Věděla jsi vůbec, že ego hraje snad v každém vztahu opravdu velkou roli? A že dokáže vztahy dokonce i ničit? Není to však nutně jen problém lidí, kteří s někým chodí. Ego může zničit i dlouhodobé přátelství a pokazit harmonii v rodině.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Věděla jsi vůbec, že ego hraje snad v každém vztahu opravdu velkou roli? A že dokáže vztahy dokonce i ničit? Není to však nutně jen problém lidí, kteří s někým chodí. Ego může zničit i dlouhodobé přátelství a pokazit harmonii v rodině. Pokud máš za sebou řadu neúspěšných vztahů, je nutné se od svého ega odpoutat a udělat krok vpřed, abys našla to pravé štěstí.

Ego může pokazit jinak hezký vztah víc, než si dokážeš uvědomit. Umíš zkrotit své vlastní já?

Ego může pokazit jinak hezký vztah víc, než si dokážeš uvědomit. Umíš zkrotit své vlastní já?

Ego versus sebevědomí – jaký je mezi tím rozdíl?

Obecně když je člověk sobecký, je to považováno za něco špatného, ale na druhé straně má takový člověk vysokou úroveň vlastní sebeúcty, což je zase pozitivní. Takže jaký je vlastně mezi tím rozdíl? Sobečtí lidé se dají poznat hned několika způsoby a nejlépe je tak pozná především jejich vlastní okolí, na které působí nejvíce. Vysoká sebeúcta je zase více o vnitřku člověka a lze ji nabudit hned různými faktory – vášní, vírou nebo osobní vizí.

Předstírání je slabost

Lidé, kteří mají velké ego jsou často velmi nejistí a snaží se zakrýt tyto nejistoty tím, že předstírají svou důležitost nad všemi ostatními. Jednoduše řečeno, se povyšují. Osoby s velkým egem hodně často postrádají sebedůvěru a sebe-lásku. Naopak ti s vysokou sebeúctou věří ve vlastní schopnosti, znají své nedostatky a mají sebe samotné rádi. Už chápeš ten rozdíl? My všichni máme ego. Ale je opravdu důležité se ho naučit ovládat. Pokud dovolíš, aby se tvé ego vymklo vlastní kontrole, může to způsobit obrovský zmatek v tvém životě – zejména co se vztahů týče. Všechny “já” takového ega se dají popsat jako zášť, strach nebo žárlivost.

Nezůstávej ve špatném vztahu!

Bohužel tací lidé zůstávají i v nepovedeném vztahu, protože jim jejich vlastní ego nedovolí připustit si fakt, že se mýlili ve výběru partnerka či partnerky. Stane se to i v případě když daná osoba zjistí, že byla podváděna. Její ego je zraněné a nemůže akceptovat, že je méně atraktivní nebo méně žádoucí než někdo jiný. Takže pak člověk zůstává ve vztahu a snaží se dokázat, že on je ten lepší. Pokud se v tom vidíš, je důležté, aby ses svého ega zbavila a od takového vztahu se co nejdříve osvobodila.

Žárlíš příliš? Může za to ego!

Tvůj kluk jde ven s kamarády, ale tvoje mysl ti prostě nedovolí myslet na to, že ti bude věrný. Začínáš si možná dokonce myslet, že tě podvádí. Jestli svou žárlivost dáváš svému příteli až moc najevo, může se cítit frustrovaný a to, že ho neustále obviňuješ mu nemusí připadat vůbec pohodlné. Bacha na to, aby z takového vztahu nakonec nechtěl vycouvat – kvůli tobě!

Když musíš mít ve všem pravdu

Pro egoisty je velmi důležité vědět, že oni jsou ti, kteří mají navrch a mají vždy pravdu. Bohužel, toto se děje pak na úkor všeho ostatního. Je třeba si uvědomit, že neustále nemůžeš být ta, která má jen ty dobré názory a že rozhodně nemůžeš mít ve všem pravdu. Pokud si nenecháš poradit a názory ostatních odsuzuješ, protože si myslíš, že ty tvé jsou pravdivé, zpozorni, protož to je další příznak toho, že právě ego může v budoucnu s tvým vztahem pěkně zatočit.

Přestaň se bát

Poznáš novýho kluka, hrozně se ti líbí, ale tvoje ego ti rozhodně nedovolí pomyslet na to, že by tě mohl odmítnout? Raději se držíš stranou a ani ho neoslovíš? Tvé ego by těžce zasáhlo, kdybys zjistila, že pro něj nejsi ta pravá? Možná, když se začneš mít ráda a bude si i více věřit, můžeš pak konečně žít láskyplný život bez problémů. Navíc si musíš uvědomit, že život nikdy není a nebude bezchybný. Ovládni své ego, protože to je to nejlepší, co pro sebe můžeš udělat. Nechceš přece, aby neustále ničilo tvůj partnerský život a zdalovalo tě od šťastného a zdravého vztahu, viď?!

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář