Nebezpečné podvody číhají v prostředí online seznamek na každém rohu. Jak se jim vyhnout a jak poznat seriózní seznamku, která ti doopravdy pomůže najít partnera? Vše jsem vyzkoušela na vlastní kuži a tady je výsledek!

avatar

Míša P.
Miluji život a ráda poznávám nové lidi

Na vlastní kůži: Jak se vyhnout podvodným online seznamkám?

Seznamování online má smysl

Seznamování přes internet má ve společnosti nepříliš dobrou pověst, vždyť podle každého druhého se přes net seznamují jen podivíni, ošklivky, úchyláci, Tom Hanks a Meg Ryan. To samozřejmě v dnešní době už není pravda! Já osobně nemám problém seznámit se kdekoli. Čas od času mě osloví nějaký kluk například v obchodě, ale vždy mi přijde, že jsem jen jedna z mnoha, na které to ten den zkusil. Případné kafe je pak jen ztrátou času. Než někomu věnuji první rande, chci ho trošku poznat, něco si o něm zjistit. Přesně to seznamování online umožňuje, a to je na tom všem super. My ženy potřebujeme o možném budoucím partnerovi a milenci něco vědět, no ne?

Falešné naděje jako hlavní lákadlo

„Přečtěte si zprávu dříve, než bude smazána,“ hlásá předmět mailu, který mi zrovna přistál ve schránce. Je to klasický spam z pro mě neznámé seznamky. A zpráva? Ta je od fešáka bydlícího údajně někde za rohem. To je až moc velká náhoda, když jsem nikde ani nevyplnila fotku a nějaké osobní údaje popisující, koho hledám a jaká jsem.

Právě falešné naděje jsou to, na co se snaží pochybné weby člověka nalákat. Každý se chce seznámit s někým, kdo bydlí blízko a když ten někdo navíc udělá první krok, nasadí nám to růžové brýle a vypne mozek. Věříme pak každé ptákovině, utrácíme peníze a klidně se zamilujeme do někoho, kdo ani nemusí existovat. Mnoho podvodných seznamek funguje tak, že uživateli pouze servíruje falešné profily a snaží se z něj vytáhnout peníze prostřednictvím drahých SMS, volání a agresivních reklam. Jiné si zase neberou absolutně žádné servítky a lákají na divoký sex. Takové jsou ale rájem úchylů. Poučení? Pokud se chceš seznámit, věř, že musíš udělat první krok ty! Podle čeho ale hledat seriózní seznamku?

Podle amerického vzoru

I když nemám moc ráda, když někdo dává za vzor USA, v případě online seznamek se tomu ani já nevyhnu. Za velkou louží je totiž online seznamování na zcela jiné úrovni. Místní seznamky pracují se složitými algoritmy, které ti najdou partnera přesně na míru, chrání tvoje soukromí a celkově pečují o vysokou kvalitu celého procesu seznámení. Lze narazit na podobnou seznamku u nás? ANO! Průkopníkem v této oblasti je ryze česká online seznamka Vedvou.cz, se kterou je hledání ideálního partnera mnohem snažší, protože kromě registrace a vyplnění vstupního dotazníku nemusíš vůbec nic dělat.

Registrace

Systém všechny uživatele důsledně porovná a rovnou ti představí návrhy skutečných partnerů. To vše bez placení, narušení soukromí a dalších překážek. Pro každého uživatele je vyplnění vstupního dotazníku povinné, což sice zabere nějaký čas, ale zároveň to eliminuje všechny, kteří to se seznamováním nemyslí vážně. Výsledkem jsou reálné profily lidí dle tvých představ. Osobnostní test skládající se ze 60 otázek, na kterém pracovalo hned několik odborníků, přináší zase komplexní pohled na to, jaký kdo v životě a lásce je.

A co dál?

Seznamka Vedvou.cz ti do tvého profilu začne zasílat návrhy vhodných partnerů. S dostatkem informací máš možnost jednotlivé profily snadno hodnotit a srovnávat. A když se ti některý z navrhovaných partnerů bude doopravdy hodně líbit, můžeš ho ihned oslovit. Máš tak jedinečnou možnost poznat ho víc a zjistit o něm něco dalšího. Pak už je to jen a jen na tobě. A že ti někdo přestane vyhovovat? Nebo se ti nebude líbit, kam vaše komunikace směřuje? Není problém partnera vyřadit.

Online seznamka Vedvou.cz

Ve dvou se to lépe táhne

Překvapilo mě, jak jednoduché a rychlé může být nalezení někoho, kdo doopravdy odpovídá mé představě. Hodněkrát jsem narazila na to, že jsem ve výběru partnera hodně náročná, ale online seznamka Vedvou.cz tenhle oříšek rozlouskla hned první den po mojí registraci. Upřímně nechci na nic tlačit, tak si pečlivě prohlížím navrhované profily a s každým, koho si vyberu, si chci nejdříve vyměnit pár řádků. Při hodnocení profilů je pro mě důležitý výsledek osobního testu a v neposlední řadě také fotografie.

Komunikace na Vedvou.cz

Ostatně i já na seznamce doporučuji fotku nahrát, protože bez ní je rozhodování hodně složité. Kdepak, nezáleží mi jen na vzhledu, to ani náhodou! Osobní sympatie jsou ale hodně důležité a z jedné fotky toho lze často vyčíst opravdu hodně. Pokud jsi byla do dnešního dne k online seznamování skeptická, nebo ses už několikrát spálila právě na některé z podvodných a nekvalitních seznamek, registruj se zdarma na Vedvou.cz. Lásce se musí jít naproti a kde jinde to udělat, než na bezpečné seznamce. Nevíš-li si rady, tým Vedvou.cz ti vždy rád osobně poradí, stačí zavolat či napsat. I tato možnost je důkazem toho, že někomu u nás opravdu záleží na tom, aby seznamování přes internet bylo pro člověka co nejvíce pohodlné. Vždyť poznat někoho nového je už samo o sobě dost citlivá záležitost, tak proč si život zbytečně komplikovat hledáním na pofidérních stránkách.

Jak to dopadne?

Jsem hodně zvědavá, koho mi seznamka ještě přihraje, brzy se určitě ozvu s výsledky. Neboj se něčeho nového a zjisti, že i od počítače můžeš najít někoho, koho budeš upřímně zajímat. Vždyť ve dvou se to vždy lépe táhne!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • https://www.topseznamky.cz TopSeznamky.cz

    Třeba někomu pomůže náš srovnávač seznamek TopSeznamky.cz kde najdete recenze všech seznamek.

  • Nataša Zabloudilová

    Skvěle napsané. Já si myslím, že pokud se člověk chce vyhnout různým podvnodníkům, tak by se měl seznamovat pouze na ověřených seznamkách. Celkem pěkné srovnání takových seznamek mají například tady: https://www.lovino.cz/