Dnes už snad není nikoho, kdo by se s ní nesetkal. Je všudypřítomná a setkáváme se s ní každý den. Ať už my, jako hlavní aktéři, nebo jako svědci, či tiší pozorovatelé. Může se odehrávat přímo v našich postelích, i přesto, že by nás to ani ve snu nenapadlo. Nevěra. Nevěra. Nevěra. Řeší ji rodina, řeší ji přátelé, řeší ji známí. Určitě to dobře znáte. Žhavé drby typu kdo s kým spí a kdo koho podvádí. Příznaky, které byly odhaleny. Dobře se to poslouchá, ale jen do té doby, než něco takového začnete řešit sami.

avatar

Klára Tesařová

Nevěra a její příznaky

Odhalit podezřelé chování už ze začátku ti může ušetřit hodně trápení.

Nevěra nemusí být špatná

Nevěra a její příznaky. Co už je a co ještě není nevěra? Jak ji poznat? Má nějaké příznaky? Pokud ano, tak jaké příznaky to jsou? Můžeme ji zamezit? Jak se v případě, že je nevěra odhalena zachovat? A co je pravdy na tom, že lidstvo je odjakživa promiskuitní?

Nevěra sama o sobě vlastně nemusí být špatná. Pokud tedy máš otěže v rukou ty, líbí se ti a děláš to dobře tak, že si nikdo ničeho nevšimnul. Ale chtěla bys pak být tou podváděnou? Určitě ne. Proč vlastně existují lidé, které nevěra vyloženě baví, nebo kteří jsou k ní donuceni? Co mít na paměti a jaké příznaky umět rozšifrovat?

Proč nevěra vzniká

Nevěra může vzniknout z různých důvodů. Pokud člověk žije ve spokojeném vztahu, motivaci k nevěře může nacházet v tom, užít si nespoutaný sex a zažít v něm něco jiného, než dosud zažívá se svým partnerem. Důvodem může být, že nějaké sexuální praktiky partner odmítá a člověk si je chce zkrátka vyzkoušet, užít a zažít něco zcela úplně nového a nevěra je tak vhodným prostředkem, jak si splnit své intimní sny.

U některých žen, které se svým partnerem nejsou schopny dosáhnout orgasmu, je nevěra východiskem a touhou po jeho dosažení.

Silným magnetem přitažlivosti slova nevěra je i touha po zakázaném ovoci. Zažít vzrušení, romantická dobrodružství, chvíle, kdy se člověk skrývá, aby nebyl přistihnut. Adrenalin a napětí pro ty, co ve stálém vztahu postrádají žhavé impulsy. To vše vám zcela jistě dokáže do žil vehnat právě nevěra.

Někdy je člověk nevěrný, protože nevěru bere jako prostředek zvýšit si své sebevědomí, každému z nás totiž občas dělá dobře, když se o něj začne zajímat cizí osoba. Jen pozor na to, aby se tento druh nevěry nestal jakousi drogou, jak neustále něco dokazovat sám sobě.

K nevěře se člověk uchyluje i v případě, pokud chce získat nějakou výhodu, například povýšení v práci. V těchto případech jde tedy často o způsob vydírání a je jen na člověku samotném, zda je ochoten vyhovět, nebo mu je nevěra proti srsti.

V neposlední řadě dnes i dobře proslulá „krize středního věku“ známá především u mužů. Pocit, že člověku ujíždí vlak, nestihl toho moc prožít a už mu nezbývá moc času. Následkem toho jsou pak nepochopitelné činy (mezi nimi i nevěra), kterými si chce dotyčný nahrazovat něco, co zameškal.

V tomto případě je třeba si uvědomit, jestli je člověk ochoten se vzdát všeho, co dosud s někým vybudoval, a nevěra je tak pro dotyčného v dané chvíli důležitá díky dopřání si pár vzrušujících chvil, nebo jestli nezaplatí za své neuvážené chování až příliš vysokou cenu.

Nevěra v nespokojeném vztahu je často pro podvádějící způsobem úniku a nalezení něčeho, co v partnerském vztahu chybí. Může jít o nesoulad v sexuálním životě, kdy se na něm obě strany nedokážou dohodnout a jeden tak sexuální strádání zkrátka nevydrží. K nevěrám se uchylují i lidé, kteří doma zažívají příliš velký stereotyp, klid, nebo naopak hádky, násilí a problémy. Může jít i o lidi, jejichž partneři patří k chorobným žárlivcům, alkoholikům nebo jinak psychologicky nekompetentním partnerům. Často se k nevěře rozhodnou lidé, kteří chtějí svého partnera za něco potrestat. Ať už je to oplácení stejnou mincí, nebo jen nevěra na truc.

Co je normální a co už ne

Měřítko pro určení nevěry neexistuje. Příznaky však, ale můžete odhalit včas. Každý z nás má měřítko nevěry dané jinde. Jednomu vadí přátelská pusa, druhému flirt a třetí začne nevěru svého partnera řešit až poté, co se dozví, že se s někým vyspal. Obecně platí, že jakékoliv příliš intimní doteky (na hýždě, důvěrná pohlazení, polibek atd.) jsou příznaky jakési počínající nevěry a měla by se ti rozsvítit v hlavě červená kontrolka.

Avšak o tom, že každý z nás je občas nevěrný ve své vlastní mysli a dalo by se to tedy považovat i za určité příznaky nevěry, se moc nemluví. Nevěra je zkrátka všudypřítomná.

Nevěra a její příznaky

Jak poznat, že není něco v pořádku? Snad každá žena dokáže svým speciálním šestým smyslem intuitivně poznat, nebo vycítit, že se něco děje. A to mohou být právě prvotní příznaky nevěry.

Mezi příznaky nevěry může patřit i to, že tvůj partner o sebe najednou více pečuje, než předtím.

Začal chodit do posilovny? Voní se víc a pravidelně, než je u něj obvyklé, holí se, pečlivě si volí oblečení nebo spodní prádlo? I to mohou být prvotní příznaky.

Začal mít spoustu prapodivných koníčků a ty stále nedokážeš pochopit, jak je možné, že něco takového oslovuje tvého partnera, který se o něco takové v životě nezajímal, nebo se k těmto věcem dokonce stavěl odmítavě? Co za tou změnou vězí? Je to snad nevěra?

Vrací se pozdě domů z práce, nachází stále hloupější a hloupější výmluvy, proč s tebou nemůže o víkendu jít nakupovat, na procházku nebo prostě jen trávit společný čas? Že by další příznaky?

Chodí domů unavený a začínáš cítit, že ho přestáváš zajímat jako žena? Máte si toho čím dál míň co říct? Neustále mu vibruje nebo pípá mobil, který si pečlivě střeží a od kterého se téměř nehne, a nenechá tě s ním ani chvíli o samotě? V noci se k tobě v posteli obrací zády, váš sexuální život, pokud nějaký je, stojí za staré bačkory a téměř každý den vybírá natěšený emailovou schránku, kterou má pečlivě zaheslovanou?

Pokud jsi na většinu otázek odpověděla ano, pak se něco děje a pravděpodobně máš co do činění s nevěrou. Příznaky jsi odhalila a teď je čas jednat.

Jak se zachovat?

Nevěra, to obávané slovo. Nevěra se dá však řešit různě. Někdy si to partneři vyjasní a začnou se oba snažit slepovat to, co se jim kdysi rozbilo a posilovat to, co časem mezi nimi ve vztahu zesláblo. Najdou důvody, příčiny a snaží se je společnými silami odstraňovat.

Někteří lidé neunesou to, že je partner podvádí a chtějí ho ranit stejným způsobem. Většinou to nemá takový efekt a jediný, kdo má výčitky svědomí je pak ten, který chtěl trestat.

Spousta vztahů se na nevěře rozpadla, protože pocit, že vás někdo podvedl, zradil, zklamal, způsobil takovou bolest a smutek a neschopnost dotyčnému nadále důvěřovat, způsobil, že rozchod byl to nejlepší řešení pro oba.

Nezapomínej ale, že nevěra má také své příznaky, které můžeš včas odhalit a nevěře buď zamezit, nebo s tímto stavem alespoň něco udělat.

Podvádět se zkrátka nevyplácí. A nemá. Ale taky jsme jen lidé. Záleží hodně na vztahu, který mezi sebou partneři mají a na jeho síle. Pokud ví, že se milují, jsou na sebe vázaní, potřebují se a jsou si vědomi svých chyb, vztah se může uzdravit a stát se opět plnohodnotným.

Závěr

Nevěra a její příznaky, s oblibou patří velmi často mezi diskutovaná témata dnešního světa.

Nevěra zkrátka vždy byla, je a bude. Jen možná dnes se o ní trochu víc mluví v médiích.

V muslimských a afrických zemích se dodnes považuje za normální mít více jak jednu manželku. Tam jistě příznaky nevěry nejsou nic zvláštního, čím by se žena měla zabývat.

Otázkou, kterou se dnes zabývá mnoho vědců, a která stále zůstává, je, jestli je člověku přirozenější monogamie nebo bigamie. Často tak jejich názory vychází z přírody a oblíbené teorie o samečkovi, který musí oplodnit co nejvíce samiček a zachovat tak svoje potomstvo.

A věř, že mnoho mužů tuto teorii dnes jen potvrzují. To jsou přesně ti, co mají několik dětí, avšak každé s jinou, nebo ti, co jsou už aspoň třikrát rozvedení. Jestli jde v těchto případech o to, rozsévat své sémě, co nejdál, nebo jen o životní bloudění ve své podstatě osamělých poutníků, to musí zodpovědět už pánové sami.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář