Jestliže ti připadá, že by se váš vztah v poslední době dal označit za jedno velké drama, je čas najít příčinu. Je jasné, že pokud je vztah na hranici, existuje určitý důvod, proč tomu tak je. Na vině může být spousta věcí. Některé slečny však hledají důvody jinde a nezamyslí se nad svým chováním.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Jestliže ti připadá, že by se váš vztah v poslední době dal označit za jedno velké drama, je čas najít příčinu. Je jasné, že pokud je vztah na hranici, existuje určitý důvod, proč tomu tak je. Na vině může být spousta věcí. Některé slečny však hledají důvody jinde a nezamyslí se nad svým chováním. Tvoje kámoška tě seznámí s nejčastějšími zabijáky vztahu, které možná umíš praktikovat.

Pokud to ve vztahu někdy neklape, měl by člověk nejdříve hledat chyby na své straně.

Pokud to ve vztahu někdy neklape, měl by člověk nejdříve hledat chyby na své straně.

1. Kritizuješ jeho rodinu

Pokaždé, když máte být se svým miláčkem společně a v blízkosti se vyskytuje jeho rodina, div se ti nezkazí nálada. Pokud tenhle pocit znáš, možná to bude tím, že se ti jeho rodina moc nezamlouvá. Pamatuj ale, že je třeba si představit opačnou situaci, tedy pokud by měla jeho rodina negativní názor na tebe, určitě by to bylo nepříjemné. Samozřejmě platí pravidlo, že pokud se jim nelíbíš a nechovají se k tobě hezky, je důležité zachovat klidnou hlavu a raději se příliš nevyjadřovat, ovšem zde se nevyplácí oplácení. Ba naopak pokud vidíš nějakou vadu na jeho rodině ty, je to stejné. Musíš se hold naučit si nechat některé názory pro sebe a nedat to znát, dokonce i když si i tvůj miláček myslí, že jeho příbuzní jsou šílení. Nikdy totiž nevíš, co se může stát a později by jsi z toho mohla mít velké nepříjemnosti. Takže, pokud jsi až moc upřímná a sypeš negativní názory o jeho rodině před kýmkoliv (kámoška, přítel apod.), drž se zpátky a nikdy už to nedělej. Jak jistě víš, dnes můžeš věřit jen sama sobě.

2. Špehování

Možná si myslíš, že když budeš vědět o každém kroku tvého přítele, ať už se jedná o Facebook, Twitter nebo blog, je to pro váš vztah prospěšné. Tak to ale není. Tím, že si budeš vědoma veškerých detailů, které tvůj přítel na sociální stránky vypustí, můžeš nadělat více škody než užitku. Někdy je totiž lepší vědět méně než více. Postupem času by tě mohly rozčilovat i obyčejné věci, jako je komentování fotek, lajkování, přidávání přátel či statusy tvého přítele. Většinou se stává, že si některé věci vyložíš jinak, než skutečně jsou a může tak vzniknout problém. Právě proto je důležité, aby jsi se vyhnula vědění o každé informaci, kterou tvůj přítel na síť vypustí.

3. Spory na veřejnosti

Pro páry je naprosto přirozené, že se občas nepohodnou, i ten nejlepší vztah může mít občas trhliny, ovšem měly by být samozřejmě nepatrné. Jestliže se ti dost často stává, že se se svým miláčkem hádáte na veřejnosti, je na čase takové boje stopnout. Nejen, že to nepůsobí dobře na okolí, ale občas z toho může vzniknout velký trapas – obzvlášť vyvoláváš-li většinu hádek (kvůli kravinám) ty. Jestliže jsi ve společnosti s jeho kamarády a uděláš mu u stolu příšernou scénu, nemůžeš čekat, že s tebou všichni budou souhlasit, ba naopak jeho přátelé se postaví za něj a za rohem mu mohou položit otázku “proč si tohle necháš líbit”, nebo “proč jsi s takovou hysterkou”? Až tedy budeš chtít řešit nějaký problém, zapomeň na veřejnost a zkus vše řešit v klidu a v pohodlí domova.

4. Miluje tě

Jakmile ti tvůj přítel prozradí, že tě miluje takovou jaká jsi, částečně máš vyhráno, ovšem neznamená to, že by jsi se nyní měla zanedbávat. Je jasné, že pokud jsi pro něj vším, nebudeš mu vadit nenamalovaná, v teplákách a rozcuchaných vlasech. Ovšem, jestliže postupem času zjišťuješ, že vlastně o svůj vzhled pečuješ méně a méně, tvůj přítel to může zaregistrovat. Nejen, že je to špatné pro tvé zdraví a celkovou pohodu, ale tvůj přítel si může položit otázku, zda to už jen nebude horší. Neznamená to, že chce mít doma Miss, ale jednoduše se do tebe zamiloval pro něco a jestliže to něco totálně vypustíš, může to mít fatální následky. Dále může nedostatečná péče o tvé já vyvolat další špatný signál: přestala jsi se starat o sebe, mohl by předpokládat, že se jednou přestaneš starat o něj.

5. Snažíš se ho zlepšit

Mnoho holek si myslí, že když poučují svého partnera a celkově se ho snaží zlepšit, bude to dobré pro jejich vztah – to je ale velký omyl. Kluk si totiž postupem času může připadat jako pejsek na vodítku. Nemusíš se bát, že by tvůj kluk neměl mozek a neuměl přemýšlet. Je pravdou, že mají občas jiné myšlení a pochody než my, ovšem i oni o sobě přemýšlí – jak být lepší. Nesnaž se proto svého kluka neustále poučovat, měnit jeho vzhled, učit ho novým poznatkům, jako by byl dítě. V jedné větě by se to dalo shrnout asi takto : Jakého jsi ho poznala, takovým ho nech. Protože právě do toho kluka jsi se zamilovala, nebo ne? Tak nač ho teď měnit.

6. Ty problémy snad odezní

Jestliže jsi se svým klukem už nějaký ten pátek a vy jste se ještě nepohádali, možná je to dobře, ovšem věř mi, že jednou nastane situace, kdy bude naštvaný buď on, nebo ty. Protože nic není bezchybné. Jestliže mezi vámi nastane problém a ty ho hodíš za hlavu a myslíš si, že je to to nejlepší, co jsi mohla udělat, pak se pleteš, protože jednou, až bude problém další, budou se hromadit a jednou vás to může stát i vztah. Proto pokaždé, když nastane nějaký konflikt, rozumně si s partnerem sedni a vše prodiskutujte. Věř mi, že komunikace je jedna z nejdůležitějších věcí ve vztahu a když se společně nenaučíte řešit problémy teď, jak pak bude vypadat vaše budoucnost?

7. Lžeš

Tak o tomhle tématu není snad moc co říkat. Pokud jsi se už párkrát postřehla, že svému partnerovi neříkáš pravdu, je to špatné. I milosrdná lež může váš vztah ohrozit. Buď proto vždy upřímná, ať už jde o cokoliv.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář