Pubertou si projde každá z nás. Člověk dospívá a sám ztrácí kontrolu nad tím, kdo vlastně je. Člověk v tomhle období se navenek chová, jak kdyby byl aprílová přeháňka, která v jednom kuse pořád brečí a jindy se směje i věcem, které vtipné vůbec nejsou.

avatar

Maruška Hušáková

Pubertou si projde každá z nás. Člověk dospívá a sám ztrácí kontrolu nad tím, kdo vlastně je. Člověk v tomhle období se navenek chová, jak kdyby byl aprílová přeháňka, která v jednom kuse pořád brečí a jindy se směje i věcem, které vtipné vůbec nejsou. Avšak uvnitř sebe dusí problémy, které třeba před rokem vůbec neřešil- “Jsem tlustá, ošklivá a nikdo mě nemá rád”.

Máš strach z puberty, nebo si právě tímhle bouřlivým obdobím procházíš? Nauč se, jak si tuhle éru života užívat!

Máš strach z puberty, nebo si právě tímhle bouřlivým obdobím procházíš? Nauč se, jak si tuhle éru života užívat!

Začátky puberty jsou těžké

Tenhle článek je spíše o dívkách , které právě začínají procházet pubertou. Mám na mysli mladší dívky ve věku kolem 11 – 12 let (u každého však puberta začíná jinak). Chceš se začít líbit klukům, chceš vypadat krásně a být u všech oblíbená. Třeba máš i svého star idola a jsi na sto procent přesvědčená, že s ním budeš jednou chodit a časem se s ním i oženíš a budeš mít děti. Ano, zní to asi hodně hloupě, že by třeba takový osmnáctiletý Justin Bieber chtěl dvanáctiletou fanynku, ale ty si to neuvědomuješ, žiješ dál svůj život ve snu, že ho prostě jednou budeš mít. Je tohle doopravdy začátek puberty? Ano, i tak se můžeš chovat a přijde ti to docela normální. Nic si z toho nedělej, je běžné hledat své vzory a žít tak trošku ve snu.

Chování

Víš proč si každý dělá srandu třeba z dvanáctiletých dívek? Protože většinou se chovají strašně nevyspěle, vše moc řeší a píšou úplné nesmysly. Teď nechci urážet všechny dospívající dívky, ale občas je vážně dobré zamyslet se nad tím, co kam a komu píšeš a jak se chováš před ostatními. Nebudu lhát, i já jsem si tímhle obdobím prošla a musím říct, že když si teď čtu, co jsem psala například do statusu na facebooku, stydím se za to a jsem ráda že už jsem z tohodle období jakž-takž venku.

Lepší nic než moc

“Ježiš já jsem tlustá a ošklivá”. Tuhle větu určitě řekla každá dívka, která prochází nebo procházela pubertou. Prostě se sama sobě nelíbíš a chceš vypadat jako ta krásná holka ze školy. A co tedy uděláš? Začneš se zkrášlovat. Koupíš si make-up, pudr, stíny, řasenku, žehličku na vlasy a nezajímá tě, že nevíš co to všechno obnáší a jak se to používá. Použiješ tedy make-up, který ti vůbec nesedí, rudou tvářenku, třeba i nějaké výrazné stíny a rovnou ti můžu zaručit, že se staneš terčem posměchů a pomluv. Chci tedy, aby z tohoto odstavce bylo jasné, že je lepší, být taková jaká jseš, než se pokoušet o to vypadat lépe pomocí make-upů a dalších kosmetických vychytávek. Doba se mění a už i dvanáctileté dívky se malují, ale pokud se sama nevyznáš v tom, jak a co se používá, radši bych nechala kosmetiku stranou, nebo se raději podívala na články o líčení.

Nudit se nebudeš

Nechci aby z článku vyplynulo, že musíš přestat být sama sebou a začít se chovat dospěle. To po vás ani chtít nemůžu :-) . Každý člověk si musí pubertou projít, aby vůbec poznal kdo je. Nezatěžuj se tedy zbytečnými problémy, neřeš tolik věci kolem sebe. Pak možná uvidíš, že puberta je ve výsledku docela zajímavé období, během kterého se rozhodně nudit nebudeš. Projdeš si obdobím smíchu i pláče, sebevědomí i mindráku. Ve výsledku je ale puberta období, na které velká část lidí s radostí vzpomíná. Když máš k tomu ještě chápavé rodiče, máš prakticky vyhráno.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář