SEX! Dříve jedno z největších tabu, které je dnes zcela běžné a v náznacích znázorněno v reklamách nebo dvojsmyslných vtipech. Přesto stále existují páry, pro které je mluvení o sexu tabu.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Není nutné vše vyzradit

O sexu se mluví všude. Nejenom v médiích, ale i mezi normálními lidmi. Každý jsme ale jiný. Jsou tací, kteří o svém intimním životě mluví i s lidmi, kteří o to opravdu nemají zájem. Anebo v situacích, ve kterých je to zaručeně nevhodné. Na druhou stranu jsou ale lidé, kteří o svém důvěrném soukromí neprozradí téměř nic. Když někdo o sexu nemluví, neznamená to, že ho neprovozuje. Jsou jen zkrátka opatrní na své soukromí. Jenže jsou i případy, kdyby se o sexu mluvit mělo.

Nemluvíme spolu o sexu
Jeden druhého milujeme, ale o sexu raději nikdy nemluvíme.

Mluvit v dlouhodobějším vztahu o sexu je skoro nutností

O sexu nemusíš mluvit s kamarádkami, pokud se na to necítíš. Neznamená to, že se máš za co stydět, ale že si ceníš toho, co máš a chceš si to nechat pro tebe. Jenže existuje případ, kdy by se o něm mělo mluvit. Je to tvůj partner. Pokud spolu spíte již delší dobu a váš vztah začíná být dlouhodobější, je to skoro nutností. Samozřejmě při sexu poznáš, co tvůj miláček chce. Jenže jsou věci, které vidět nejsou.

Když ho miluješ, můžeš mu to říct

Důležité také je, uvědomit si, že ani on přesně neví, co od něj chceš ty. Jestli jsi spokojená, neznamená to, že jemu něco neschází. Pokud vidí, že sex není tvé oblíbené téma, tak se mu pravděpodobně bude raději vyhýbat. Problémem může být, že si nebude tolik věřit a bude si myslet, že se ti sex nelíbí. Jenže naopak si může tvojí nemluvnost vyjádřit i opačně a bude příliš sebevědomý, zatímco ty zcela nespokojená. Pamatuj, že když s ním nechceš o sexu mluvit, je něco špatně. Nemusíš se před ním stydět. Vždyť pokud se milujete fyzicky i psychicky tak si jeden druhého rádi vyslechnete. Navíc většina kluků se o sexu baví velmi ráda. Uvědom si, jestli je pro tebe ten pravý, když se mu bojíš s něčím svěřit. Navíc s něčím, co je projevem vaší lásky. Tedy vás dvou!

Neboj se!
Neboj se!

Nevím, co si myslet!

Jenže, co když o tom nemluví muž? Mnohdy se se svojí partnerkou bojí o sexu mluvit ti kluci, kteří zažívají sexuální vztah úplně poprvé. Sex teprve objevují a bojí se zklamání, jelikož i sami sebe často obviňují i kvůli bolestivému či jinak přítelkyni nepříjemnému prvnímu styku. Neznamená to, že ho dívka zklamala. Spíše ho zklamala zidealizovaná představa o sexu z porna nebo romantických filmů. Takže tady se dívka bát nemusí. Stačí mu povědět své opravdové pocity. Je dobré mu povědět, co se ti líbilo a co dělal dobře. Ale také, co se ti nelíbilo, ale samozřejmě mu to nevyčíst nějak opovržlivě. Spíše se mu s tím svěřit.

Rozmluv ho při sexu

Jenže nastávají i situace, kdy je pár spolu již delší dobu nebo nejsou pro sebe prvním sexuálním partnerem, a přesto komunikace vázne. Od muže je to zvláštní, jelikož jsme zvyklé na jejich vtípky, mrkání, flirtování a lásku k sexu. Stejně jako u žen, jsou takoví, kteří o svém soukromí prostě nemluví. Nemají důvod, i když jsou spokojení. Nepropadej hned do deprese a zkus ho rozmluvit. Můžeš začít přímo při sexu. Při předehře mu do ucha šeptej, co bys od něj chtěla. Zkus se ho ptát, co chce po tobě. Naznač mu, že to pro něj uděláš. Při sexu to můžeš zkusit úplně stejně. Navrhovat polohy, navnadit ho natolik, aby si sám řekl. A po sexu se ho ptej, co se mu líbilo,… Pokud ho nerozpovídáš, jednoduše se mu svěř, že bys od něj ráda slyšela i slovní vyznání. Že se cítíš nejistě. Mnohdy totiž není nad jednoduchou upřímnost.

Je to jen o vás dvou

Nemůžu si dovolit ti mluvit do vztahu. Ty znáš sebe i jeho přece nejlépe. Jen se zkrátka neboj. Mluvit spolu o něčem takovém, co je součástí vašeho života je velmi důležité. I tak se můžete lépe poznat. Díky tomu se může prohloubit váš vztah a navíc důvěra v druhého. Sami totiž budete vědět, co od druhého chcete, co se mu na tobě nejvíc líbí a co má od tebe rád při sexu. A stejně tak to platí u mužů. Nemluvě o tom, že pochopení sexuální stránky vašeho vztahu může být prevencí proti nevěře.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář