Zkoumáme daleké zákoutí vesmíru i dna hlubokých oceánů, ale známe dostatečně svoje vlastní tělo?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Zlatá brána odemčená

Klitoris neboli poštěváček není asi nutno nijak zdlouhavě ppředstavovat. Jen bych zmínila zajímavost, že jeho jméno pochází z řeckého Kleitoris, což je muž s klíčem, který má za úkol hlídat bránu. Ačkoliv ženské tělo se od proměny z opic nijak výrazně nezměnilo, klitoris byl poprvé uznán až v 16.století, ale vyloženě „objeven“ až v roce 1998. I tak se ale jedná o velmi opomíjený kousek ženského těla.

Klitoris
Lasturka a její perlička
zdroj: huffingtonpost.com

Knoflík slasti

Tento čudlík, který je spouštěčem ženské blaženosti, byl kdysi popsán jako jediná část těla, která slouží pouze k zábavě. V odborné literatuře se objevil už na počátku 19.století, ale světlo na něho bylo vrženo teprve až s rokem 1998 a jménem uroložky Heleny O’Connell, která vysvětlila jeho rozsah a popsala jeho délku. Ale i tak je v dnešní době mnoho žen, které se stydí své partnery požádat, aby si pohráli právě s tímto důležitým čudlíkem.

Sex
Sex je všude, ale co takhle klitoris?
zdroj: redbubble.com

Za zviditelnění neviditelného

Protože klitoris je v obecném mínění naprosto neviditelný, rozhodla se Sophia Wallace, že ho dostane do podvědomí každého člověka, aby se o něm vědělo. A tak navrhla ohromnou kampaň, která má tento cíl uskutečnit. Kromě knihy „100 zákonů klitorisu“, který je plný této tématiky, zahrnuje tato zviditelňovací kampaň také pouliční umění, na kterém byl představ velký zlatý klitoris.

Zlatý
Zlatý klitoris během svého představení
zdroj: huffingtonpost.com

Mnoho příběhů

Sama autorka kampaně říká, že chtěla vytvořit něco tak velikého, že by si všichni i třeba hráči fotbalových mužstev připadali malincí. A využila k tomu opravdu všechno. Od historických dat po odkazy na architekturu, porno či pop kulturu.

Muž
Klitoris mají vnímat všichni
zdroj: huffingtonpost.com

Spása pro všechny ženy?

Jedním z nejdůležitějších ze „100 zákonů klitorisu“ je příběh ohledně francouzského lékaře Pierra Foldese, který díky nedávno provedeném výzkumu anatomie ženského klitorisu přišel na to, jak odstranit škody, které jsou páchané na ženách. Ano, mluvím o ženské obřízce, která je bohužel stále ve světě rozšířená. Díky tomuto doktorovi ale už došlo k obnovení potěšení několika tisíců žen na celém světě. Francouz totiž byl schopen odstranit poškozenou tkáň a zachránit tak vnitřní funkci klitorisu.

Reklama pro ženské potěšení

Aby se o klitorisu vědělo, muselo se samozřejmě vyrazit do ulic, kde se projevilo umění. Nejen pomalované zdi, ale i plakáty a slogany se objevily všude možně. A vrcholem byl debut anatomicky přesného zlatého klitorisu na Wassaic festivalu v New Yorku, jehož autorem byl sochař Kenneth Thomas.

Ulice
I na ulicích se kampaň projevila
zdroj: huffingtonpost.com

 Ulice
I na ulicích se kampaň projevila
zdroj: huffingtonpost.com

Zlatý
Zlatý klitoris podruhé
zdroj: huffingtonpost.com

Klitoris jako symbol svobody?

Ačkoliv program Wallace se může zdát omezen jen na ženské tělo, ona sama tvrdí, že je mnohem větší a obecnější. Tvrdí, že lidé díky její kampani mají být bez pohlaví a nerozlišovat se. A samotný klitoris, že může být chápán jako metafora pro svobodu, suverenitu a občanství.

Hole
A k tomuhle snad není co dodat.
zdroj: huffingtonpost.com

Tmářství

Nevím jak tobě, ale mně se nezdá, že by náš svět byl tolik neznalý ohledně toho malého pahorku slasti. Zajisté je ale tato kampaň důležitá i z jiných hledisek, jako je například řešení ženské obřízky. Ohledně toho základního, a to je ženská slast, je důležité, aby žena s partnerem komunikovala a nebála se ho navést na místa, na kterých by chtěla, aby se jí dotýkal. Ženský, vždyť jde přeci o váš orgasmus!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář