Není to tak dávno, co se razily názory typu: „Správný chlap má být udělaný, chlupatý a má smrdět“. Toto smýšlení je dnes na prudkém ústupu a ztotožňuje se s ním už jen pár jedinců – z nichž jsou to nejčastěji někteří postarší muži. Plno mladých kluků je dnes pravým opakem výše uvedeného – jsou to tzv. metrosexuálové.

avatar

Evril Štádlerová

Není to tak dávno, co se razily názory typu: „Správný chlap má být udělaný, chlupatý a má smrdět“. Toto smýšlení je dnes na prudkém ústupu a ztotožňuje se s ním už jen pár jedinců – z nichž jsou to nejčastěji někteří postarší muži. Plno mladých kluků je dnes pravým opakem výše uvedeného – jsou to tzv. metrosexuálové.

Kluk metrosexuál

Upravené nehty, dokonalá pleť, vystylingovaný účes a oblečení dle poslední módy!

Kdo je vlastně metrosexuál?

Metrosexuál je kluk/muž libovolné sexuální orientace, zdaleka to nemusí být jen homosexuál, jak si lidé často myslí. Bez ohledu na to, jaké je sexuální orientace, je to často především on, koho má rád a komu věnuje nejvíce času. Metrosexuál žije v metropoli nebo poblíž a má tak na dosah ty nejlepší módní obchody, fitness centra, kosmetické a kadeřnické salóny atd. Metrosexuálové mají zpravidla vysoké příjmy a často jsou k vidění zejména v oblasti showbyznysu, sportu, stylingu, kadedeřnictví atd. Současná média prezentují metrosexuály jako ideál mužské krásy a jako příklad nejvyhlášenějších světových metrosexuálů můžeme uvést Davida Beckhama, Brada Pitta či Robbieho Williamse, z českých metrosexuálů jsou to zejména Leoš Mareš, Milan Baroš, Sámer Issa, Jiří Korn.

Jak se zrodil metrosexuál

Pojem metrosexuál poprvé použil anglický spisovatel Mark Simpson v roce 1994. Počátky metrosexuality sahají na počátek 90. let, tehdy se začaly v módních časopisech objevovat fotky mužů s oholeným tělem, gelem ve vlasech a make-upem na obličeji. Tehdy se jednalo spíš o jakýsi úlet a zastánci tohoto životního stylu bylo svému okolí často pro posměch. Změna v chápání metrexuality nastala poté, když se začaly objevovat metrosexuální zpěváci, herci a sportovci. V dnešní době mužů, kteří touží vypadat perfektně přibývá a nastává jakýsi boom metrosexuality.

Proč takový boom metrosexuality?

Podle názorů některých psychologů má metrosexualita kořeny v tom, že dospívající kluci po rozvodu rodičů často žijí u matky a chybí jim tak „mužský vzor chování“. Další teorie vidí příčinu v rozmachu kosmetických firem a kultu krásného těla a mládí obecně.

Metrosexuál v praxi

Metrosexuály potkáváme denně a to často bez toho, aniž bychom si to uvědomili. Někteří metrosexuálové jsou více nápadní a někteří méně. Metrosexuál může používat například rtěnku, řasenku a další líčidla, trhat si obočí, holit si celé tělo, lakovat si nehty apod. Muž metrosexuál tráví ráno v koupelně běžně i přes hodinu. Mít partnera metrosexuála má určitě ty výhody, že po něm nebudeš sbírat špinavé prádlo a ponožky po bytě, bude vždycky vonět, bývá upravený a ostatní holky ti můžou tohohle fešáka závidět. Mezi nevýhody však může patřit to, že se budete přetahovat o koupelnu a volné poličky na kosmetiku nebo také to, že stejně precizní péči o svůj zevnějšek bude pravděpodobně požadovat i po tobě.

Soutěž Metrosexuál roku

Soutěž Metrosexuál roku vznikla 17. března 2007 na Fashion party v klubu Varna v Olomouci Ředitel soutěže je známý český stylista a vizážista Kája Pavlíček. Soutěže se účastní 10 krasavců, z nichž první získává ceny v hodnotě 60 tisíc Kč a exkluzivní smlouvu s prestižní agenturou Jaro management. Více o této soutěži se dozvíš na stránkách Metrosexuál roku.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář