Vše co si chtěla vědět o pusách, polibcích a technikách líbání ti přináší speciální líbací návod, který je určen nejen začátečnicím. Přinášíme ti rady a triky, jak se stát neodolatelnou sexy dračicí a jedním polibkem získat každého chlapa. Možná nelze naučit skvěle líbat podle nějakého návodu, ale určitě lze získat alespoň základní přehled o tom, čemu by si se měla vyvarovat.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Líbání - exkluzivní návod

Oba se chcete políbit, vaše rty se přibližují a brzo se setkají ve sladkém polibku.

Úvod do líbání

Všude se dočteš to stejné – líbání s klukem nelze naučit a vše musí vycházet z tvých pocitů a situace. Do určité míry je to určitě pravda. Na druhou stranu to ale neznamená, že neexistuje seznam základních pouček a pravidel, které je před a během líbání dobré dodržovat. Přece jenom je líbání aktivita jako každá jiná, takže i v ní se můžeš časem zlepšovat. Důležité je nemít strach, naslouchat signálům partnera a být přirozená. Možná pak sebe sama překvapíš tím, jak ti líbání přijde snadné.

Před líbáním

Líbání je dost intimní záležitost, během které jsi klukovi opravdu blízko nejen psychicky, ale i fyzicky. Především kvůli té druhé blízkosti je bez nadsázky vhodné zkontrolovat čistotu chrupu, svěžest dechu a případné nedostatky dohnat vyčištěním respektive Tic Tacem nebo žvýkačkou. Třebaže ještě neztratila žvejka příchuť, musíš se jí vždy před líbáním zbavit. Popraskané nebo vysušené rty si potři balzámem. Pokud chceš kluka trošku potěšit, může být klidně s příchutí. Lahodně ovocné polibky si určitě zapamatuje. Při polibku se k tobě přiblíží nejen partnerovo rty, ale i nos! Správné pachy dělají své, takže klidně můžeš vsadit na trošku oblíbeného parfému stříknutého na tvůj krk.

Těsně před polibkem

Oba se chcete políbit, vaše rty se přibližují a brzo se setkají ve sladkém polibku. Dej na své pocity a pokud chceš kluka obejmout kolem ramen, klidně to udělej. Poslední krok by vždy měl být na tobě. Směřuj partnerovo ruce tam, kam je ti to příjemné. Většině kámošek se například líbí, když je kluk během polibku hladí ve vlasech.

Oči zavřené nebo otevřené?

Zde záleží pouze na každé z nás, ale drtivá většina lidí má při líbání oči zavřené. Není to z toho důvodu, že by si snad během líbání představovali někoho jiného. Víš ale, co se říká? Ten, kdo má při líbání oči otevřené, často přehlédne to nejdůležitější.

Techniky líbání

Zde je seznam nejběžnějších technik líbání. Techniky ber pouze jako návod, základem je se u líbání uvolnit a vše pak půjde úplně samo.

1. Něžné líbání

Polibky nemusí být vždy vášnivé jak z těch nejdivočejších filmů. Často stačí se něžně dotýkat rty a pusinky jen tak dávkovat všemožně na pusu či krk partnera. Rtů se dotýkej zlehka a vždy jen chviličku. Odvážnější mohou rty partnera jemně olíznout špičkou jazyka, přejíždět po nich ze strany na stranu a citlivě na ně foukat. Po chvilce určitě partnerovi půjde vzrušením mráz po zádech. Rty se při takovém líbání prokrví, stávají se citlivějšími a plnějšími.

2. Zapojení zubů

Že nemají zuby při líbání co dělat? Tak to rozhodně není pravda, jen je zapotřebí dostatek opatrnosti. Během líbání můžeš zuby jemně stisknout dolní ret partnera. Podobné zlobení ho určitě překvapí. Pro první polibky ti zapojení zoubků moc nedoporučuji, protože by si mohla kluka klidně i vystrašit.

3. Hra rtů

Takový mladší bráška francouzského polibku je následující postup líbání. Stiskni partnerův dolní nebo horní ret mezi své a něžně ho saj. Pozice hlavy můžeš měnit, hlavně nezapomínej pravidelně dýchat. Rty se díky sání stávají opět citlivější a tím pádem i vzrušivější.

4. Francouzský polibek

Líbání jazykem neboli francouzák je pravděpodobně jednou z nejobávanějších technik líbání, ale nemusíš mít strach. Jemně pootevři ústa a vklouzni špičkou jazyka mezi rty partnera. Jazykem přirozeně pohybuj tak, jako by si s ním kroužila dovnitř a ven. Velkou roli během francouzského líbání hraje partner. Vaše jazyky by měly být sladěné a zbytečně se ve spojených ústech nepřetahovat o dominanci. Za žádnou cenu se nesnaž svůj jazyk strčit klukovi až do krku, to rozhodně není dobrá cesta. Pokud se o něco podobného snaží partner, můžeš mu říct, že preferuješ jemnější zacházení. Přílišná snaha k francouzskému polibku nepatří, nech se raději unášet krásou okamžiku.

5. Zkrátka líbání!

Jaká je tedy ta správná technika líbání? Žádná správná není, záleží pouze na tobě a tvém klukovi, která z nich je pro vás v daný okamžik ta pravé. Jednotlivé techniky můžete libovolně kombinovat. Po chvilce ladění poznáte, co se vám líbí.

Jak se naučit líbat?

Hodně z nás se naučilo líbat nejdříve s plyšákem nebo kámoškou. Není na tom ve výsledku nic špatného, ale rozhodně to není ta nejvhodnější cesta. Líbání nelze naučit čtením článků a tajnými pokusy s kámoškou. Líbání je něco, co se musí zkrátka zkusit ve správný moment se správným člověkem. Pokud tě tvůj první polibek teprve čeká, nesnaž se příliš soustředit. První pusa je zkrátka něco kouzelného, co je škoda propásnout kvůli stresu z případného trapasu.

A kdy jsi ty dostala svůj první polibek? Jaké to bylo?

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • tt

  Přesně moje slova !!:)) taky jsme to chtěly zkusit s kamaradkou, ale ještě jsme se k tomu nedostaly..

 • tt

  Tak si to uží.. :D sice opožděně, ale tk je jedno ne?? :D

 • tt

  Ahooj :) ) četla jsem si tvúj komentář, a myslím, že je nejlepší dopředu nic nestudovat a nechat to potom jenom na tý pravy chvilce.. :) ) ;) ) určitě, co se hned s někým dáš dohromady, se nebudete hned líbat..možná že jo, ale to pak záleží už jenom na vás.. :) Jediný, co ti poradim je to, že nejdřív začínejte jenom tak pusou..pak se to pomalu rozjede a to už spozoruješ co a jak.. méla jsemto taky tak .. :) ) hodne štěstí :-) ) :-*

 • tt

  Ty seš taky dobrej kámo :D prej že je to normální jo? Užil sis to aspon?? :D D

 • Naty

  Ahoj,ja jsem uplně mimo chci to zatím bez jazyka.Takže mám dát můj ret na jeho yřeba horní a jen zavírat a otvírat a pohybovat hlavou ale pořád na hirním!!?;)

 • Kač

  Poprvé jsem se s klukem líbala v patnácti a jsem s ním doteď(bude mi 18)…holky,ve třinácti ještě nemáte co řešit,pochybuju,že vztah ve třinácti k něčemu je…. Čekala jsem,kluky jsem odmítala,protože jsem v tom neviděla budoucnost a jsem šťastná. Samozřejmě jsem při líbání byla nervózní,ale časem zjistíte co má partner rád,synchronizujete se a všechno bude krásný :) není se čeho bát,ale je na co čekat :)

 • Becky

  Ahoj :) Já měla první zkušenost se svojí partnerkou. Přišlo to nečekaně a bylo to opravdu nádherný. Nevím, jak to máte vy s klukama ale se ženskou je to trošku o něčem jiným :)

 • Lucka

  Ahoj je mi 11 let a ještě jsem se nelíbala… moc se bojím a můj kluk si o mě nejspíš myslí,že ho nemám ráda,když ho nechci ani políbit. Zatím jsme si dali spoustu pusinek,píše mi dokonce i básničky na dobrou noc a tak. Moc se stydím,co když to pokazím a on to začne po škole říkat,že neumím líbat? Mám to zkusit nebo ne?

 • Majky

  neboj se :) … i ja sem se zpočatku bála ale neboj :) bude to užasni :) ver mi … jenom delej co ti prijde jako spravny a prijemny :)

 • Majky

  to akože fakt ?

  11 ročná baba ?

  drbe ti ?

 • dasdsd

  pěkná pohádka:))

 • Háňa-páňa :-)

  Vyndáš jazyk z jeho pusy a jako by se od něj “odcucneš” :-)

 • klára

  ahoj je mi 15 a ještě jsem neměla kluka a ted’ ho mám a máme spolu jít poprvé ven a já se strašn+ bojím a jsem ve stresu že nebudu umět líbat nebo udělam něco špatně :( on už se libal ale já ne :/ strašně se bojím že se strapnim nebo tak prosím momoste mi :/

 • maki

  ahoj je mi17 let a ještě jsem s nikým nechodil a je to normální?

 • velkej vocas

  Ty vole, tak s tebou bych teda šukat nechtěl. Když se nevykoupeš, nevyčisťíš zuby tak ti asi seschne kunda.

 • Nelly

  A jak chceš pomoc? Francouzák nebo pusa?

 • Réňa

  Ahoj je mi 14 let a mám kluka, vždy když je příležitost tak by se chtěl se mnou líbat, ale já se toho bojim a nevim co bych mu měla říct. říkám mu ne a on se ptá proč ne? a vždy mu odpovím to samí… (co bych měla dělat?)

 • Any

  Děláte si srandu ? Křivé zuby nevadí .. Jako , že se ptáte jestli vadí rovnátka .. To taky ne .. Když tě ten kluk má opravdu rád tak je mu to jedno !!

 • Any

  Ahojda já mám rovnátka a už sem se líbala … Rovnátka můj kluk vůbec necítí nic to není .. :) Je to jakoby sem je neměla :P

 • aNoNiM

  Lidi, mám otázku, když se někým dolíbáte, jak to potom zakončit? Jako ho obejmout nebo tak? Děkuju :)

 • Petra

  Vaše starosti bych chtěla mít.. :P líbala jsem se s klukem až v 15 a bylo to krásný on umí líbat uplně užasně a mě to bylo strašně příjemný Petra

 • andy

  od kolika chce! nebo az budes pripravena

 • andy

  nemej strach treba se to tomu klukovy bude libit

 • andy

  no vadi ale zkus na to neupozornova

 • andy

  no, zkuse vykoupat aspon aspon trochu si ty zuby vycisti a nouskodilo by si trochu na mazat rty ovocnym balzamem!

 • Issabellka

  Ahoj,je mi 13 ..mela jsem uz hodně kluků ,ale vždy z toho byla jen pusa nebo jen držení za ruce…teď mam kluka…o rok staršího než ja a je perfektní uz nekolikrat byla pusa a on chce zkusit líbání. Bála jsem se a říkala, ze ne… On řekl ,ze počká az budu připravena. Prostě když se budete bát dát mu pusu nebo tak, tak se mu svěřte…určitě vás za to neukousne :P ,
  Ps: diky teto strance jsem dostala kuraz,Moc dekuju

 • Jindra

  Ahoj, je mi 13 a hrozně se mi líbí jeden kluk na facebooku a když jsme sami tak je hrozně milej a flirtuje se mnou ale na veřejnosti mně úplně ignoruje. Mam s tím něco dělat?

 • XY

  Ja som mala strojček a aj partner chvíľu. Dali mu ho asi po 4 dňoch dole. Bola som z toho strašne smutná :/ (strašne sa mi hodil a vyzeral dokonalo *-* .. to je jedno) .. Aj ja som si myslela, že mi to bude zavadziať, ale vôbec ;) Ono.. ty sa bozkávaš perami a nie zubami :D .. Fakt. Nič to nie je a je to rovnaké ako bez strojčeku ;)
  .

 • Anne

  Ahojky, vím že píšu celkem pozdě.. Bude mi 13, a včera jsem poznala svého prvního kluka, do kterého jsem fakt blázen.. Začal mě líbat francouzkou metodou, jenže já se nikdy nelíbala a tak se bojím že jsem to pokazila a budu to kazit i nadále, ale z téhle stránky jsem se celkem dost poučila, díky moc.. Budete hodní když odpovíte :) )

 • Tren

  :D DDDD si dělá prdel ne ? :D

 • mrož

  Jo je. Tuleni a papoušci to to dělají běžně

 • CHasi

  Ahoj, bude mi 15, nikdy jsem neměla kluka a nikdy jsem žádného nepolíbila, nikdy jsem necvičila s kámoškou a pusu jsem klukovi dala jedině když spal a nehrozilo, že mu to dojde :D Vždycky jsem se toho strašně bála, ale jak čtu ty komentáře, začínám se na to strašně těšit :) ) :D a navíc jak tu pořád vidím: “Je mi 12/13 už jsem se vykousla je to super” Tak jsem fakt moc hrdá na to, že čekám na kluka, kterého budu fakt milovat :) Myslím, že se k tomu polibku už brzo schyluje a nemůžu se ho dočkat :) Je mi jedno co mám dělat, je mi jedno, jestli se budu třást, vím že to nějak zvládnu a že to bude super :) ) Můj jediný strach přináší mé nedokonalé křivé zuby :/
  A ještě mě vždycky zajímalo: Jak to mají holky s rovnátkama? Já je nemám, ale vždycky mě zajímalo, jaké to je, dyť to musí být něco úplně jiného ne? Navíc strašně musí bolet, když vás jimi praští nebo tak něco, ne?

 • Kateřina

  Ahojte je mi 12 let….Ještě jsem se z klukem nelíbala já to umím,ale nikdy jsi nejsem jista jestli to zvládnu bojím se co když mu zavadím zubem ? :( to by byl trapas a nebo tak něco :( :( on mi pořád říká ať to s ním zkusím,ale já odmítám prostě se bojím už jsem to zkoušela,ale né z klukem nemyslím jako že jsem se líbala z holkou to né :D poraďte mi prosím nebo si mě přidejte na fb :D :D :D :D KatushQa Sklenářová

 • temari92@seznam.cz

  http://dream-factory.blog.cz/ ahoj koukneš prosim na kamaradčin blog??

 • Natálka

  Ahojky, s klukem jsem se ještě nikdy nelíbala, tak doufám že mi to vyjde

 • dolly

  Vážně nechápu k čemu bude 11 ti letým holčinám ,návod k líbání :) holky proberte se mě když bylo jako vám ještě sem si hrála s panenkama ,a vy se tady ptáte jak se vykousnout , chcete kluka , chcete se probudit vedle něj , ale holky plyšový medvídci z postele neutíkají ;)

 • andrea

  Poprvé ve 14 jsem se naučila líbat s kamarádkou , protože jak už se říká .před kamarádkou se nemusím stydět.. poprvé sem měla hroznej stres i když vím že ona by s mi nesmála ,ale co už ,prostě sem byla hrozně rychlá ,až si kamarádka myslela že jí kecám že se neumím líbat ,potom jsme se začali smát a udělali sme to znova což už bylo lepší . . . . . . . potom jsme jeli na dovolenou k moři , potkali jsme tam opravdu roztomilého kluka se kterým sem se potom vykousla , bylo to ůžasné takže Žádný strach ;) myslim že kluci jsou taky ve stresu

 • Míša:)

  Ahoj, od kolika si myslíte že se holka může líbat?

 • Anonym

  ahoj, já jsem se poprvé líbala až v 15, měla jsem z toho hrozný strach, ale nic to nebylo a docela jsem si to oblíbila, ale teď mi je 16 a mám strašný strach z prvního sexu… :/

 • chlupatá opice

  Ahoj, jsem hnusná, tlustá, smrdí mi z držky a čistit si zuby fakt nebudu, chci se líbat a mrdat s jedním klukem poradí mi někdo jak na to?
  Děkuju Hugice