Vztahy někdy dokážou být velmi komplikované. Může dojít k tomu, kdy máš (nebo tvůj partner) k vašemu vztahu určité výhrady, rádi byste něco změnili nebo s partnerem procházíte vztahovou krizí. O to víc se mohou tyto komplikace prohlubovat, když si o nich nedokážete v klidu promluvit nebo dochází k nepochopení z obou stran.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Vztahy někdy dokážou být velmi komplikované. Může dojít k tomu, kdy máš (nebo tvůj partner) k vašemu vztahu určité výhrady, rádi byste něco změnili nebo s partnerem procházíte vztahovou krizí. O to víc se mohou tyto komplikace prohlubovat, když si o nich nedokážete v klidu promluvit nebo dochází k nepochopení z obou stran. Máš toho všeho dost, ale na vztahu ti záleží? Co zkusit interaktivní knihu přání, stížností i pochvaly, do které budete s partnerem přispívat a snažit se zkvalitnit váš vztah? Mrkni se, jak na to.

Nápad na založení knihy může působit jako hloupost, ale její přínos pro komunikaci ve vztahu nepopřeš.

Nápad na založení knihy může působit jako hloupost, ale její přínos pro komunikaci ve vztahu nepopřeš.

Založte si svojí knihu

K realizaci tohoto nápadu bude zapotřebí nějaký blok nebo větší sešit. Určitě nebude nutné pořizovat si nějakou bichli :-) , ale zase ne blok s pěti stránkami. Důležité je, abyste si stanovili pravidla pro vaše zapisování. To znamená, že budete věcně popisovat vaše přání, stížnosti, ale i vzájemné pochvaly. Dobrý tipem je, abyste vše formulovali tím způsobem, že se budete vyvarovat zájmenům „ty, ona, on“, i když v některých případech se tomu vyhnout nedá. Co si budeme povídat, kluci jsou někdy hákliví na nějaké výhrady a tak bude pro tvého kluka lepší, když věty budou formulovány věcně, ale bez označování jeho osoby, což by mělo platit i naopak. Takže je vhodné vyměnit například větu „ty jsi mě nepohladil“ za „dnes mi moc chybělo pohlazení“. Záleží však jen na vás, jak vám to bude vyhovovat a jaká pravidla si určíte. Pokud máte stanovená pravidla, tak s chutí do zapisování, které vám roztemní řadu tajemství a zlepší váš vztah.

Svěřte se s přáním vaší knize

Mnoho párů má problémy s vyjádřením svých přání a vzájemně si narovinu nedokážou sdělit, že by si přáli například vyzkoušet nové sexuální praktiky, použít erotické pomocníky a podobně. Nevyřčená přání se však nemusí týkat jen vašeho sexuálního života, ale i jiných částí vašeho vztahu. Pokud se třeba stydíte nebo neumíte si sdělit svá přání, bude pro vás schůdnější zapsat to do vaší knihy. Partner i ty se budete moci inspirovat vašimi přáními a snažit se něco zlepšit, změnit nebo napravit.

Máte vůči sobě výhrady?

Můžete být se sebou v jistých ohledech nespokojeni, a pokud jste se pokusili již v minulosti problémy řešit a skončilo to jinde, než jste očekávali, může být pro vás vaše kniha přínosem. Vyhnete se totiž řadě slovním nedorozuměním a případně i hádkám. Vadí ti, že se k tobě nechová tak, jak bys chtěla, výrazně se změnil nebo máš výhrady k čemukoliv jinému? Vše to do vaší knihy napiš a připoj k tomu, jak by sis ideální stav představovala. To samé platí i pro tvého kluka. Samozřejmě je jasné, že se navzájem nemůžete měnit dle libosti. Spíš se jedná o zlepšení vašeho vztahu a jednotlivých částí, které se třeba změnily nebo vyskytly během vašeho vztahu.

Pochvala nesmí chybět

Vaše kniha by neměla být jen sbírkou různé kritiky, ale i pochvaly, která by neměla být chybějící. Zalíbilo se ti, jak tě tvůj kluk mile překvapil, udělal něco nečekaného nebo dokonce vyslyšel tvé přání a stížnosti? Zaznamenej to do vaší knihy a neboj se ho skutečně pochválit. Pochvala je ve vztahu poměrně velkou motivací a věř tomu, že když ho pochválíš za nějaký překvapivý skutek, bude se tě snažit překvapovat častěji. A je jasné, že i pochvala mířená k tobě tě potěší a motivuje.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář