Ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. A například konverzace mezi dvěma pohlavími je toho dostatečným důkazem. Chceš ho konečně pochopit?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Matika proti češtině

V poslední době se velmi rozmáhají různé testy, které se nám svými výsledky snaží vecpat mínění, že ženy jsou obecně horší v matematice, ale naopak jsou oproti klukům lepší v češtině. Jistě by někoho mohl napadnout podobný praktický pohled na věc, protože se přeci říká, že ženy pořád jen mluví a naopak muži umějí číst v mapách a rozumí technice. Skvělý závěr aneb ženské do kuchyně k plotně a špinavému nádobí a muži do garáže pod zvednutou kapotu. A přesně takhle to nefunguje. Ačkoliv jistá srovnání se svými tvrzeními strefují do černého, mnoho z nich je jen hromadou nesmyslů.

Proč je pro něj těžké zapamatovat si datum tvých narozenin?
Pochopit jeho mozek vyžaduje úsilí. Nebo vlastně ani ne!

Paměť je potvora

Ačkoliv mozkovou kapacitu mají obě pohlaví stejná, do jejich hlavy se vejde pozoruhodně rozdílné množství informací. Ženy si dokážou zapamatovat nesrovnatelně víc věcí než jejich muži. Je tomu tak proto, že ženy si takové události spojují s city a pocity, které poté chtějí navíc rozebírat a povídat si o nich. Pro muže takové věci jsou prostě jen věci, které se jim staly.

Tvoje narozeniny

Pocity jsou někdy ale i pojítkem mezi pamětí muže a ženy. Ačkoliv ženy si spojením vzpomínky s citem zapamatují všechny události, pro muže něco takového platí taky, ale jen pro enormní záležitosti, jako například vítězství jejich oblíbeného fotbalového týmu či to, že se před rokem stala nehoda, při které se rozbilo deset tisíc lahví piva. Takže mu přeci nemůžeš mít za zlé, že si nepamatuje tvoje narozeniny. Jedině by byly přesně v den, kdy Češi vyhráli mistrovství světa v hokeji.

Příběh dvou mozků

Neexistuje snad nic rozdílnějšího než muž a žena. A proč? Protože žena, která si u hlavy ramenem drží sluchátko a debatuje s kamarádkou o té krásné zlevněné kabelce, lakuje si přitom nehty na nohou, dívá se na svůj oblíbený seriál a přitom si stíhá ještě číst v nejnovějším čísle módního časopisu, předpokládá, že muž umí to samé. A v tom je právě ten omyl. Muž, který dělá jednu věc, prostě a jednoduše dělá jednu věc. Nic víc, nic míň. A přesně takovýto rozdíl je rozporem mezi pohlavími. A pokud se ti někdy stalo, že tvůj kluk jen neúčelně čučel do zdi, setkala ses právě s jeho krabicí ničeho. Čeho ptáš se? Krabice s ničím. Nic v ní není. A přesně proto kluk dokáže opravdu myslet na nic, což si my holky jednoduše nedokážeme představit. A takový případ je vysvětlen v následujícím videu. Ber to jako jakýsi návod k tvému klukovi.


Manuál pro ženy aneb příběh dvou mozků od Marka Gungora.

Vnímáš mě? Co?

Kluci nedokážou dělat víc věcí najednou a navíc mají tu schopnost, která jim pomáhá v jejich nicnedělání. Podobnou nadpřirozenou vlastnost má i většina dětí a teenagerů. Jde o vybírání a někdy i výslovně ignorování slov jako je například „domácí práce“, „mytí nádobí“ nebo „vynesení odpadkového koše“. A obyčejně se taková nedoslýchavost vztahuje třeba i na hloupou otázku jako je „Podáš mi prosím tu věc ze stolu?“. Problém je, že mužský mozek tak prostě funguje. Jeho schopnost zatlačit detaily a otázky do ústraní je až neuvěřitelná. A čím, že to je? To ti osvětlí druhá část vystoupení Marka Gungora.


Detaily a ženy. Muži a lenost. (Pokud ti nejdou u videa titulky, zapni si je ve spodní liště videa.)

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář