Každý jsme měli, máme nebo budeme mít nějaké přezdívky. Některé jsou odvozeny z našich jmen, jiné vyplynou z nějakých našich vlastností a některé jsou roztomilé, jako je například beruška či brouček, a ty nejčastěji používáme ve vztahu. Určité přezdívky nemusíme mít mnohdy v oblibě a tak neslyšíme moc rády, když nás takhle někdo oslovuje. Muži jsou na tom podobně, ovšem u nich si musíme dát o trochu větší pozor, jak je pojmenujeme. Na jaké přezdívky jsou, či nejsou muži hákliví?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Šmudlíček, Herkules, Tupounek, Prdelka, Šlendriánek, Prcínek, Ňafík, Bejček, Trdlínek, Kundík, Hubánek...

Šmudlíček, Herkules, Tupounek, Prdelka, Šlendriánek, Prcínek, Ňafík, Bejček, Trdlínek, Kundík, Hubánek...

Bod jedna – sladké přezdívky na doma

Muži mají rádi přezdívky, ale ty sladší, jako je brouček, prdelka a podobně, raději slýchávají pouze doma. Muži neradi slyší, když na ně drahá polovička volá přes celý krámek – „prdelko, co mám ještě koupit?“. V tuto chvíli se necítí moc dobře, spíše mají pocit trapnosti a o to víc je rozčílí, když si jej pak začnou lidé s pousmáním prohlížet. Běžně mu tedy mohou být přezdívky příjemné, ale v tuto chvíli to pojmenování „prdelka“ opravdu rád neslyší. Proto je rozhodně lepší oslovit jej jeho jménem nebo neutrální přezdívkou, což bude pro něj mnohem příjemnější. Doma ho oslovuj i něžnými přezdívkami, pokud mu nějak nevadí. V pohodlí domova muži znějí i ty nejsladší přezdívky daleko lépe.

Bod dvě – muži drsné přezdívky milují

Drsnější přezdívky vyvolávají u mužů pocit, že jsou silní a pořádní chlapi, a proto je také tak rádi slýchávají. Muži z nich mají skvělý pocit a pociťují větší sebevědomí, což je na nich ihned znát. V téhle chvíli jim nevadí, že mu tu drsnější přezdívku povíš před známými, naopak, bude to lichotit jeho egu. Nejvhodnější je, když má tahle přezdívka souvislost s jeho jménem nebo povahou. Ideální také je, když se přezdívka týká nějaké jeho oblíbené filmové postavy, ovšem takové, která vzbuzuje určitou drsnost, takže s Klouboučníkem z Alenky v říši divů, nebo se Stiflerem z prciček na něj raději nechoď :-) .

Bod tři – nic se nemá přehánět

U sladkých i drsných přezdívek se však nemá nic přehánět. Pokud muži dvacetkrát za sebou řekneš jakoukoliv přezdívku a to proto, že se ti prostě líbí, nebo máš dojem, že se líbí jemu, tak tím ho moc neuchvátíš. Muži mají rádi přezdívky, ale v rozumném množství. To samé také platí u tónů a doprovodného chování. Zajisté je potěší, když mu roztomilou přezdívku řekneš jemňoučkým tónem a příjemně ho pohladíš, nebo u drsnější přezdívky použiješ trošku tvrdší tón a poplácáš ho po zádech. Ovšem ani tohle se nemá přehánět, jinak u něj moc nezaboduješ. Jednou se mi stalo, že jsem se byla podívat do mého oblíbeného obchůdku s hadříky, kde jsem narazila na jeden pár. Slečna svému příteli říkala „Nugýsku“ a při ukázce prádla, které si vybírala, se před ním divně natřásala. Její „Nugýsek“ z toho evidentně radost neměl a po zabrblání se odebral do míst s pánským oblečením. Takže závěr je asi takový, že záleží hlavně na tom, jak muži určitou přezdívku podáš.

Bod čtyři – přezdívky na pochválení a škádlení

Muži mají přezdívky nejraději, pokud jsou spojené s nějakou pochvalou nebo příjemným poškádlením. V této chvíli u nich přezdívky zajisté bodují. Využít je můžeš nejen při běžných pochvalách, ale i při darovaní nečekaného dárečku, taktéž i během vaší předehry a roztomilého škádlení. Přezdívky tak bude mít spojené s tím příjemnějším, než kdybys mu je říkala během vašich hádek a sporů. Zároveň je používej i v případě, kdy chceš svého miláčka vyprovokovat k nějaké příjemné postelové akci. Použij na něj třeba větu typu: „Dokaž mi, že nejsi jen ten slaďoučký broučínek“. V muži pak zapneš takový spouštěč vášně, který ti bude chtít dokázat, že opravdu není jen ten broučínek. Díky tomu můžeš okusit i tu příjemnou o něco divočejší stránku tvého partnera.

TIP do diskuze: Jak říkáš svému klukovi ty?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivet

  Ja svojemuu milencovi aneb kamaradovy rikam “Mr. Divinee” v pprekladu “Pan bozsky” :) ) Jak v sexuu ve mestee.

 • Zdena

  Milen a milenku
  preklad:Milacku :D

 • Pastelka

  sluníčko :) milačku

 • Danniele

  Já měla velmi originální přezdívku “Cvrček” :) nooo a jemu jsem nejčastěji říkala jménem .. velmi vyjímečně lásko nb zlato :) Jsem zastánce, že sladké přezdívky by měly spíše být pro dívky… klukům ráda říkám jménem např.Tomáš, Tome atdd… :D

 • terry

  říkali jsme si zvíře, příšero nebo třeba tygře a tygřice :) nic takového jako neoriginální broučku nebo miláčku (to mi třeba přijde jako po 30ti letech manželství:D)

 • Ivana

  My jsme si s mým klukem..ted už bývalím, říkali Zlato..on mě i já jemu

 • http://kristy-y.blog.cz Kristy

  Šmudla :D D ♥ Nějak se mi to zalíbilo a můj miláček nic nenamítá :) )* Protože občas se chová jak Šmudla ze Sněhurky :D D :-*

 • Andy

  Tak u nás kraluje klasika “dupi” a “bobku”