Obvyklá výmluva týkající se bolesti hlavy je spíše záležitostí křehčího pohlaví, než stále nadržených mužů. Ti, jak si společnost po léta zdánlivě myslí, prostě můžou vždycky. Jenže co dělat, když se to ve vašem vztahu najednou otočilo? Ač si sebevíc aktivní, na něj to zkrátka nefunguje. Nějaká výmluva se přece najde vždycky. Tebe to pak ale akorát mrzí a hledáš za jeho nechutí k sexu nejrůznější důvody. Co se za tím může opravdu skrývat?

avatar

Leona Plášilová
Aktivní blogerka a milovnice módy.

Existují kluci, kteří se sexu snaží za každou cenu vyhnout? Nevěříš?

Existují kluci, kteří se sexu snaží za každou cenu vyhnout? Nevěříš?

“Nemoc” jménem asexualita

Že si tento pojem nikdy neslyšela? Není to tak úplně nemoc. Dá se to označit jako absence sexuální touhy u člověka, ať už muže či ženy. Dotyčný zkrátka nemá chuť na sex, nemá potřebu s někým spát nebo masturbovat. Neznamená to ale, že nemá city a že neumí projevit lásku. Existují páry, které spolu žijí, milují se, ale večer se obléknou do pyžama a jdou spát. I když se to možná nezdá, tvoří asexuálové zhruba tři procenta populace a mají dokonce vlastní hnutí.

Mluvit nebo nemluvit?

Nastává dilema, zda s přítelem mluvit o tom, že ti chybí sex, nebo prostě dál čekat, jak se situace vyvine. Nemusela by ses ale také dočkat. Zeptej se ho, jestli mu sex chybí a svěř se mu, že tobě rozhodně ano. Sleduj jeho reakce. Je nervózní a snaží se hledat podezřelé výmluvy? Co si budeme nalhávat, za jeho nechutí k sexu může být i to, že má bokovku a podvádí tě. Jestliže jste spolu déle a už ho přece jenom trochu znáš, určitě vycítíš, zda tu ta možnost je, nebo není. Zamysli se i sama nad sebou. Přitahuješ ho ještě? Nepohádali jste se v nejbližší době? Nemá nějaký jiný důvod, proč s tebou nespat? Nemůžou za tím mohou být jeho zdravotní problémy? Zkontroluj, jaké léky pravidelně bere. Spoustu z nich má jako vedlejší účinek snížení sexuálního libida. Rozhodně ho neobjednávej k urologovi nebo sexuologovi bez jeho vědomí. Zaprvé by se mohl urazit a cítí se poníženě, zadruhé by tam možná stejně nešel. Přítelův problém ale můžeš zkusit probrat i se svým gynekologem, mohl by ti také pomoci najít nějaké přijatelné řešení.

Řešení pro obě strany

Přijatelné řešení pro obě strany se hledá těžko. Je tu ta možnost přítele opustit a najít si jiného, který chuť na sex mít bude. Jenže co si budeme povídat. Rozhodně to není to nejjednoduší a nejpřijatelnější. Pokud se o tom s tebou přítel nechce ani bavit, můžeš zkusit něco podniknout sama. V lékárně nebo v bylinkářství seženeš výluh z pupenů kotvičníku. Už naše babičky věděly, že povzbuzuje sexuální libido. K dostání jsou samozřejmě ale i jiné přípravky ;-) Pokud si zkusila všechno, ale přítel ani neprojevuje snahu se svým problémem něco dělat, začni přemýšlet, jestli ti za to opravdu stojí.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář