Snad ze všech stran slyšíme, kde zas koho přepadli, okradli nebo dokonce znásilnili. Taky o tebe mají tvoji rodiče strach, když se vracíš v noci z party nebo pozdě večer ze školy? Pořiď si paralyzér a uklidni je i sama sebe.

Nauč se bránit

Cesty ve tmě mohou být riskantní

Ne každá z nás má možnost navštěvovat hodiny sebeobrany, kde by se naučila, jak správně kopnout člověka, který ji napadne. Určitě to znáš i z vlastní zkušenosti. Vracíš se v noci domů, tvé kroky vedou temnými uličkami města a jen alkohol v krvi ti dodá trošku kuráže, pomůže zahnat strach a černé myšlenky. Snad každé město má svá zákoutí a parky, ve kterých číhá potenciální nebezpečí.

Elektrický paralyzér pro větší bezpečí

Nejlepším preventivním opatřením je drobná zbraň, se kterou se budeš cítit vždy v bezpečí. Můžu ti doporučit elektrický paralyzér, díky kterému půjde každý útočník k zemi. Paralyzéry se běžně skládají z několika částí. Můžeš si pořídit paralyzér v kombinaci s LED svítilnou, který útočníka navíc i oslní. Dále se prodávají modely kombinované s obrannými spreji. Paralyzér můžeš pohodlně ovládat i jednou rukou. Rovněž se nemusíš bát, že by ti v kabelce nebo v kapse zabral hodně místa – prodává se i v kompaktním provedení, kdy je velký asi jako rtěnka.

Pepřový sprej nebo teleskopický obušek

Velmi oblíbenou a účinnou zbraní jsou také pepřáky s dosahem až 6 metrů. Můžeš je použít na člověka i na nebezpečné zvíře. Pepřový sprej je navíc skladný, má dlouhou životnost a stojí jen pár korun. Dráždí oči i kůži. Můžeš ho použít také za větru nebo v dešti.

Moment překvapení

Doporučit lze i pořízení teleskopického obušku, který již dávno nepatří jen do rukou policistů. Takový teleskopický obušek rychle vytáhneš jednou rukou a můžeš jím libovolně pohybovat dopředu i dozadu. Na jeho použití není potřeba příliš síly. Útočník navíc většinou netuší, že se máš jak bránit, a tak tvou sebeobranu rozhodně nebude očekávat.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Jaké dámské parfémy bodují na českém trhu?

Prohlédni si žebříček nejoblíbenějších parfémů, se kterými ho zaručeně okouzlíš.

Sponzorovaný tip

Přidej komentář

  • Majco

    Pocit bezpečia je to najhoršie, čo môže žena mať. Ak si bude myslieť, že je v bezpečí, že sa jej nemôže nič stať, tak jej zmysly budú otupené a o to ľahšie ju zločinec premôže. Ak je žena dosť hlúpa na to, aby sa vystavovala nebezpečným situáciám, tak by mala byť aj dosť múdra na to, aby sa naučila postarať sa o seba.

    Mať paralyzér/sprej/obušok je fajn, ale bez desiatok hodín nácviku a praxe útočník veľmi ľahko získa jej obranný prostriedok a kľudne ho použije proti jej. So sprejom v očiach alebo paralyzovaná sa žena ľahšie znásilňuje.