Je to jedna z možnosti, jak získat chlapa svých snů, nebo jen místo, kde narazíš na podivíny? To, že online seznamka je diskutabilní téma, není žádný pochyb. A o ty? Důvěřuješ seznamování na internetu?

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

Lze ještě dnes najít přítele na online seznamce?

Dlouhá historie

V České republice online seznamky zaznamenaly největší nárůst registrovaných lidí kolem roku 2000. První seznamkou, která byla přístupná na internetu byl X chat, který sice funguje do dnes, ale lidí kteří pravidelně chatují, je minimum. Jeho první název byl Xtalk a největší seznamkové boom nastalo v roce 2000, kdy skoro každá seznamka tzv. praskala ve švech. Tato seznamka vznikla v roce 1997. Možná potom si pamatuješ oblíbené líbimseti.cz nebo lide.cz. Sice weby fungují do dnešní doby, ale uživatelů je čím dál méně. Dnes existují specializované seznamky, které ti mohou pomoci najít muže snů, avšak většina je již za poplatek. Také většina těchto seznamek jsou vedené v zahraničí.

Ne vždy narazíš na úchyla

Většina dnešních lidí hledá partnera na akcích nebo v běžném životním rytmu, ale je ještě několik lidí, kteří seznámení prostřednictvím internetu mají rádi. Jednou z věcí je, že o nic nejde! Prostě si jen s někým píšeš a potom, třeba dojde na rande. Seznamování na internetu má i své hrozby, a to především nebezpečné osoby, které tě mohou vylákat a třeba i ublížit. Poslední dobou se na seznamkách vyskytují podvodníci, kteří ti naslibují cokoliv a pak tě mohou okradnout. Avšak i přes tyto nevýhody, je na seznamce i hrstka těch, kteří jen čekají na tu pravou.

Seznamky v zahraničí

Online seznamky v zahraničí jsou úspěšnější než v České republice. Je to rozdílné podle toho, jak daný stát funguje. Ve větších městech je větší výskyt cizinců, tím pádem na seznamce můžete narazit na nejrůznější národnosti. Pokud vám vyhovuje rozmanitost, je to rozhodně pro vás. Zahraniční seznamky již nabízejí i filtrování vašeho vysněného partnera. Tím pádem si můžete vybrat, jaké vzdělání bude mít partner, plat, profesy, vlasy, oči, postavu nebo jak daleko bude od vašeho bydliště.

Jak vidím seznamku já?

Otázka: Vyzkoušela jsi někdy seznámení na internetu, a jak to dopadlo?

Klára 25: Já mám zkušenosti s online seznamkou opravdu skvělé. Našla jsem si tam partnera a jsem, sním do dnešní doby. Tehdy mi bylo 18 let a pamatuji si, že jsem byla hrozně nervózní, ale dnes to bylo nejlepší, co jsem kdy udělala. Měla jsem několik i kamarádek, které jsem tehdy našla na lide.cz s některýma jsem v kontaktu do dnes. Je pravda, že v dnešní době už bych na seznamku asi nešla, ale tehdy to byla skvělá zábava.

Katka 30: Vyzkoušela jsem před několika lety v ČR seznamku a to z donucení. První chtěl sex a u druhého neproběhla z mé strany chemie … Pak až po letech v Anglii. Spis než z potřeby potkat partnera, to bylo kvůli mé angličtině. A pokud z toho vzejde vice, budu jen rada. Překvapivě jsem zábrany vůči tomuhle seznamování tady v UK mela mnohem menší. Byla to zábava potkávat nové lidi různých kultur. Měla jsem celkem asi 6x rande. Potkala jsem i někoho s kým mi bylo opravdu dobře. Díky těmto zkušenostem jsem svůj pohled na internetové seznamování přehodnotila. Samozřejmě potkáme i podivné živnosti, ale to i venku na ulici nebo v baru.

A jaký je tvůj názor na seznamování na internetu? Našla jsi lásku svého života online?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář