Každá z nás je jiná a proto jsme originální a zajímavé.Spoustě dívek však přijde, že na nich nic zajímavého není, nejsou originální a jsou to prostě jen “ovce v davu”.

avatar

Lucie Rothanzlová
Blogerka a autorka magazínu Proslecny.cz.

Každá z nás je jiná a proto jsme originální a zajímavé.Spoustě dívek však přijde, že na nich nic zajímavého není, nejsou originální a jsou to prostě jen “ovce v davu”. Dřív jako puberťačka bych možná souhlasila, že některé dívky vážně zajímavé nejsou, ale čím starší jsem, tím víc si všímám, jak stojí za to, najít na sobě něco, čím můžeš upoutat pozornost ostatních – a najít to, dokáže každá slečna, chce to jen zdravé sebevědomí. Pokud si myslíš, že zaujmout můžou jen extrémně krásné dívky, které mají na každém prstě deset kluků – dost se mýlíš.

Jako šedá myška se můžeš možná cítit v bezpečí, ale zaujmout kluka se ti nepovede.

Jako šedá myška se můžeš možná cítit v bezpečí, ale zaujmout kluka se ti nepovede.

Zrcadlová technika – zaujmi sebevědomím

S oblibou říkám téhle vychytávce zrcadlová technika. Jde o to, aby i dívka, které se na sobě nic nelíbí, našla nějaké to svoje fyzické plus. Stoupni si před zrcadlo, nejlépe upravená, hezky oblečená (klidně ale i nahá – proč ne?) a řekni si, co se ti na sobě líbí. Kašli na to, že máš velký zádek, odstávající uši, malá prsa a najdi tu svojí krásnou část, něco, co si myslíš, že by se lidem mohlo líbit. Možná máš krásné oči, zdravé vlasy, hezké zuby, kouzelný úsměv či pěkný zadek. Až se příště budeš cítit ošklivá, plná pocitu, že za nic nestojíš a budeš mít chuť se někam zavřít – pošli to všechno do háje! Dej najevo, že i na tobě je něco, co stojí za povšimnutí.

Buď stylová

Tentokrát pár slov o oblečení. Podle mě je to jeden z faktorů, který ovlivňuje ten první dojem. Nemusíš to přehánět a neustále si kupovat něco nového, snažit se ze sebe udělat módní ikonu, to rozhodně ne. Snaž se pouze chodit pěkně, stylově a přitažlivě oblékaná. Já sama sbírám módní inspiraci na zahraničních blozích a dívčích serverech, které ukazují určité styly a svoje názory – to je fajn. Hlavně –nedělej ze sebe šedou myšku, nějaká ta barva ti neublíží.

Anketa

Cítíš se jako šedá myška?

Zajímá tě, jak doposud Kámošky hlasovaly? Koukni na aktuální výsledky.

Loading ... Loading ...

Vlasy, nehty, pleť

Nejsem povrchní, ale opět se musím zmínit o té vnější části našeho těla, hlavně proto, že stav tvých vlasů, nehtů a pleti ukazuje to, jak o sebe dbáš a dokonce může prozradit, jak na tom zdravotně jsi, zda ti nechybí určité látky či vitamíny v těle. A myslíš si, že se kluk ohlédne za slečnou s krásnými, zdravými a lesklými vlasy nebo za slečnou, která má vlasy mastné, bez objemu a zničené žehličkou či kulmou? Snaž se jíst zdravě (ovlivňuje to stav těla), pokud se ti lámou či třepí nehty – použij laky na zpevnění, pečlivě si je lakuj a nenechávej je napospas přírodě, či ještě hůř – neodlakované s oprýskaným lakem. Stejně tak, pokud máš nějaké problémy s pletí, zajdi za dermatologem, snaž se najít příčinu a odstraň ji!

Pohodářka s úsměvem

Konečně se dostávám k té vnitřní části člověka, protože vzhled není všechno. Zaujmout můžeš i něčím, co vůbec nic nestojí a dokáže to i uzdravit tvé bolístky na srdíčku. Mluvím o úsměvu, neříkej, že se ráda nesměješ. Žádný kluk nebude chtít věčně zamračenou pesimistku, kamarádky tě budou mít raději jako usměvavou pohodářku. Samozřejmě – nepřetvařuj se, ale i na obyčejném dni můžeš najít něco krásného, pozitivního a něco, co si zaslouží tvůj úsměv. A co ty víš – možná tím přilákáš potencionálního přítele :-) .

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář