Sama určitě víš, že to občas mezi tebou a tvým miláčkem jednoduše neklape, takové období je ve vztazích ale zcela normální a běžné. Vyjímkou jsou takové vztahy, které už prostě nemají pokračování a tou nejlepší možností je ukončení. A zde hraje hlavní roli si přiznat, že vztah prostě neklape a nemá cenu v něm dále pokračovat. Jak ale vůbec zjistíš, jestli je právě tohle tvůj případ a že ty jsi ta, která by měla vztah ukončit dříve než to udělá sám tvůj kluk?

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Mezi tebou a přítelem to neklape? A je to důvod k rozchodu? Poradím ti.

Mezi tebou a přítelem to neklape? Vysává z tebe energii? A je to důvod k rozchodu? Poradím ti.

Varovné signály

Asi si občas pokládáš otázku, jak správně poznat, že vztah už nemá cenu nijak zachraňovat. Samozřejmě to bývá velmi často složitou situací. Díky bohu však existuje mnoho způsobů, jak přijít na to, že tvůj vysněný princ prostě není pro tebe ten pravý. Seznam se s těmito varovnými signály i ty!

Žádná otevřená náruč?!

Prvním varovným signálem vůbec bývá to, na co jsi až doposud byla zvyklá, a to je fakt, že tvůj miláček tu pro tebe vždy byl, vždy tě obejmul když si to potřebovala, škádlil tě, flirtoval s tebou, jednoduše tu pro tebe byl v každé situaci. Připadá ti najednou, že se tohle všechno změnilo a tobě to začíná z jeho strany připadat spíše jako povinnost? Právě tohle bývá prvním ze znaků slábnoucí lásky.

Kam se poděla zamilovanost?

Všímáš si, že poslední dobou už u tvého kluka není na prvním místě vaše láska, ale jsou to především jiné věci a že jeho zamilovanost značně slábne? Dej si na to pozor, pokud se se svým klukem dostaneš už do takové fázy vyhasínajícího vztahu, raději ho okamžitě ukonči. Ušetříš si tak případné trápení do budoucna a hlavně spoustu promarněného času.

Už nejsi ta dokonalá a bezchybná?

Tvůj miláček najednou nevidí, že jsi změnila účes, nepochválí, jak ti to dneska sluší a spíše než tvých kladů si na tobě neustále všímá jen tvých chyb?! Dokonce by se dalo říci, že tě na ně ještě upozorňuje? Zbystři! Obecně platí, že zamilovaní lidé na svém protějšku chyby přehlížejí nebo si jich dokonce ani nevšimnou. Pokud tomu tak mezi váma není, je to další možný signál toho, že pro sebe prostě nejste stvořeni a bude lepší vztah ukončit.

Ex-přítelkyně jako nová nejlepší kamarádka?

Varovat by tě mělo i pokud se tvůj kluk poslední dobou častěji schází s bývalou přítelkyní. Posílání dárků či přání k narozeninám nebo k svátku je ještě dalo by se říci normální. Pokud ale na vaši oblíbenou večeři ve DVOU vytáhne tvůj kluk i bývalku, měla bys mít oči na stopkách. Může se totiž stát, že se tvůj drahý začne ve společnosti své bývalé cítit mnohem lépe než v tvé tvojí. Pozor dej i v případě že se začne s bývalou scházet mnohem častěji než s tebou samotnou.

Strávení času o samotě zní jako nudná záležitost?

Snažíš se svého kluka přimět, aby jste společně strávili chvilku jen ve dvou, ale on ne a ne na nabídku kývnout?! Pokud jasně vidíš, že z toho není nadšený, je to možní signál toho, že spíše než s tebou by raději trávil čas s přáteli, jelikož být s tebou o samotě mu může začít připadat nudné, a proto se snaží do vašeho volného času ve dvou zařazovat i přátelé.

Žádná tolerance?

Z ničeho nic zjistíš, že tvému klukovi se nelíbí, že chodíš tam a tam a když přijde řada na něj a ty nesouhlasíš s tím, kam by měl jít, okamžitě je z toho hádka a prostě si neporozumíte? Možná je na čase si přiznat, že tvůj drahý prostě přestal tolerovat tvé potřeby a naopak začal upřednostňovat ty své. Takhle by to ale nešlo! Vztah by měl být založený na vzájemném porozumění a toleranci. Pokud to tvůj kluk nedokáže pochopit, nemá cenu ve vztahu nějak vytrvávat. Samozřejmě existuje mnoho dalších způsobu a signálů, ze kterých jasně poznáš, že vašemu vztahu pomalu ale jistě vyhasíná jiskra. Pozoruj chování svého miláčka a snaž se včas vycítit, kdy by jsi měla vztah ukončit. Přeci jen, věčně tuto úlohu nemůžeme nechávat jenom na klukách, že? :-)

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Jessie

    Aha,, tak to se mi asi rozpadá dvouletej vztah, protože občas tyhle věci jsou fakt na místě. Zatím to není tak časté. Ale vím, že mě nepodvádí, jsme spolu vlastně všechen volnej čas :-)