Můžeš být jedna z těch, které to považují za skvělou věc nebo také ta, která to odsuzuje a přijde jí to hloupé a lehké. Tak či onak – flirtování do dívčího i chlapeckého života prostě patří. Je to možnost, jak zaujmout opačné pohlaví, jak o sobě dát vědět a jak dát najevo, že ten druhý je sympatický a líbí se nám.

avatar

Lucie Rothanzlová
Blogerka a autorka magazínu Proslecny.cz.

Můžeš být jedna z těch, které to považují za skvělou věc nebo také ta, která to odsuzuje a přijde jí to hloupé a lehké. Tak či onak – flirtování do dívčího i chlapeckého života prostě patří. Je to možnost, jak zaujmout opačné pohlaví, jak o sobě dát vědět a jak dát najevo, že ten druhý je sympatický a líbí se nám. Proč zrovna flirt? Protože na něj nemusíš být sexbomba, nemusíš být dokonalá, stačí jen mít svoje kouzlo/kouzlo osobnosti a půjde to samo. Navíc je to nenáročné a ano – dá se to naučit.

Mezi flirt patří náznaky, ale i vcelku jasné fráze. Objev všechny zákoutí tohoto umění a ulov svůj idol.

Mezi flirt patří náznaky, ale i vcelku jasné fráze. Objev všechny zákoutí tohoto umění a ulov svůj idol.

Co to ten flirt vlastně je?

Flirt je velice jednoduše řečeno komunikace mezi tebou a klukem, který se ti líbí a ty se líbíš jemu a při téhle komunikaci oba dva dáváte najevo své sympatie a náklonnost. Flirt existuje v mnoha podobách – jak verbální, při níž se používají slova, tak neverbální – oční, při takové podobě se používá hlavně výraz obličeje a úsměv.

Flirt a flirt

Flirt se také dá rozlišit v tom, zda je myšlen vážně nebo ne – často to kluci a holky zkoušejí i na ty, kteří se jim nelíbí, jen proto, aby získali cvik a naučili se to. Povětšinou se ale dá brát jako hezký začátek něčeho většího. Samozřejmě, pokud si na to troufnete a nebudete po sobě jen koukat.

Kdy ho použít?

Kdykoliv a kdekoliv! Jsou ale místa a doba, kdy by ses tomu měla vyhnout. Na flirt se musíš cítit připravená, musíš mít alespoň kapku sebedůvěry a nepřipadat si jako ošklivá, blbá nanynka. Věř si! Pokud flirtuješ ve škole, možná by sis to měla nechat, až u tvého vyvoleného nebude partička kamarádů – ti to umí docela často zkazit. Jinak se dá doopravdy flirtovat kdekoliv – na ulici, ve škole, v obchodě nebo i v práci. A lehký flirt tě ještě k ničemu neodsuzuje ani neváže.

Jak na to?

Nejjednodušší je asi oční kontakt, ten nepotřebuje žádný plán. Prostě se jen vaše pohledy střetnou a pak už taje led – zkus se k tomu postavit hrdě a neuhýbat – na druhou stranu, koukat na něj s vykulenýma očima taky není nejlepší. Stačí jen pár sekundový pohled a maličký úsměv a i tak mu můžeš dát najevo, že se ti líbí. Slovní komunikace bývá o něco horší, na tu už je potřeba víc sebevědomí. Ve většině případů se ale stejně odehrává hlavně na internetu – na skypu, facebooku či icq si můžeš psát s klukem, kterého zbožňuješ a už jen to, že tě nepřesune na druhou kolej a povídá si s tebou je dobré znamení.

Chvála funguje

Mezi flirt patří náznaky, ale i vcelku jasné fráze. Můžeš mu mezi řečí říct, že měl ve škole moc hezký svetr nebo tričko, klidně mu pochval účes – všímej si detailů. Kluci bývají hrozně ješitní, takže pokud změní účes či něco podobného – pochval mu to! Ve flirtu jde hlavně o to se pobavit, neber to jako konec světa, když se na tebe neusměje nebo tvůj kompliment nepřijme. Flirt není vyznání lásky, v podstatě o nic nejde a krom té ješitnosti – kluci dokáží být pořádně natvrdlí! :-)

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář