Skoro každý máme zafixováno, že nejlepším poměrem je nižší žena a vyšší muž, případně případ, kdy jsou si oba svou výškou rovni. První zmíněná varianta se však řadí k těm poměrně nejčastějším a nejoblíbenějším a důvod je zcela jednoduchý. Ale co když je to zcela naopak a kluk je nižší, než jeho partnerka? Může tahle situace znamenat problém?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Výška partnera je často diskutovaný problém. Dokáže představovat reálnou překážku ve vztahu?

Výška partnera je často diskutovaný problém. Dokáže představovat reálnou překážku ve vztahu?

I kluk s nižší výškou dodá pocit bezpečí

I když se dá říci, že výška u partnera je něco méně důležitého, než jiné věci, je nutno podotknout, že vyšší výška u kluka dělá se ženskými pocity své. Vyšší kluk dokáže své o něco nižší polovičce předat pocit bezpečí a jistoty. Vyšší výška u partnera tak dodává pocit, že nás dokáže dostatečně ochránit. Jiný pocit tedy může nastat v momentě, kdy je kluk nižší než ty a jedná se už bezpochyby o něco jiného. Ale jedno je jisté. Výška neznamená zcela všechno a pocit bezpečí a jistoty ti může dodat i kluk s nižší výškou, který však bude mít to pravé charisma a ochranitelskou duši, že i vyšší týpky strčí do kapsy. Pokud je tedy pro tebe prioritou něco jiného než jeho výška, nebude v tomto směru vztah s menším klukem problém.

Jde i o vzájemné pocity

Výrazně rozdílná výška však ovlivňuje i pocity na obou stranách. Je tedy možné, že vedle kluka, který je o hlavu až dvě menší, se nebudeš cítit zrovna nejlépe. Možná budeš mít i dojem, že vedle tebe kráčí spíše dítě, než rovnocenný partner. Stejně tak se ale může cítit i on a třeba u něj nastane pocit, že ty jsi ve vztahu nadřazená a on se někde pohybuje v pozadí. Kromě toho může nabrat dojmu, že to není právě on, kdo je ve vztahu silnější a že místo alfa samce zabírá pozici „pindi“ bez charismatu. Bohužel i takové pocity mohou kluci s nižší výškou zažívat a je jich bohužel o něco víc. Oba můžete zažívat mnoho nepříjemných pocitů právě z toho, že je vaše výška rozdílná, a pokud to nějakým způsobem nepřekousnete, může nastat velký problém. Bohužel pocity hrají ve všem velkou roli, a pokud svůj vztah nezaložíte na jiných základech a pocitech může se stát, že vztah s takovým výškovým rozdílem nejspíš nebude mít dlouhé trvání.

Ankety mluví proti

Snad na všechna témata se dají nalézt ankety a jinak tomu není ani v tomto případě. Jejich výsledky však jdou proti klukům, jejichž výška je nižší a tudíž získávají nejméně procent. Což je dáno právě výše zmíněnými pocity, ale i měřítkem společnosti. Další důvodem jsou i výzkumy vědců, kteří udávají, že nižší výška u partnera znamená i nižší genovou vybavenost, čímž je v podstatě řečeno, že je méně vhodný pro život. Bohužel všechny tyto fakty či spekulace ovlivňují celý postoj k této situaci a především přinášejí komplexy pro kluky s nižší výškou. Ačkoliv skoro vše mluví proti nikdy nelze říct, že zrovna nižší kluk je pro život nevhodný. Záleží na konkrétní osobě a i kluk s napoleonským komplexem dokáže hravě strčit mnohé kluky do kapsy. Takže jedno je jisté. Pokud by ti s takovým klukem bylo fajn a dokázali byste překonat ty negativní pocity, případně narážky okolí, můžete mít zcela plnohodnotný vztah se vším všudy. A co se týče sexu, ani zde není problém. Vždyť dlouhá léta platí pravidlo, které praví, že v posteli se vše vyrovná :-) . A jaký je tvůj názor na vztah s klukem, který by byl nižší než ty?

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Nyny

  Ale kdyz jako.. No beme to takhle je o dva rony starsi jak Ja a je mensi ale on je upe roztomiloucekj me se mensi kluci proste libi i kdyz jsem moc vysoja ale me to nevadi akorat toho meho kluka se kterym sem rok a tei mesice si z nej delam srandu :D D

 • mija

  Všechny tu píšete jak jste vysoké :D ale myslím že většina z vás nemá jako já přes 190 cm ale i přes tu výšku musím říct že mi to zatím nějak extra nevadí….

 • Anonymka

  Taky jsem opravdu hodně vysoká, tak mi hold nezbývá nic jiného, než si vybírat mezi staršími :-P

 • M.

  Já jsem hodně vysoká, takže s tímto mám docela problém a komplexy mám teda spíš já..Docela mě to mrzí,protože si nemůžu moc vybírat a když se zamiluju do menšího kluka, tak si hned říkám, že on by o vyšší holku nestál..nevím…:(

 • Klárí ♥

  Mě se VŽDYCKY líbí nižší kluci. Ne že bych si je vybírala, ale zkrátka se zamiluju. Nejsem povrchní, miluju tu povahu. Zrovna teď už měsíc s jedním chodím a dokonale si rozumíme. A že jsem o pár centimatrů vyšší se dá přežít ;)