Zamilovala ses do staršího muže? A nebo se nějaký starší muž líbí tvé kámošce a ona neví, jak bojovat s předsudky okolí? Pak je právě pro tebe určený dnešní článek, ve kterém ti poradím, co a jak. Láska je často slepá a na nějaký věkový rozdíl se dnes už tolik nekouká. Přesto nemusí být okolí tak tolerantní, a proto je zapotřebí se při vztahu se starším můžem smířit s pár předsudky, jenž ve společnosti kolují.

avatar

Marta Štefková

Žvejk

Láska ke staršímu muži je něco, co si alespoň jednou prožije každá žena. Starší muži nám imponují!

Starší muž a lolitka

Na začátek je vhodné si říct, proč vlastně starší muž často dává přednost o mnoho let mladším ženám. Důvod je jednoduchý: mladší ženy jsou přitažlivější a představují pro něj jakousi trofej, kterou se bude moci chlubit na veřejnosti. A často jsou pro něj i něčím zakázaným – vždyť jeho láska k mladší ženě musí být utajena před manželkou a vlastními dětmi! Kromě sexuální touhy a snahy dokázat si vlastní mužnost si starší muž hledá mladší milenky i proto, že je svou vlastní ženou znuděn. Po několika letech manželství, kdy jeho ženě přibyly nevzhledné vrásky v obličeji i nějaká ta kila, si chce zpestřit svůj sexuální apetit, a tak se snaží ulovit nějakou mladou milenku.

Manželka versus milenka

Největší problém tohoto vztahu vidím v pozici mladší ženy jako milenky. Sice ji starší muž neustále ubezpečuje o své lásce, zahrnuje ji něžnostmi i dary, uspokojuje ji po stránce sexuální, dokonce se pro ni stane jakýmsi ochranitelem, ale stále tu pro ní bude stát jeden úhlavní nepřítel: manželka. Přestože tato žena často stojí v pozadí, stále tu bude hrozit konflikt s ní, kdyby se dozvěděla, že ji její manžel podvádí. Starší muž si toto riziko samozřejmě také uvědomuje, ale rád jej podstoupí, neboť si je jistý tím, že na něm není nevěra znát.

A co přitahuje mladší ženy na starších mužích? Většina z vás si asi myslí, že hlavní důvod je: finanční zajištění. I to může mladším ženám velmi imponovat, nemusí to však být jediná pohnutka, proč se jim líbí starší muž. Mohou v něm totiž hledat oporu, kterou nenalezly ve vlastním otci, a také ocení zkušenosti v sexuální oblasti. Problémem je to, že si starší muž většinou neuvědomuje, že mladé dívky mohou být velmi naivní a že třeba od vztahu očekávají něco víc.

Jak bojovat s předsudky okolí

V naší společnosti většinou nebývá ničím neobvyklé, že si starší muž pořídí mladší milenku, nebo dokonce manželku. A co je zajímavější: často lidé pohlíží na tohoto muže obdivně, zatímco na jeho přítelkyni skrze prsty.

Nejhorší je situace, kdy tento vztah začne kritizovat vlastní rodina. Pokud se na tebe zlobí tví rodiče, že ses zamilovala do staršího muže, pak by ses jim měla snažit vysvětlit své důvody. Rozhodně bys ale hned neměla rodičům říct, že je tento starší muž ženatý a že se se svou ženou nechce rozvést. To může přijít časem, až sami uznají, že je k tobě pozorný a že se máte rádi.

Pokud tvé okolí stále nechápe, jak se ti může líbit starší muž, zkus se přes ně přenést. Můžeš si se svým životem dělat, co chceš, a pokud se ti tvůj partner líbí a věkový rozdíl pro tebe není překážkou, pak si běž za svým. Dopředu se ale informuj, jaké plány má tvůj přítel do budoucna, abys potom nebyla nemile překvapená

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Karel

  hledám mladší kotatko

 • Fierre

  Ahoj Vendy,muzeme dat na sebe kontakt,mne je 18 a jemu je o 17 vice a take zenaty.Rada pomuzu.

 • Vendy

  Ahoj nevim jestli se to sem hodi ale nejak nevim koho se zeptat … nasla jsem si starsiho o 16 let ale je tu bohuzel ten problem s rodici … me je 25. Tata to absolutne nemuze rozdychat uz 14 dni na me nemluvi nema nekdo nejakou radu nebo alespon nejakou zkusenost jak na ne ? Bohuzel ho znaji protoze nebydli daleko… od nas … a je zenaty i kdyz je to manzelstvi spis kvuli detem. No tak jsem se jen chtela vypovidat a pokud by nekdo mel radu nebo podobnou zkusenost uvitam cokoliv … jinak bohuzel je to silnejsi nez ja …

 • Jirka

  napíšu tady názor ,,stašího” chlapa. Patřím mezi ty, kterým se líbí mladší / o dost/ ženy. A upozorňuji, že to není na chvilkové povyražení, chci partnerku na vztah, ne abych ji za ,,nějaký” čas vyyměnil za mlaadší kus – jak tady padlo. Podotýkám, že nejsem ženatý, ani zadaný, tudíž toto neberu jako tajný vztah. Pokud se mýlím, tak mě prosím opravte, rád si na toto téma popovídám :-) můj mail: tvuj.dominant@email.cz

 • Lanna

  Denisa: přesně tak to cítím i já… přestože jsem s otcem nějaké problémy měla, tak mě ten starší chlap strašně přitahuje (povahově se mi zdá zajímavej a ze stránky sexuální… hned bych po něm skočila :D )… ne všichni pěkný chlapi, ale jen tenhle jeden jedinej! :(

 • veronika

  život se starším mužem? není nic lepšího ale pouze jen do doby než ten starší muž dojde k závěru že i přes 24 letý rozdil jste asi stará. Nebo co. žijeme spolu 4 roky ale neustále musím čelit atakum jiných a mladší dívek.
  Tak nevím. Takže život ze starším mužem ano ale jen do doby než se objeví jiná a mlasší.

 • Tereza

  Tak mám pocit, že název článku měl znít “starší ženatý muž”. Starší muž nemusí být vždy nutně ženatý a pořizovat si mladou slečnu jen jako milenku. Ale nějak jsem se nedopídila toho návodu, jak staršího muže zaujmout.

 • Denisa

  Nechápu a absolutně se mi to příčí, když všude čtu, že mladý holky jsou se staršíma jen kvůli tomu, že v něm vidí toho pana “bohatého”, “zajištěného”. Nebo, že v něm vidí jakousi náhradu za otce, kterého postrádaly. Proč se mi to příčí? Protože i já jsem ta, která je zamilovaná do staršího, ale rozhodně ne proto, že by mě na něm lákaly peníze nebo že bych v něm vyhledávala otce. To VŮBEC!! Mě se líbí jako chlap, to jak působí, jak vypadá, jak gestikuluje, jak se směje..prostě on sám(je mu 40). Kdykoli jsem ho vždycky potkala, tak jsem byla mimo, srdce mi bušilo a ruce se mi třepaly…stačí???

 • zuzanka

  ja si myslim že milovat staršího mužu je něco moc krasne sama sem to tak trochu zažila a nevidim na tom nic špatného ale, naše překažka byla spíše zeměpisná on žil v Americe a ja tady v Česku takže naše láska nebyla možná ja mam dvě děti i on dvě děti a je mimochodem ženatý takže sem byla pro něj pouze mladá milenka se kterou si kratil čas když měl namířeno do Česka za svojí rodinou! ale, ničeho nelituji byla to pro mě zkušenost