Rozchod je slovo s velmi hořkou příchutí, s kterým se každý alespoň jednou za život setkal. Někdy rozchod probíhá tak hladce, že to až připomíná některé chvíle z filmového plátna a jindy je to boj. Důvodů, kdy je vztah téměř na spadnutí, se nachází opravdu mnoho. V některých případech se dá uvažovat o záchraně vztahu, někdy je opravdu namístě utéct z něj tou největší rychlostí. Jaké jsou nejčastější důvody toho, že ve vztahu přichází myšlenka na rozchod?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Jedna SMSka může člověku pořádně zamotat se vztahem. Z jakého důvodu se s tebou kluk rozešel?

Jedna SMSka může člověku pořádně zamotat se vztahem. Z jakého důvodu se s tebou kluk rozešel?

Přestali jste si rozumět

Zpočátku vztahu bylo u vás vše růžové a najednou máte oba pocit, že jste si dočista přestali rozumět. Tento typ důvodu však sebou nese různou podobu obsahu. Najednou mezi vámi dochází k větším rozepřím, tolerance se začíná vytrácet, vaše zájmy se rozchází a dalo by se pokračovat snad donekonečna. Pokud však mezi vámi vyprchal cit a chemie, bude rozchod vaším řešením. Ovšem pokud vám na sobě stále záleží, ale pletou se mezi vás různé nepříjemnosti, je zapotřebí zvolit metodu povídání. Dejte oba karty na stůl a povězte si navzájem, kde cítíte, že je hlavní problém. Nebojte se do toho zaplést i vaše sladké počátky vztahu. To vše může váš rozchod zahnat a můžete dále pokračovat ve svém vztahu, do nějž zahrnete ponaučení z vašich předchozích rozepří, které by málem zapříčinili rozchod.

V sexu to moc neklape

I sex může být viníkem toho, že se vám v hlavě vyskytne slovo rozchod, jelikož cítíte, že sexu chybí ta pravá šťáva. Tento důvod má opět dvě strany mincí. Pokud cítíš, že tě partner odbývá, sobecky uspokojí jen sebe a chybí hezké intimnosti a podobně (což může platit i naopak), může to mít dvě příčiny. Buď momentálně bojujete s různými problémy a místo toho, abyste se navzájem odmítli a skočili na to, až bude opravdu nálada, energie a chuť, jdete do toho v tom momentě, kdy zkrátka nejste schopni dopřát si parádní sex se vším všudy. Ovšem pokud má tento důvod trochu jiný charakter a je evidentní, že to není věc jen dočasná, bude volbou nejspíše rozchod. Opět je nutné pohovořit si o tom a najít příčinu toho, proč je sex nekvalitní. Pokud objevíte z jedné strany totální nezájem, nemá cenu přetrvávat ve vztahu a snažit se ho zachraňovat.

Upřednostňuje přátele a koníčky před tebou

Rozchod však může být způsoben i tím, kdy tvůj kluk začne upřednostňovat své kámoše a záliby před tebou, což platí i naopak. Je jasné, že každý si potřebuje vyjít s kamarády, pobavit se tím způsobem, který je mu bližší a podobně. Nicméně nic se nemá přehánět, a pokud je tvá druhá polovička permanentně v tahu a nezajímá se o to, aby s tebou trávil několik hezkých chvil, a třeba vaší společnou akci těsně před tím odmítne proto, že ho nějaký Tonda ukecal na pivo, asi bude něco špatně. Navíc pokud se ani nesnaží někdy tě někam vzít nebo tě vnést do jeho zálib, někde se stala chyba. Pokud máš o vztah zájem a rozchod se ti zatím nezdá jako jedno z dobrých řešení, pokuste se najít kompromis. Řekni mu, že samozřejmě akceptuješ jeho kamarády a záliby, ale také bys chtěla, aby část svého času věnoval i tobě. Pověz mu vše tak, jak to cítíš a uvidíš jeho reakci. Vzal to v pohodě a snaží se s tím něco dělat? Paráda. Pokud je mu to putna a bere to jako omezování, raději se rozhodni pro rozchod.

Vztah proměnlivý jak počasí

Jednou je den, kdy se k tobě chová jako beránek a druhý den je z něj zuřící býk, který se k tobě vůbec nechová dobře a dělá ti bezdůvodné scény. Ty jsi z toho pochopitelně nešťastná a nevíš, kde se ta jeho povaha vzala a co dělat. Pokud do jeho scén přidává i vulgarismy a násilnické sklony směřující k tobě, vůbec neváhej a dej mu najevo, že se rozejdete. Jelikož je jednou u něj jasno a pak zataženo, tak až se mu rozjasní, bude tě prosit o to, abys rozchod vzala zpět a vrátili jste se k sobě, což samozřejmě nedělej. Časem by nedej bože mohlo dojít k ubližování, a to jak slovnímu tak i fyzickému, dále také omezování a různým zákazům. Jestli je to opravdu jen na bázi jeho proměnlivosti a v podstatě je neškodný, záleží už na tobě, jak dlouho budeš schopná tohle snášet. Tuhle situaci tak jako tak nepodceňuj a případně se zavčasu rozhodni pro rozchod, jelikož jeho povahu už nezměníš.

Mezi vámi je někdo třetí

Nevěra je další věcí, která bývá často příčinou toho, že nastává rozchod. Pokud se tak u vás stalo, zřejmě tě budou napadat různé otázky, proč to udělal, jaký k tomu měl důvod, co mu ta druhá dala a ty ne, což platí i v opačném případě. Rozchod se někdy může zdát jako jedinou možností v momentě, kdy vám do vztahu vstoupil někdo třetí. Ovšem záleží na míře vaší tolerance a dalších okolnostech. Jestli cítíš, že pokračování vztahu zvládneš bez toho, aby ses užírala myšlenkami na jeho nevěru, a navrátíš se do starých kolejí, pak může váš vztah dále pokračovat. Jestli se však pereš s tím, že bys pokračování nezvládla a pořád ten červík hlodá, bude rozchod nejspíše nejlepším řešením. Pokračováním vztahu by sis mohla více připomínat to, co se stalo a nedokázala bys na to úplně zapomenout.

Všechno je najednou špatně

Ze začátku bylo vše ideální a najednou jsou zde výčitky, narážky na tvou povahu, postavu, vidí na tobě neustále nějaké věci, které jemu nesedí a třeba do toho začne míchat i svou bejvalku, kdy nastane srovnání mezi ní a tebou. Máš dojem, jako by byl z jiné planety a nechápeš, proč ti takhle ubližuje. Důvodů, proč tohle dělá, může být celá řada. Ale jedno z možných důvodů může být to, že sám usiluje o rozchod a nemá zájem ve vztahu dál být. Samozřejmě to nechce být on, kdo téma – rozchod nadnese a vyčkává, až se pro rozchod rozhodneš sama. Na rovinu mu tedy řekni, co si o tom myslíš, ale nesnaž se mu narážky vracet v jeho stylu. Snaž se být co nejklidnější a vyrovnaná. Pověz mu, jaký máš z toho všeho dojem, a zkuste si o tom více pohovořit. Buď můžeš získat odpověď a rozchod přijde po vzájemné dohodě, nebo ti odpoví mlčením, což lze brát za souhlas toho, že rozchod sám uvítá.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář