Ošemetná otázka, na kterou neexistuje žádná vyloženě správná odpověď. Kdy je na to správný čas? A jak bys to vlastně měla udělat? Neuteče kvůli tomu?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Kdy je ta správná chvíle mu říct, že jsi panna?

Panna nepanna, buď férová

Je jedno proč jsi ještě panna – jestli nepřišel ten správný, jsi velmi mladá a předtím jsi ani nemohla, nebo ses prostě rozhodla, že sex do svatby nepřipadá v úvahu – podstatné je, že jsi na rande s klukem, který po nějaké době bude očekávat něco víc než jen držení se za ruce a bylo by jedině fér, aby věděl, že on je „ten první“ v této oblasti tvého života. Mnoho kluků se děsí toho „být tím prvním“, na druhou stranou jsou i tací, kteří to berou jako poctu. Ať tak či tak, má právo to vědět a říct mu to až po aktu není dobrý nápad. Takže kdy bys to měla udělat?

Správný čas

Určitě není dobré hned po představení na někoho vybafnout, že jsi ještě neměla sex. Je to příliš intimní záležitost na to, abys jí říkala lidem, které vůbec neznáš. Stejně tak bys totiž mohla na potkání rozdávat svůj menstruační kalendář. Určitě bys ale zase neměla čekat moc dlouho, protože pokud spolu budete půl roku a ty budeš každému jeho pokusu uhýbat beze slova vysvětlení, může to pochopit, jakože vůbec nemáš zájem. Abys toto vyvrátila, počkej do okamžiku, kdy si budeš jistá, že to někam směřuje. Pokud jste spolu popáté venku, viděla jsi jeho fotky, když mu bylo pět, nebo znáš dokonce jeho přátele, jistě už jste si natolik blízcí, aby bylo adekvátní mu tuto informaci sdělit.

Správný způsob

Správný způsob neexistuje. Jistě to jde udělat okázalou formou, kdy k tomu upečeš tematický dort, nebo mu to můžeš napsat v smsce. Pokud už jste si ale blízcí, neměl by být problém se bavit i o osobních věcech, jako je tato. Což znamená, že konverzace tváří v tvář je tou nejlepší volbou. V případě, že už udělal několik pokusů, měla bys mu říct důvod, proč jsi odmítla a nevymlouvat se neustále na měsíčky nebo bolest hlavy. Stejně tak před samotným večerem, kdy jste si oba jistí, že k tomu dojde, bys měla zavést konverzaci na toto téma. A jak to udělat? Slova jako „Víš, já jsem to ještě nikdy nedělala.“ nebo „Musím se ti přiznat. Já jsem ještě panna.“, by měla stačit. Nedělej z toho zase vědu – on byl nebo třeba ještě také stále je panic.

Správná reakce

A po vyslovení bys měla být připravená na to, co přijde. Zvláště pokud jde o staršího kluka, můžeš se dočkat odmítavého postoje. Kluci, kteří už nějakou tu sexuální minulost mají, se totiž mohou obávat, že se na ně „přilepíš“. Přeci jen první sex je celkem velký zlom v životě. Je to podobné jako s první láskou – pokud se to tedy zrovna i nepřekrývá. Ačkoliv si to nerady přiznáváme, první kluky opouštíme jen nerady. Správnou reakcí je ale v tomto případě náruč porozumění a hlavně neustálé dotazy, jestli je to takto v pořádku a zda-li nespěchá. A pokud ti po oznámení této informace amant uteče, zkus mu dát chvíli na to, aby to rozdýchal. Pokud se ovšem odstěhuje do Ameriky a změní si telefonní číslo, měla bys ho nechat jít.

Raději počkej, než bys litovala

Je zajímavé, jak jsou pojímány dívky jako panny. Když je kluk panic, je to prostě panic, ale dívka jako panna je ten nevinný anděl, který ještě nepoznal nic zlého. A tato nevinnost budiž mu prvním stykem odebrána. Dávej svoji svatozář a křídla někomu na kom ti záleží, neber je jako přítěž, protože i dnes je mnoho dívek, které se rozhodly se sexem počkat. A pokud narážíš u kluků jen na samá zklamání, vyčkej. Oni toho nebyli hodni. Stejně tak to nedělej proto, že jsi poslední ve třídě, aneb klasické „Kdyby všichni skočili z mostu, skočila bys taky?“. Tvoje důvody jsou jenom tvoje a ty se nemusíš kvůli nim nikomu zodpovídat.

Najdi podobně smýšlející

Správní kluci ještě nevymřeli, pouze se špatně hledají. Pokud se obáváš, že bys musela někomu říkat, že jsi ještě neměla sex, popřípadě ses tak rozhodla např. kvůli své víře, zkus hledat takové lidi, kteří smýšlejí podobně. Skupiny lidí se stejným názorem určitě najdeš například na internetu, stačí se jen dobře podívat. Tady nikomu nebude divné, že jsi se rozhodla pro žádný předmanželský sex a dokonce zde může poznat toho pravého, který na tebe ani v nejmenším nebude tlačit, protože to bude cítit stejně.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář