Nauč se poznávat, kdy ti tvůj drahý lže. Rozšifruj znamení, která ho prozradí a pak už ti nemůže uniknout sebemenší zapírání, lhaní nebo podvod.

avatar

Tereza Dvořáková
Milovnice života a všeho příjemného, co přináší.

Jasně, můžeš se ho na rovinu zeptat, jestli ti náhodou nelže, ale jen těžko se ti přizná narovinu. Na nos mu také můžeš sáhnout, ale není to moc osvědčená metoda. Existují naštěstí jasné náznaky chování a řeč těla, které ho prozradí. Pak už mu jen dokážeš, že víš, že nemluví pravdu a konečně se přizná. Ve vztahu se totiž nesmí lhát.

Poznej lhaní
Znamení, díky kterým poznáš, že ti přítel lže.
zdroj: tiptoptens.com

1. Mění svůj příběh

Nejdříve říkal, že byl s kamarády v hospodě. Později o té samé události mluví jako o hraní fotbalu a potřetí ti řekne, že ten večer byl fandit na hokeji. Tady něco nehraje a takové lhaní může být vážné. Asi skrývá něco důležitého. Pozor na nevěru!

2. Nechce se ti podívat do očí

Je potvrzeno odborníky, že člověk, který se nedívá druhému do očí, neříká pravdu. Tedy pokud to není extrémní stydlín, který se nikdy jinému člověku nedívá do očí. Jestli, když se normálně bavíte, je schopen se na tebe v pohodě koukat a najednou je to jinak, tak je podezřelý. Málokdo dokáže být tak nad věcí při lhaní, aby se koukal tomu, komu lže, přímo do očí.

3. Náhle se chová jinak

Jste spolu již docela dlouho a po celou dobu se k tobě nějakým ustálenějším způsobem chová, baví se s tebou o určitých věcech a má před tebou nějaké zvyklosti. Najednou je ale vše jinak. Nevíš o ničem, co by ho mělo změnit a přesto je jiný – ze dne na den. Tak to nemůže být jen tak. Možná se najednou chová mnohem lépe než dřív. To by bylo sice hezké, ale co když je milý právě proto, že ti tají něco nepříjemného?

4. Má to ve zvyku

Není nutně pravda, že kdo lhal nebo podvedl jednou, udělá to i po druhé. Jestli ale o svém milém víš, že lhal dříve už několikrát, ať už tobě, nebo někomu jinému, raději si na něj dej pozor. Rozhodně bys mu neměla lézt do osobních věcí, to ne! Jen jestli budeš mít nějaké podezření, nebuď zbytečně naivní a raději si vše prověř.

5. Uráží se

Zeptala ses ho na normální věc a on se zbytečně a nečekaně urazil? Možná jsi zrovna narazila na téma, ve kterém ti něco tají. A tak se urazil, abyste o tom nemluvili, aby ti nemusel lhát. Například ses ho zeptala, kde že to byl včera večer. On místo toho, aby ti jako normálně odpověděl, kde byl, rozzlobí se, že se příliš vyptáváš. To není dobré znamení. Stejně, kdyby byl náhle nervózní.

Uráží se
Zbytečně se uráží kvůli normální otázce? Možná lže.
zdroj: imageshack.us

6. Řeč těla

Co ho také může prozradit, je jeho řeč těla. Odborníci zkoumají, jak člověk reaguje na to, že neříká pravdu. Lhaní totiž není přirozené, stejně tak reaguje tělo – nepřirozeně. Sleduj jeho pohyby. Strká si ruce do kapes, obtáčí nohy kolem židle, zbledne nebo zčervená, gestikuluje více rukama, než normálně – tak tohle všechno jsou příznaky lhaní. Vidíš-li jich u něj více najednou, zpozorni a nenech ho lhát!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář