Do redakce k nám nedávno dorazila zvláštní zpověď Michala (22), který žije opravdu v nenaplněném vztahu. Se svou přítelkyní žije už tři roky, a i když navenek podle něj působí jako ideální pár, je z jeho strany plný nenávisti. Bohužel však k jeho partnerce, nikoliv k něčemu jinému. Michal doufá, že mu třeba vy čtenářky poradíte nebo snad najde někoho, kdo v této situaci byl a dokázal z ní vyváznout. Mrkni na Michalovu zpověď.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Zpověď o nenávisti ve vztahu dost možná otevře některým mužům oči.

Zpověď o nenávisti ve vztahu dost možná otevře některým mužům oči.

Odkud se nenávist vzala?

Mojí přítelkyni mi každý závidí. Je to podle všech krásná holka plná humoru, je inteligentní, zkrátka takový ideál mnoha kluků. Jsme spolu už tři roky a z pohledu ostatních nám vztah musí opravdu klapat. Jenže problém a velký problém je ve mně. I když je podle všech úžasná, nemohu se zbavit pocitu nenávisti k ní samotné. Někdy mi vadí snad všechno. Nenávidím její tvář, když se probudí, nenávidím, když mi kolikrát něco řekne atd. Nevím, odkuď se to všecko vzalo. Ale jedno vím, že problém je ve mně ne v ní. Když jsme spolu začínali chodit, vypadalo to slibně. Holku jsem si nemohl najít, ona byla první. Holky mě spíš odbývaly, urážely, a když jsem potkal Hanku, byl jsem rád, že i já někoho mám. Nemohl jsem věřit, že si zrovna Hanka vybrala mě. Pak nastal nějaký zlom a začal jsem být alergický na to, jak jí mají všichni za perfektní holku a ona se v tom vyžívá. Tolik věcí mi na ní vadilo, ale paradoxně jsem jí měl rád a začali jsme spolu žít. Pořád se peru s těmito pocity a je mi ze mě samotného zle. Vždyť jí těmi přetvářkami podvádím a neviditelně ubližuju. Nevím, jestli mám nějaký psychický problém, který má původ právě z minulosti a že si třeba stále nevěřím. Trápí mě to a nevím, jak to řešit. Nechci být sám, ale ani ne s ní. Takové pocity na scvoknutí mám. A ptáte se, proč jsem to už dřív nezabalil? Nejde to a nevím jak. Je to hrozné vůči ní i mě.

Nechci jí svým přiznáním ublížit

Ona se ke mně chová hezky. Nemám tedy jakoby důvod nenávidět jí. Vždyť co by řekla na to, kdybych jí o všem řekl? Ublížil bych jí a hodně. Plánuje se mnou budoucnost. Zlomil bych i její duši. Už takhle stačí ta jedna, ta moje. A zůstal bych sám a ona s hroznou zkušeností. Zasloužila by si někoho lepšího. Ne takovýho kripla, který se uvnitř sebe k ní chová hnusně a přetvařuje se. Na druhou stranu vždyť snad každej chlap řekne časem o svojí ženě, že je to kráva.

Spraví se to někdy?

Chtěl bych, aby to všecko bylo jinak. Někdy si říkám, že to chce třeba čas a spraví se to. Možná, že se potřebuju i vypovídat a poradit. Je to divný, že kluk zrovna píše zpověď na holčičí web, ale vy samy třeba budete umět líp poradit než kluci. Myslíte si, že se to někdy spraví a jak byste samy reagovaly na kluka, který by vám pověděl o pocitech nenávisti k vám? Co má podle vás dělat??

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • mona

  Já zažila něco podobného, ne-li stejného. Muj první kluk byl ve všech ohledech skvělej, naši ho zbožňovali a on sám mě hrozně miloval, uděla by pro mě první poslední. Ale časem mi začalo vadit všechno, co udělal, nebo řekl, ke konci už to byla taková krize, že jsem nesnášela jeho smích nebo to, když zakašlal. Vyřešila jsem to rozchodem. Dodnes si občas říkám, že jsem odehnala perfektního kluka, ale nebyla jsem šťastná a on také ne. Teď jsem s někým jiným a šťastná jsem. Popřemýšlej, jestli tohle by nebylo řešení. V případě, že o ni nechceš přijít a už spolu žijete, navrhuju navštívit psychologa.

 • mňamka

  Ahoj! Myslím si, že se nenávidíš sám nebo se minimálně nemáš moc rád. Už jen ty věty: “…zasloužila by si někoho lepšího…” apod. hodně vypovídají. Je těžké doopravdy milovat jiné, když se nemáš rád ty sám. V prvé řadě bych asi zašla k psychoterapeutovi, který ti pomůžu upravit vztah k sobě samému. Víš my holky máme rády muže, kteří mají budoucnost. Tedy ty, kteří umí být rozhodní, vytyčit si cíle a když to nevyjde, usmát se, pronést něco v tom smyslu: “Tak se z toho neposeru, no.” A jít dál… Když ale přemýšlíš o sobě jako o kriplovi a házíš na sebe takovej hnůj…- sám cítíš, že je problém asi v tobě, a proto je třeba ho řešit. Btw myslíš, že si lze zasloužit něčí lásku? Jo, můžeš se chovat obdivuhodně a pak jiným usnadňuješ práci, ale zasloužit si ji dost dobře nelze. A krom toho nechápu jednu věc: když je někdo pro ostatní ideál, nemusí to přeci platit v mém případě. Naše osudová a opravdová láska je takový člověk, který je dokonalý pro nás, a to PRÁVĚ pro nás! A pokud někoho takového potkáš (a já potkala), tak ten člověk v tobě vzbuzuje to nejlepší. Přeju ti, abys takovou lásku našel a jak radili mnozí, radím i já – rozejdi se s ní, hodně štěstí!

 • Simona

  pises ze se divis ze si vybrala zrovna tebe, ze jeste nikoho pred ni nemels.. rekla bych, ze uvnitr sebe ji zavidis jaka je u vsech obdivovana a vsichni ji chvali.. a ona tyto komplimenty s radosti prijima.. mozna proto ji nesnasis..

 • Deny

  Když se s ní rozejdeš opravdu se ti uleví…ale být tebou…řeknu ji že je to kvuli něčemu jinemu.. že už to prostě není jako dřiv..že už k ni necítíš to co dřív..a že prostě potřebuješ pauzu nebo konec… a jestli je takova jak píšeš..tak jo..bude z toho neštastna..ale určitě si brzo kluka najde..a na tebe se take určitě usměje štěstí:)

 • rozy

  “nechci být sám, ale ani ne s ní.” potom není o čem přemýšlet. nechceš jí ublížit, ale čím déle to bude trvat, tím více jí ublížíš. pokud je to tak vážné, jak ty píšeš, tak ona už musí taky něco tušit. jestli ani ty sám nevíš, proč k ní cítíš takovou nenávist, tak doporučuji navštívit psychologa, kterému se můžeš otevřít a on ti pro tvé chování pomůže najít vysvětlení a můžeš pak na sobě zapracovat, aby se to neopakovalo.

 • G

  Měla jsem přesně to samé, a opravdu doporučuji vztah ukončit. Také jsem to tak udělala a OPRAVDU se mi ulevilo.. a věřím, že tobě taky. Hodně štěstí a pevné nervy :)

 • Ahoj, stalo se mi přesně to samé, akorát naopak… Ze své vlastní zkušenosti vím, že je nejlepší vztah ukončit ;) Možná to zní hrozně, ale je to tak, uleví se ti =)