Už je to tady. Už přišla ta chvíle, kdy se společně stěhujete do vašeho hnízdečka lásky a začínáte spolu budovat určitou budoucnost. Ve vašem chození bylo vše v největším pořádku a možná si nepřipouštíte, že společné bydlení může ukázat druhou stránku karet.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Už je to tady. Už přišla ta chvíle, kdy se společně stěhujete do vašeho hnízdečka lásky a začínáte spolu budovat určitou budoucnost. Ve vašem chození bylo vše v největším pořádku a možná si nepřipouštíte, že společné bydlení může ukázat druhou stránku karet. Jak si vytvořit ideální základy společného bydlení, ve kterém váš vztah bude naplno fungovat?

Společné bydlení není jen o radostech, ale také starostech. Bojíš se, že ti jeho zlozvyky začnou lézt na nervy?

Společné bydlení není jen o radostech, ale také starostech. Bojíš se, že ti jeho zlozvyky začnou lézt na nervy?

Pochopení a tolerance z obou stran

Je jasné, že růžové brýle ve vašem společném bydlení odkráčí do minulosti a budete čelit situacím, které jste odděleně nemohli zažít. Poznáš tak jiné partnerovi stránky jeho povahy, kdy se bude třeba nervně vztekat v momentě, kdy se mu při zatloukání zkřiví hřebík. On zas naopak bude čelit tvému předmenstruačnímu syndromu, kdy někdy budeš syčet jak papiňák nebo se budeš potýkat z plačtivostí. Začnete oboustranně poznávat vaše jiné stránky, které nemusí být zrovna příjemné. Když jste žili odděleně, mohli jste vše zamaskovat odchodem do svých útočišť. Ale teď je situace jiná a žádá si velkou dávku pochopení. Pokud ze svých navzájem nově objevených povahových „pochodů“ nebudete dělat tragédii a vezmete to s klidem a pochopením, stavíte si pevný základ vašeho společného bydlení. Snažte se být tolerantní v mnoha ohledech a i to vaše společné bydlení značně posílí.

Postavte do vztahu vzájemný kompromis

Společné soužití musí být plné kompromisů a to v širokém ohledu. Jinak by se mohlo stát, že se společné bydlení zhroutí během chvil. Pokud ke kompromisům nedojde, můžete začít hádavou „válku“, která vztahu opravdu nesvědčí. Ano, drobné hádky se objeví vždy, ale když je jich přemíra, páchají neplechu. Jestli vám na sobě něco vadí, mluvte o tom, rozebírejte detaily a uchylte se k řešení, které bude pro vás oba přijatelné. Tím posílíte váš vztah a zharmonizujete své společné bydlení.

Uchování soukromí je značně důležité

Ve vašem společném bydlení je základem také uchování vašeho osobního soukromí. A to v různých formách. Pokud máš ráda při koupelích a zkrášlování klid, dohodni se s přítelem, aby tě v těchto okamžicích nerušil. Což platí i v případě opačném, kdy při určitých chvílích necháš příteli dostatek soukromí. Důležitým bodem je také ponechání soukromí v oblasti telefonů a emailů.

Rozdělení nutností, které společný život přináší

Určitě tě neláká představa partnera, který se za pár let bude válet na pohovce, cucat pivo, nadávat u fotbalu a peskovat tě, že nemá teplou večeři. To by bylo následkem toho, že si nerozdělíte nutnosti, které vaše společné bydlení obnáší. Úkoly a další potřebnosti si dobře rozdělte, aby to nakonec nedopadlo tak, že jeden bude lítat jako „koště“ a druhý toho bude zneužívat a nedá ruku k dílu. Důležitou součástí jsou také finance a jejich nakládání. Oba určete určitý obnos, který je nutný na bydlení dát, rozdělte ho na půlku, kterou každý z vás zaplatíte. Ostatek buď bude sloužit k osobní potřebě, nebo k jiným příležitostem. Dále si taky celkově nezapomínejte pomáhat a buďte si navzájem oporou, což vám rovněž postaví pevné základy do dalších etap vašeho života.

Sladění zvyků má nesmírnou váhu

Ty máš nějaké zvyky z domova, on má zase jiné a přichází dilema. Každý budete mít tendenci řešit různé věci po svém zvyku a jiné zvyky se vám zamlouvat nebudou. S tím poměrně úzce souvisí rozložení věcí, které jste si přinesli z vašich domovů. Přítel si například bude trvat na těch hrozných plakátech, které ty tak nesnášíš a on si zase povzdychne nad tvou sbírkou bot, které se ani do botníku nevejdou. Všechny vaše zvyky a i ty nesympatické budou součástí vašeho společného bydlení a i když to nebude zrovna jednoduché, budete se s nimi muset naučit žít a oboustranně své zvyky tolerovat. Co se týče chodu domácnosti, musíte si určit jednotné zvyky, které vám budou oběma vyhovovat.

Svoboda, záliby a přátele nesmí chybět

Ve vašem společném bydlení se ani jeden nesmíte vzdát své určité svobody, zálib i přátel. Naopak si dejte prostor a nechte vše skoro tak, jako to bývalo v dobách, kdy jste žili odděleně. Pokud byste se toho vzdali, nastala by ponorková nemoc a to by nejspíš dobře nedopadlo. Ovšem na druhou stranu je třeba si uvědomit, že tyhle věci nesmíte stavit zcela do popředí. Mohlo by to totiž dopadnout tak, že se ve vašem hnízdečku začnete míjet a společné bydlení by tak ztrácelo význam. Rozložte svůj čas na několik částí, kde naleznete chvíle pro sebe, rodinu, přátele, ale i vaše záliby.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář