Vztah by měl být založen na opravdových lidských hodnotách. Pokud je založený jenom na sexu, nemůže fungovat! Nebo? Zjistila jsem, že i takové vztahy jsou možné.

avatar

Karolína Hrubá
Rebelka, která jde do všeho naplno a před ničím se nezastaví.

Vztah, který je založen pouze a jen na sexu není tak nevšední nebo nemožný, jak se může na první pohled zdát. Nemluvíme tady teď o prostituci. Ani se nebavíme o situaci, kdy jednomu z partnerů jde jen o sex a druhý tím trpí. Mluvíme o partnerech, které k sobě pojí pouze sex a nic jiného je neváže.

I vztah založený na sexu má své opodstatnění

Takový vztah je velmi zvláštní a opravdu chvíli trvá, než jej pochopíš jako samostatnou kategorii vztahu, aniž bys v tom viděla jiné důvody. Aby byl takový vztah úspěšný, musí platit jedno pravidlo: oba partneři s tím musí dopředu souhlasit a dodržovat si odstup v citových oblastech. Zajímavostí vztahu, který je založený na sexu, je odsouzení nevěry. Partneři, kteří se na takovém vztahu domluvili, považují nevěru za dostatečný důvod k ukončení jejich stávajícího vztahu.

Má vztah založený na sexu nějaký smysl?
Některé vztahy, které jsou založené pouze na sexu, trvají i roky.

Kariéristi nemají na budování vztahu čas

K tomuto prapodivnému vztahu může dojít z mnoha důvodů. Týká se to workoholiků a kariéristů, kteří mají spoustu práce a nemohou vztah naplno rozvíjet ani jej budovat. Přesto nechtějí být sami. Často v tomto spojení dochází i ke společnému bydlení, kde má každý svůj pokoj, nebo oba spí v jedné místnosti, ale jinak se každý věnuje jen sám sobě.

Bolest z posledního vztahu a citové ochromení

Další skupinou lidí, kteří se odhodlají ke vztahu založenému jenom na sexu, jsou partneři, kteří jsou z minulých vztahů natolik zklamaní, že jim stačí pouze sex a v citových oblastech se nechtějí vázat. I takových partnerů je více než dost.

Vášnivý polibek
Pokud takový vztah vyhovuje oběma stranám, je vše v pořádku.

Partneři někdy o nic jiného než sex nestojí

Někdy se k podobnému stylu přikloní i starší partneři, kteří již mají třeba i vlastní vnoučata a manželství jim zkrachovalo nebo jim druhý z manželů zemřel. Takoví lidé mají již vlastní životy, a pokud se rozhodnou pro nový vztah, nemají už chuť nic nového budovat. Fyzický kontakt je ale důležitý pro lidi v každém věku a tak může i z tohoto důvodu dojít ke vztahu, který je na tomto fyzickém kontaktu založen, ale jinak není důležitý.

Se vztahem založeným na sexu musí souhlasit oba

Najde se i pár dalších extrémů, kdy spolu žijí dva partneři, aniž by podnikali společné výlety, nebo společně plánovali budoucnost. Z různých důvodů nechtějí nebo nemůžou nic budovat a tak jim to zkrátka vyhovuje.

Touha po citech
Ve většině případů nakonec zvítězí touha po citech.

Vztah založený na sexu nemá nekonečné trvání

Podobné vztahy ale mají delší trvání jen ve výjimečných případech. Zklamaní muži i ženy časem zapomenou a chtějí své štěstí vyzkoušet znovu. Kariéristi se práce také jednou nabaží a chtějí se usadit. Nebo se partneři své sexuality navzájem nabaží a nemají na čem dál stavět. V takových chvílích se většinou idylický sexuální vztah rozpadá a přijdou vztahy nové, které jsou již založeny i na lásce, porozumění a pravých lidských hodnotách.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář