Hledáš partnera, který bude milovat tu osobu, kterou opravdu jsi? Někdy se hledá láska dlouho a časem si uvědomíš, že jí máš možná vedle sebe. Lze randit s nejlepším kamarádem?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Chce to čistou hlavu

Když začínáš cítit lásku ke svému nejlepšímu kamarádovi, chce to rozhodně čistou hlavu. Někdy se po rozchodu upínáme na lidi a přátele, které máme nejraději. Nebo se na něj můžeš dívat takto, protože dlouho nemůžeš najít toho pravého a lásku zoufale hledáš, kde se dá. Nabízí se otázka: Opravdu jsi do něj zamilovaná? Kdyby se našel někdo jiný, zůstala bys věrná jemu?

Můžu pozvat nejlepšího kamaráda na rande?
Chandler a Monica z Přátel nebo Lily a Marshall z Jak jsem poznal vaši matku, jsou seriáloví manželé a nejlepší přátelé zároveň. I skutečnost taková může být.
zdroj: huffpost.com

Znáš ho, zamysli se

Pokud jsi si naprosto jistá, že ho miluješ, pro to, jaký je. Protože tě přitahuje. A protože je jediný, na kterého se takhle soustředíš a zřejmě dlouho budeš. Tak se musíš zamyslet nad tím, jak dlouho jste přátelé a nad vaší minulostí. Povídali jste si i o vztazích? Jaký je partner a po jakých ženách se ohlíží? Klidně si i něco sepiš. Není to nic hloupého, ale když je člověk zamilovaný, je celkem těžké zachovat chladnou hlavu. Zapiš si někam věci, které považuješ za důležité. Jeho přítelkyně, plus proč je miloval. Jeho vlastnosti ve vztahu (žárlivost, touha po volnosti, …) a chování k přítelkyním. Uvědomíš si, jaký ve vztahu je a jestli je to ten pravý pro tebe. Ale samozřejmě neznamená, že když měl takové vztahy před tím, bude mít stejný i s tebou. Ty ho znáš, zkus se nad tím zamyslet, až budeš mít v hlavě alespoň trochu klid.

Jak to naznačit?

Zamyslila ses nad vším i nad vaší minulostí? Jsi přesvědčená, že jdeš do toho? Tak to chce nějak začít. Jestli jste přátelé, tak spolu určitě mluvíte. Takže budeš vědět, jak na tom je v tuto chvíli se vztahy. Můžeš mu říct, že jsi do někoho zamilovaná. Ale nevíš, jak to udělat a jak to tomu člověku říct. Zkus se ho zeptat na rady. Zkus se nenápadně zeptat, jaké své přednosti máš zdůraznit. Co má rád, když si oblékáš a upravuješ účes. A co ti na to řekne? Nelekni se, že bude rád, když mu to řekneš. Zkus s ním flirtovat. Jděte někam na ples nebo si zatančit. Jděte do kina. Nemusíš naznačovat, že je to rande. Ale můžeš to z toho udělat.

Pozor, ať ho neztratíš

Rozhodně je třeba se zamyslet nad tím, že když vám to nebude fungovat jako páru, může to zkazit přátelství. Zkus na to jít opatrně. Pátrej přímo u něj různými dotazy. Třeba budete naprosto báječný pár, jelikož si zkrátka rozumíte a můžete říkat všechno. Ale když začne váš vztah naostro, dbej o to, aby se neztratilo to, co už jste měli. Napjatý a nejistý vztah může zkazit jak přátelství, tak partnerství. Znáte se, tak není třeba nějaké stydlivosti!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář