik ti je”. Až domluví, můžeš se teprve zeptat na osobnější věci, jako například: zda má nějaké sourozence, domácí mazlíčky, jaké je jeho oblíbené místo ve městě, jestli viděl v poslední době nějaký film. A jak poznáš, že ho rozhovor s tebou baví? Jestliže mu začneš něco vyprávět a on se bude držet daného tématu, zaujala jsi ho a chce tě dál poznávat.

Tvé odpovědi: věcné a pozitivní

Na prvním rande nechce být nikdy nikdo vinen, resp. ani ten, co s vámi rande nesdílí. Vyhni se proto nějakým pomluvám nebo kritice vůči ostatním osobám, které třeba navíc může on znát. Oba se právě poznáváte, tudíž se očekávají spíše pozitivní názory a veselá nálada. Co když nastane situace, že ti položí otázku, na kterou bohužel nemáš příliš kladnou odpověď, můžeš být v klidu, vše se dá obejít – i bez lži. Třeba zeptá-li se tě na školu, ve které se ti moc nedaří, můžeš mu třeba říci, že se chceš určitě zlepšit a že jsi si vědoma toho, v čem se ti nedaří. Neupozorňuj na to, že vaše učitelka je hloupá a že je to všechno její vina! Pokud by ses takové odpovědi však nevyhla, klukovi tím dáš najevo, jako moc umíš být “dramatická”. No a přiznejme si, že to kluky moc neláká.

O čem nemluvit?

Tak jako všechno má svou zábavnou stránku, je tu i ta nudná. A jak je něco nudného, člověk od toho utíká pryč. Až budeš s klukem mluvit o tématu, jemu méně vzdálenému a uvidíš, že ho to moc nebaví, zkus rychle nahodit jiné téma, které se ovšem v tu chvíli hodí. Určitě by ses měla vyhnout tématům, jako je politika, náboženství nebo drby. Po nějakém čase určitě poznáš, co ten dotyčný kluk má rád, jaká témata ho baví a možná se příště dočkáš druhého rande. Budeš-li mít z toho prvního hodně dobrý pocit, můžeš ho klidně pozvat ty sama na další. Proč? Protože nikde není psáno, že by tohle byla pouze klučičí úloha.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář