Strach z neznámých věcí je přirozený. Pokud se jedná o sex, mysl se snadno naplní pochybami a obavou z prvního pohlavního styku, z jeho následků, z myšlenky, zda tě nebude za to někdo odsuzovat, z případného nechtěného otěhotnění, z nákazy pohlavní nemocí nebo jednoduše bojíš ukázat svoje nahé tělo. Co můžeš udělat, abys sex prožívala bez strachu? Kámoška ti poradí.

avatar

Petra Nachtmanová

I kluci mají obavy z prvního sexu, ale opravdu není čeho se bát...

I kluci mají obavy z prvního sexu, ale opravdu není čeho se bát. Chce to mít pouze dostatek informací.

Sex je častou příčinou strachu

Měj na paměti – strach ze sexu v tobě zanechává pocit tísně a trápíš se. Pak je samozřejmě nemožné, abys při milování prožila dostatečné uspokojení, radost a poznala jinou svobodu z tělesného požitku. Snaž se potlačit svou nervozitu, protože pokud dojde jednou ke krásnému spojení, stálo za to trochu zariskovat. Často se dívky cítí zahanbeny, když musí ukazovat nahé tělo. Hlavně tě určitě trápí, jestli se mu budeš dostatečně líbit, aby tě neviděl a nerozešel se s tebou. Zbytečně se netrap! Lidské tělo bylo stvořeno jako nástroj k potěšení a musíš ho akceptovat takové jaké je – starat se o něj, ale nestydět se za něj! Zdravá sebedůvěra je v posteli vždy vítaná! Další častým problémem u žen je strach z bolesti při aktu, z krvácení a z otěhotnění. V tomto případě je nejlepší si o sexu něco přečíst a trochu se vzdělat, aby mohly podobné obavy rychle odejít. Stačí porozumět, jak funguje naše tělo a užívat některé z antikoncepčních metod.

Sex a strach? Nejsi sama!

I mužům nahání sex strach. Nemysli si, že zrovna tvůj partner by k nim nemohl patřit. Možná na tebe působí jako velký znalec nebo suverén, ale to neznamená, že v sobě také nedusí dost velké obavy. Přepadá je i dost velká fóbie z nezdaru. Bojí se, že nebudou mít erekci během sexuálního aktu, budou ejakulovat předčasně (což je právě psychologický problém a jde ho ve většině případů ovládnout), že jejich penis je na báječný sex příliš malý. Mimochodem, na velikosti nezáleží, pokud zvolí dobrou sexuální taktiku. Sex v nich vyvolává představy, že myslíš na někoho jiného a vzrušení a orgasmus jen předstíráš, nudíš se s ním a budeš kritizoat, jak nedokonale nahatý vypadá. A nejvíc ho štve srovnávání s bývalým. A celkově jim ze všeho vyjde: „Jsem špatný milenec! Sex není mým nejlepším hobby.“

Nekaž si své poprvé…

Sex na úplně první pokus trochu bolí. Sex i mile překvapuje. A věř, nemá smysl si úplně poprvé zkazit požitek s nějakým namyšleným frajírkem, co myslí akorát na svoje potěšení a vyžívá se v ponižování panenské kočičky. Je jich kolem tebe opravdu spousty, co se vytahují a během let poznáš, že se neměl ani čím chlubit! Úplně nenápadný kluk si dá mnohdy na milostném zážitku daleko víc záležet, když oba překlenete stud a povíte si aspoň základní věci kolem styku. Dále si pamatuj, že není důležité kolikrát, ale jak – sex kvalitní v tobě zanechá daleko příjemnější pocity. Tedy, hlavně se starej o požitek z daného momentu, to ostatní přijde časem…

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Wendy

  STRACH ZE SEXU – PRO VÁS!!
  Ahojky, jelikoz sem prozila pribeh s tím, že sem ze sexu měla takový strach, že sem se rozhodla o panenství přijít sama, kladla sem si otazky něco jako CO KDYŽ VYTEČU MOC, CO KDYŽ MĚ TO BUDE BOLET, CO KDYŽ DO MĚ ANI NEVNIKNE (?) … a už si můžu odpovědět, netekla jsem moc, ale jen tak “decentně”, vubec mě to nebolelo a vnikl do mě, alespoň do poloviny;-). První sex sem prožila parádně. Byl orál (69) a poloh jsme vyzkoušeli nejmíň 2 nebo 3 a já byla na míru spokojena:) .. a potvrzuji že SEX JE JAKO DROGA. Jednou zkusíš a chceš pořád:).. Já poslední dobou mám strašný absťák a hned bych dala nějaky ten sexik jenže mam problém, že v brzkych dnech mam dostat menstruaci, tak raději čekám čekám:(( … PS: NEBÁT SE JE HLAVNÍ!! … TŘEBA SE PŘEKONEJ SAMA! KOLIK LIDÍ DENNĚ NA SVĚTĚ SEXUJE, JE TO PŘIROZENE!!:))

 • Kámoška.cz

  Ahoj Lucko, pokud hovoříme o klasické souloži, penis se zavádí do vagíny. Každopádně ti v tomto případě mohu doporučit podívat se do encyklopedie http://cs.wikipedia.org/wiki/Sex

 • Lucka

  Tedy já myslím jako přímo do které díry tam dole protože jich je tam o něco víc než jen jedna :-(

 • Lucka

  Ahoj já čtu i podobné články a hrozně se toho bojím jenže…neb¨vím jak mám svůj dotaz zformulovat ale asi takhle:Kam se penis strká při sexu ?? Vím že to je asi divné ale já to prostě nevím a bojím se zeptat mám y protože ta by mi řekla že sem na tohle ještě moc malá. Poradíš mi prosím??

 • Renuše

  Ahoj :) potrebuju vedet, jestli je mozne ze kdyz si strkám prst do pochvy a to jen jeden je to tak maximum co moje pochva dokaze udelat. je to normalni?? muze se do me vlést pri sexu penis od přítele?? a jeste dotaz co muzu udelat pro nejmenší bolest pri sexu?? e mozne ze mi to ulehci prstění a použivani tamponu?? jestli ano a je ještě něco, prosím napiš:)) děkuji moc.) newim si rady :( (

 • Kámoška.cz

  Ahoj Nikooool, jsem ráda, že jsem se s článkem trefila. A věř mi, rozhodně si nevymýšlíš. Raději počkej na toho, u koho nebudeš takhle váhat. Chybu tím udělat nemůžeš.

 • Nikooool

  Tenhle článek jak na míru ušitý, zrovna tím procházím a nevím jestli můj kluk je ten pravý. Jestli se mi do toho chce zrovna s ním. Není pro mě ten koho bych si předctavovala, ale možná si jen vymejšlím a měla bych do toho praštit.